Štvrtok, 25. apríl 2024

Nedá sa súdiť podľa jedného zápasu, ale…

SITA/Ivan Kopčáni

V utorok sa rozohrala baráž Fortunaligových tímov o poslednú miestenku do predkola Európskej ligy. Keďže Slovan získal double, šancu mali pred včerajškom Trnava, Ružomberok, Michalovce aj Trenčín.

Nedá sa súdiť podľa jedného zápasu, ak by sme ale mali hodnotiť nápad vysúťažiť účastníka letného predkola v miniturnaji štyroch tímov, televízny zápas Trnavy s Trenčínom by bol dobrým argumentom za.

Spartak Trnava – AS Trenčín 3:0

Ružomberok podvečer vybavil Michalovce gólom z penalty pred koncom zápasu, večerný zápas v City Aréne určoval druhého finalistu baráže. V priamom prenose Orange Sportu boli od začiatku obidve mužstvá naladené hrať futbal. Vyhrať preto, že dajú viac gólov ako súper.

Trenčiansky Bukari tancoval na krídle a zásoboval spoluhráčov v šestnástke príležitosťami na skórovanie. Najlepšou pohrdol Van Kessel, brankárovi domácich pomohla tyčka. Na druhej strane Šemrinec tiež riešil viac, ako jednu ošemetnú situáciu. Deväť striel na bránku v prvom polčase asi nevidíme každú sobotu.

Prihrávka Saymona päť minút pred polčasom za trenčiansku obranu mala také oči, že až a bola vrcholom prvého dejstva. Trnavský Zlatan (v skutočnosti sa Švéd volá Dijan Vukojević) ju precízne zakončil do siete a prvý polčas tak dostal primerane peknú bodku.

Po prestávke sa obraz hry príliš nezmenil, možno mal Trenčín viac loptu pod kontrolou a pokračoval v nepremieňaní tutoviek. Krásnu akciu zakončoval striedajúci Zubairu len tesne nad brvno, tú strelu videli v sieti asi všetci diváci.

Pekný duel pokračoval, na superšance sa to skončilo približne 4:4. Na rozdiel od hostí, Trnava v závere ďalšie dve premenila. Výsledok tak vyzerá z pohľadu AS príliš krutý.

Nedáš góla, nemáš pravdy bude navždy platná futbalová pravda.

Prekvapivo dobrá baráž

Nebol to dokonalý futbal. Nie všetky prihrávky našli adresátov, niektorým mladíkom sa miestami triasli kolená, hoci sa snažili nedať svetu znať. Slovenská liga ale bežne vída aj oveľa slabšie zápasy.

Pýtal som sa redakčných fanúšikov oboch tímov, ako by ohodnotili zápas, na ktorom sa obaja zúčastnili naživo, na štadióne. Martin Marys Pagáč, fanúšik Trenčína, udelil šesť hviezdičiek z desiatich možných. Richard Hanzlík z Trnavy sedem. Pridal aj milé prekvapenie z nečakane solídneho športu.

S tým súhlasím aj ja. Sedem hviezdičiek si podľa mňa barážové semifinále určite zaslúžilo. Nielen tým, že sa na peknom štadióne hral v lete futbal pod svetlami pred pár tisíc divákmi.

Celkom určite nevynechám ani televízne finále, hoci celkom nerozumiem, prečo sa hrá už v piatok podvečer. Futbal o všetko, ktorý musí mať víťaza v podaní štvrtého a piateho najlepšieho tímu na Slovensku, mohol počkať do víkendu na exkluzívnejší vysielací čas.