Piatok, 19. apríl 2024

Zápisník Telovýchovného vedúceho: Wales – Slovensko

SITA/AP Photo

Kvalifikácia na EURO 2020 pokračuje druhým zápasom našej skupiny. Po výhre 2:0 v Trnave nad Maďarskom preleteli slovenskí Sokoli LaManche a pristáli vo Walese.

Telovýchovný vedúci sa prihlási pred 15:00 a zápas Wales – Slovensko bude komentovať ako obyčajne naživo. Priam Live!

Wales – Slovensko

12:30 Do zápasu zostávajú dve hodiny, netrpezlivo vyčkávame zostavy oboch tímov.

12:37 “Odveta za Bordeaux,” tak som si dnešný kvalifikačný zápas nazval ja. Ešte som nezabudol na 11. jún 2016. V ten deň malo Slovensko premiéru na EURO turnaji. Naši neboli horší, Wales bol efektívnejší. Marek Hamšík mal na kopačke gól hneď na začiatku zápasu, Ondrej Duda jeden aj dal. Walešania ale skórovali dvakrát a vyhrali. Máme im čo vracať.

13:34 Zostava Slovenska ešte nie je známa, čas do výkopu nám skrátia biatlonistky. V Holmenkolene sa v pretekoch s hromadným štartom lúči Anastasia Kuzminová s úspešnou kariérou. Včera vyhrala, mohla by aj dnes.

13:45 Máme zostavu! Spoiler alert: Je rovnaká, ako vo štvrtok proti Maďarom.

13:58 Na svete je už aj základná jedenástka Walesu. Zhrnúť sa dá do krátkej vety: Bale má číslo 11.

14:00 Hodinu pred výkopom si pripomeňme štvrtkový zápas proti Maďarom. Úvod kvalifikácie Slovensko zvládlo výborne, tri body z Trnavy sa dajú označiť ako poctivé.

14:33 Biatlonistky sú v cieli, Paulína Fialková zaváhala na poslednej streľbe, inak by bola v hre o pódium. Skončila 6., Nasťa Kuzminová 10. v posledných pretekoch kariéry.

14:35 Medzičasom na Jednotke: Ľuboš Hlavena, Ján Kocián a Ján Mucha v štúdiu pred futbalom.

14:36 Pavel Hapal hovorí o zostave. Hráči sa necítili unavení, tak neurobil zmenu. Nášho trénera prekvapila zostava Walesu, kapitána Ostrovanov nahradil exTrenčan Lawrence.

14:43 Ján Kocián neverí, že Wales sa tak skoro dostane na záverečný turnaj, rozhodne nie z aktuálnej skupiny. Gareth Bale pred domácimi novinármi tvrdí, že Walešania idú na víťazstvo v kvalifikácii. Uvidíme, kto z pánov futbalistov bude bližšie k pravde.

14:52 Ešte pár reklám a spievame hymny. Teda aspoň tú našu.

14:54 V Cardiffe nás tradične víta Marcel Merčiak.

14:56 Nad Tatrou sa blýska spievali Sokoli a pár stoviek fanúšiov, hymnu Walesu spieva bez hudby celý štadión.

14:59 Wales bude hrať v prvom polčase zľava doprava v červených dresoch. Slováci v bielom opačným smerom. Hráme!

15:02 Po centri Pekaríka kopeme prvý roh. Prvé dve minúty sme mali viac z lopty aj z hry. Denis Vavro sa pokúsil po rohu spoza šestnástky trafiť bránku, lopta skončila v desiatom rade medzi divákmi za bránkou.

5′ Wales 1, Slovensko 0

15:05 Gól, Wales. Po chybe Pekaríka skóroval James. Skúsený obranca neskúsene zaváhal. Walesan zobral čistú loptu z nohy a z hranice šestnástky nedal Dúbravkovi šancu.

15:06 Na otočku zostáva 85 minút. Prvý sa pokúsil Kucka, stál v ofsajde.

15:07 Spodnú tretinu ihriska z pohľadu kamery pokrýva tieň tribúny. Ihrisko sa delí na tmavé a osvetlené. Komplikuje mi to pohľad na dianie. Priamy kop Walesu.

15:11 Bale sa po zákroku Pekaríka na krk chytil za tvár. V Reale sa čo-to naučil, treba povedať.

15:12 Roh domácich. Odvrátili sme hrozbu.

15:15 Žltá karta Maka. Skopol Robertsa pri nešetrnom zákroku. Vavro priamy kop hlavičkoval nad vlastnú bránku. Našťastie.

15:17 Dva Hanckove centre z ľavej strany trable červeným nepriniesli.

15:19 Bale ako víchor fúkol do našej šestnástky, našťastie sa lopta po jeho prihrávke odrazila do bezpečia.

15:21 Mohlo byť 2:0. Brooks usmernil prihrávku zľava okolo Vavra len do bočnej siete.

15:26 Kucka si vymenil loptu s Rusnákom, strelu zrazil obranca domácich na roh. Bodaj by tá akcia znamenala, že sa Slováci otriasli z nečakaného gólu.

15:28 Mak sa hodil na zem, keď k nemu smerovala prihrávka. Rozhodca z Nemecka ani náhodou nezbaštil.

15:30 Máme loptu v moci, ale náš futbal vyzerá tak, ako keby chlapcom chýbal jeden spoluhráč. Nemec na hrote útoku.

15:31 Vavro žltá karta. Skosil strelca prvého gólu v brejku.

15:33 Priamy kop Slovenska po faule na Kucku. Rozohrá Hamšík. Pekná lopta, Škriniarovi veľa nechýbalo, Bale odhlavičkoval v poslednej chvíli.

15:38 Rozhodca nezbaštil ani Dudovu rybičku na hranici pokutového územia hostí.

15:40 Akcia Walesu, krásna ľavačka jedného z domácich obalila našťastie aj pravú Dúbravkovu tyč. Znova veľa nechýbalo

15:41 Aj Lobotka vidí žltú. Takticky prerušil.

15:42 Ďalšia chyba v strede obrany, Vavro netrafil loptu. Našťastie Škriniar Balea vytlačil a ten sa nemohol do rany oprieť.

15:43 Znova roh Walesu. Pred koncom polčasu pribúdajú starosti na našej polovici. Bale neusmernil center ponad Dúbravku do bránky.

Polčas. Wales – Slovensko 1:0

Zlý polčas národného tímu. Príliš skorý gól po chybe jedného z najskúsenejších, príliš veľa chýb a neuveriteľné množstvo zbytočných strát. Úplne zaslúžene vyhrávajú domáci.

15:52 Prestávku “spríjemnil” pohľad do kabíny národného tímu po výhre nad Maďarmi. Rituálne spevy, či skôr revy jaskynných mužov mi ozaj nechýbali. Radšej elektronickú ceruzku, prosím.

15:55 Štatistiky prvého polčasu: Lopta 55:45 pre našich, streli 6:2 pre domácich. Bránku trafili dve strely domácich. Slovensko brankára domácich šetrilo.

16:00 O chvíľočku začneme druhý polčas. Stále v bielom, snáď to pôjde zľava doprava lepšie našim.

16:01 Preventívne: ak prehráme, určite za to bude môcť krátka regenerácia a skorý začiatok zápasu. Prípadne tieň, ten je teraz presne na polovici ihriska.

16:01 Pavel Hapal nestriedal nikoho. V našej virtuálnej skupine by sme cez prestávku obmenili polovicu tímu. Keby bolo za koho.

16:03 Druhý polčas sme začali tak, ako ten prvý skončili. Nepresnosťami. Mrzuté je, že ich kopia aj najskúsenejší reprezentanti. Kucka, Pekarík, Hamšík a spol..

16:08 Hrá sa škaredý futbal.

16:08 Ale teraz sa Bale pekne zavesil nad Vavra, Dúbravka kryl. Následne dostal žltú kartu v strede ihriska domáci hráč Allen.

16:10 Konečne šanca! Mak vysunul Rusnáka, ten trafil brankára do hlavy. Veľká škoda, ale po prvýkrát sme ukázali aspoň niečo smerom dopredu.

16:10 Hneď potom Pekarík zvnútra šestnástky nedostal loptu cez obrancu. Roh.

16:13 Rusnák – Duda – Hamšík a Mak, strelu po otočke brankár ľahko chytil. Teraz chvíľu ukazujeme, že by sme radi vyrovnali.

16:15 Prvý strieda Giggs. Brooks was here, Roberts ide hore. Odchádzajúci hráč dostal od rozhodcu na cestu žltú kartu za zdržiavanie.

16:17 Wilson zahadzuje tutovku. James mu prihral po vyškolení Pekaríka pri čiare, ľavačka domáceho hráča skončila päť metrov vedľa.

16:18 Pravá strana Walesu vyzerá nasledovne: C. Roberts, T. Roberts. Julia Roberts žiaľnie je ani na striedačke.

16:20 Hore pôjde Ďuriš. Do útoku. Namiesto Dudu.

16:22 Makova strela z rohu pokutového územia, len do brankárových rukavíc.

16:24 Michal Ďuriš sa zapísal do štatistík. Žltou kartou po prvom dotyku s protihráčom. Zároveň Stoch vymenil Maka.

16:27 Hancko fauluje pri čiare a precvičuje cudzie jazyky s čiarovým arbitrom.

16:28 James dole, Williams hore.

16:30 Dúbravka vychytal Wilsona, perfektný zákrok.

16:30 Dvadsať minút do konca, ak rozhodca nastaví štyri. Po dvoch zmenách sme smerom hore neožili.

16:31 Lobotka v súboji potlačil Balea, keby v živote neopustil Ostrovy, nepadol by. Po rokoch v Madride ale klesol na zem ako hruška. Sudca zapískal.

16:34 Albert Rusnák vystrelil a štadión spieva Kam si to kopóóól. Vo waleskom jazyku.

16:37 Najväčšia šanca! Center Rusnáka Ďuriš hlavičkoval tak, že brankár musel čarovať. Dorážka skočila pred Hancka, ten netrafil loptu a zdá sa, že si ublížil. Väčšiu šancu sme nemali.

16:40 Pekarík nabehol na zadnú tyčku a hlavičkoval do siete. Bočnej.

16:40 Na strely na bránku už 5:4 pre Slovensko.

16:41 Hamšík prerušil brejk za žltú odmenu.

16:42 Wilson dole, Vaulks hore.

16:44 Ďuriš s Kuckom si s dobrou loptou v šestástke neporadili. Škoda.

16:45 Pekarík dole, Šafranko hore.

16:46 Nadstavovať sa bude päť minút. Toľko zostáva nádeje.

16:46 Allen zobral loptu Hamšíkovi. Allen vyzerá ako o hlavu nižší Ján Kozák ml., ktorý behá.

16:48 Škriniar otrasne prihral, Smith netrafil chvalabohu nič.

16:49 Chceli sme faul na Stocha pred šestnástkou. Ten si za protesty vyslúžil kartičku.

16:49 Ešte dve minútky.

16:51 Nič zaujímavé sa nestalo, prehrali sme. Rozhodca namiesto rohu, alebo priameho kopu odpískal koniex zápasu. Kuckovi dal na cestu do kabíny žltú kartu.

Wales 1, Slovensko 0

16:52 Dva zápasy, jedna výhra a jedna prehra. Nič nie je stratené, ani vyhraté. Uvidíme na jeseň.

16:53 Pri ďalšom športe sa teším dovi, dopo. Užite zvyšok nedele.