Piatok, 29. marec 2024

Keď tri vaše tímy v jednej chvíli vyhrávajú, dobre si ten pocit zapamätajte

SITA/AP Photo/Jon Super

Nestáva sa často, že všetky tri moje obľúbené mužstvá hrajú svoje zápasy v rovnakom čase. Vlastne sa to nestáva takmer nikdy. Až v nedeľu podvečer taká chvíľa nastala.

Naraz som potreboval nie dve, ale tri obrazovky. Aby som videl zápasy Premier league, Tipsport ligy a NFL, v ktorých sa o body snažili hráči Tottenhamu, Košíc a New York Jets.

Raritná príležitosť

Byť fanúšikom každého jedného z nich je spojené s primeraným množstvom prehier. Jets patria medzi slabšie kluby amerického futbalu, o počte titulov, ktoré získal aktuálne silný Tottenham (0) robí priebežne vtipné obrázky Gabo na našom Facebooku. Už ani košickí hokejisti nie sú to, čo pred tridsiatimi, dvadsiatimi, či desiatimi rokmi bývali.

Keď preto v nedeľu podvečer v jednom momente všetci traja vyhrávali vedel som, že si tú chvíľu musím zapamätať a navždy odložiť.

Nemylil som sa, radosť sa dlho nezdržala. Nakoniec prehrali všetci traja.

Liverpool – Tottenham 2:1

Na veľkom televízore sa o pol šiestej začal zápas Premier league Liverpool – Tottenham a o minútu neskôr už Spurs vyhrávali. Kane dorazil hlavou strelu Sona, ktorá sa odrazila od brvna. Finále Ligy majstrov otvoril podobne zápas Liverpool a vieme, ako to nakoniec dopadlo. Tottenham pohár nezískal.

V nedeľu chcel získať aspoň body, no ligový zápas sa po šokujúcom góle odohrával podľa vopred očakávaného scenára. Kloppovci obliehali bránku Gazzanigu, náhradník za zraneného Llorisa hrdinsky odolával. Tottenham hrdinsky držal vedenie až do začiatku druhého polčasu. Sedem minút po pol siedmej vyrovnal Henderson.

V tom čase vyhrávali VSŽ nad Banskou Bystricou aj NY Jets nad Jacksonvillom. Bolo to krásne. Ale len chvíľu.

Gazzaniga aj po vyrovnaní čaroval, pred koncom bol pomer striel bránku 13:1 pre Liverpool. Spurs nakoniec neudržali ani remízový stav. Na Salahovu bombu z penalty si Argentínčan nesiahol a Tottenham ako prvý z mojich nakoniec svoj zápas prehral.

VSŽ – Banská Bystrica 2:4

O šiestej začali televízny zápas košickí hokejisti, do Steel Arény prišiel líder tabuľky, Baran z Bystrice. Prvú tretinu tešili VSŽ fanúšikov pri obrazovkách, hrali aktívne, útočili a v presilovke o dvoch hráčov Belluš zakončil kombináciu do prázdnej bránky gólom na 1:0.

V tom čase, pred pol siedmou, vyhrávali Spurs cez polčas v Liverpoole a Jets sa posúvali smerom správnym smerom po ihrisku v Jacksonville. Nádhera.

Problém hokejového zápasu bol, že sa hral na tri tretiny. V druhej ušiel v oslabení Lunter a vyrovnal. Hra sa vyrovnala a Bystričania dokazovali, že nie sú v tabuľke Tipsport ligy prví náhodou. V poslednej tretine dali dva rýchle góly a bolo mi jasné, že ani druhý zápas nedopadne podľa mojich predstáv.

Nakoniec VSŽ prehrali 2:4. Ďalší spackaný domáci zápas, v Steelke prehrali už so Slovanom, Detvou, Novými Zámkami a teraz aj s Bystricou. A to tam ešte nehrali všetci dvanásti súperi.

Jacksonville Jaguars – NY Jets 29:15

Jets sa v novej sezóne NFL trápia. QB Sam Darnold prekonal mononukleózu a kým bol mimo, prehrali všetky zápasy, ktoré hrali. Keď sa vrátil, porazili Dallas a získali jedinú výhru v prvej polovici ročníka. V Jacksonville sa chceli vrátiť na víťaznú vlnu, streamoval som preto od šiestej americký futbal na laptope.

Prvý útok domácich sa skončil touchdownom, extra bod po ňom Jaguars nepridali. Jets svoj prvý drajv v zápase nepremenili na touchdown 30-krát po sebe, v nedeľu pred pol siedmou ale Darnold viedol zeleno-bielych 93 yardov a skórovať sa im podarilo. Kopač kopol aj siedmy bod a Jets tak vyhrávali, 7:6.

Pred pol siedmou večer, v nedeľu 27. októbra 2019, tak pár minút všetky tri mužstvá, ktorým fanúšikujem najviac, vyhrávali. Chvíľu som si zapamätal a odložil k najkrajším športovým spomienkam. A napísal o tom na Facebook.

Aj Jets – samozrejme – svoj zápas prehrali. Jaguars ich postupne rozložili, podobný útok zopakovali hráči z New Yorku do konca zápasu už len jeden. V poslednej štvrtine, keď prehrávali 7:22. Zapísali šiestu prehru v ročníku, ktorý vlastne už len dohrávajú.

Aj oni sa ale pričinili o vzácnu chvíľu, ktorá sa tak skoro nezopakuje.