Keď sa dve ženy bijú

12.11.2016 / Tomáš Tomeček
Bojovníčky. (photo: LFC)

Bojovníčky. / (photo: LFC)

Chladný november sa k nám pomaličky zakráda, núti nás obliekať si čoraz viac vrstiev oblečenia, predsa sa nájdu odvážne ženy, ktoré ho na sebe až tak veľa mať nebudú. A nebude im to prekážať, istotne ani chlapom nie. V Bratislave sa uskutočnil Lingerie Fighting Championships 24. Ako už samotný názov napovedá, bojovať sa bude v spodnej bielizni a v oktagone. Dámy majú skúsenosti z wrestlingu, MUAI-THAI, WUSHU... dokonca uvidíme aj boj v štýle Krav Maga – ten je využívaný najmä izraelskými jednotkami.

Sedem statočných zápasov

Teri „Feisty Fists“ London – Violeta „Dark Force" Sunic

Nástup pre oko mužského diváka. ROCK v pozadí, Teri sa obkrútila okolo oktagonu, ako by súťažila v tanci pri tyči, ale z boja sa rozhodne vykrútiť nemieni. Nástup Violet sprevádza hudba, tipujem symfonický metal. Zápas sa začína, Violet je ale neskutočne pasívna a dosť ťarbavá. Jedno hodenie o plot oktagonu sa nemôže počítať ako úspech. Nemotorná Violeta sa bezmocne pozerá, ako si ju Teri zhodila na zem a nasadila škrtenie.. Súboj je do minúty ukončený rozhodcom. Violeta, "cica zo Záhrebu," to vzdala rýchlo. Teri má teda vyrovnala kariérnu bilanciu na 2:2 a za nohavičky si zavesila skalp nováčika.

Cali Cat - Jenny „Bloody“ Valentine

Zápas trval o polovicu dlhšie, ako predošlý, teda maximálne minútu a 30 sekúnd. V jeho úvode sa na seba slečny vrhli, ako keby bol Black Friday, najväčší výpredajový deň v roku. Následne prišlo premyslené, tvrdé koleno niekde do oblasti brucha pre Bloody. Cat, ktorá sa venuje okrem iného aj Women Oil Wrestling League, ním hneď aj ukončuje zápas po ktorom možno uvidíme aj doktora. Bloody nestihla tasiť železnú päsť, ktorá jej vyslúžila krvavú prezývku. Cali Cat má bilanciu 3:0, nebude u súperiek obľúbená mačička.

Jessie „el Torro“ Santos - Roxy „Roundhouse“ Michaels

Diabolská a skúsená Jessie proti Roxy „Roundhouse“ Michaels so silnými vyhláseniami, bilanciou a skúsenosťami. Dočkáme sa dynamického súboja alebo nás čaká taktické vyčkávanie na chybu? Alebo ťahanie za vlasy? Jessie bola už dvakrát suspendovaná za najženskejší z prehreškov proti pravidlám. Po prvom kole súboja Jessie vedie na klinče, má výškovú aj váhovú prevahu. V druhom kole oboje ešte viac využíva. Roxyna odpovedá mrštnosťou, v poslednom kole vidíme zaujímavý boj. Na jednej strane klasický wrestling v podaní Jessie, Roxy kontruje dobre mierenými pákami. V závere zatiaľ najvydarenejšieho zápasu rozhodcovia rozhodli pre Roxy. Bilanciu v LFC si skúsená bojovníčka v spodnom prádle vylepšuje na 9:3.  

Piper „Code Red“ Rose - Maxine „The Boss“ Frost

Súboj dvoch nevinne vyzerajúcich stvorení a v podstate „noviciek". Pre koho sa na konci rozsvieti červená? Prvé kolo prinieslo vyrovnaný boj. Silnejšie kolená v podaní Piper, zocelenej podľa životopisu futbalom boli silnejšou zbraňou, ako pokusy o páky The Boss. Urputná obrana Code Red zrejme spustila červený kód u ryšavej Maxim. Tá napáda súperku po gongu a je diskvalifikovaná. Zápas sa končí, ale show must go on. Piper vyhráva svoj prvý LFC zápas, čo na tom, že kontumačne.

Maya „Hellfire“ Veljkovic - Lauren „The Animal" Fogle

Diabolský chorvátsky oheň proti zvieraťu? Zaujímavé. Vstupujeme do prvého kola, od úvodu sa Animal tlačí do ofenzívy, nasadzuje triangel a po minúte Hellfire zhasína a vzdáva zápas. Toto bolo takmer rýchlejšie ako môj internet, klobúk dole. Lauren „The Animal" Fogle sa dostala do čiernych čísel, porazila tri súperky a prehrala s dvomi.

Maine „Main Event“ Morgan – Allie „Babydoll“ Parks

Bude to večierok pre Maine, alebo jej ho často bezhlavo bojujúca Allie prekazí? Nechajme sa prekvapiť, ako by povedalo kindervajce. Dámy si od úvodu nič nedarujú, bojujú najmä na zemi. Obrana Allie nie je taká pevná a často sa dostáva do klinču. O páky sa snaží hlavne bývalá gogo tanečnica Morgan, ktorá sa síce volá "Hlavná atrakcia", nastúpila ale o zápas skôr. V úvode druhého kola sa jej podarí nasadiť škrtenie a rozhodca ukončuje zápas. „Main Event“ je úspešná a zvyšuje svoju bilanciu na úctyhodných 16:2. Možno nabudúce znova zabojuje ako hlavný chod večera.

Andrea „The Storm“ Vladoi - Jolene „The Valkyrie“ Hexx

Čaká nás finálový mystický súboj, prírodný živel sa postaví nadprirodzenej moci. Podľa mňa väčšina ryšaviek má nadprirodzenú moc a jedna z bojovníčok je ryšavá.... Krav – maga proti Wushu, ryšavá proti plavej, už nech to začne. Na úvod silné vyhlásenie bývalej olympioničky The Storm (Atlanta 1996, gymnastika), ako bude vyzerať tvár Jolene po zápase. Kde sú tie olympijské ideály?! V prvom kole sa k Jolaninej tvári ani nepriblížila, naopak ku koncu zacítila úder jej brada, hoci mala prevahu. Gong. Jolane má problémy aj väčšinu druhého kola, súperka si ju dokázala vyložiť na plecia napriek výškovej nevýhode a aj ju poriadne hodila o podlahu. V treťom kole sa snaží Hexx využiť svoje fyzické predispozícíe, súperka jej ale neustále uniká. Pokusy o páky aj škrtenie evidujeme z oboch strán. Rešpekt slečnám, bojovali až do konca predpísaného hracieho času. Víťazkou sa podľa rozhodcov stáva ... Jolana Hexx(ová)! K slušnej bilancii 16:5 si pripisuje titul z nášho hlavného mesta.

Pár postrehov na záver

Vyzeralo to z diaľky, pozorované cez internetovú televíziu, na celkom vydarenú akciu. Zápasy LFC sa prelínali so zápasmi MMA, z hľadiska bolo počuť určite viac chlapov. Vzhľadom na druh akcie očakávané, cieľová skupina sa dostavila. Ženy toho veľa nenahovorili, zavrieť ich do klietky a nechať sa biť v spodnom prádle vyzerá byť efektívna stratégia, ak sú príliš ukecané.

Ospravedlňujem sa, zatiaľ nerozumiem úplne názvom chvatov v bojových športoch. Snáď mi to skalní fanúšikovia odpustia, alebo mi ich vysvetlia. Samozrejme, postačí slovne v diskusii pod článkom.

Celý večer som dumal nad jedným - ako je možné, že sa do spodné prádlo na dievčatách udržalo.  

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

Napíš komentár