Anketa po MS U20: Čo urobiť s HK Orange 20?

03.01.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Tim Soderlund prekonáva najlepšieho hráča tímu Slovensko, Adama Húsku. (photo: SITA/AP Photo/Paul Chiasson)

Tim Soderlund prekonáva najlepšieho hráča tímu Slovensko, Adama Húsku. / (photo: SITA/AP Photo/Paul Chiasson)

Desiaty krát reprezentovalo Slovensko na MS U20 mužstvo vystavané na základe projektu Orange 20. Výber mladých hráčov hrá od sezóny 2007/08 v Extralige, následne tvoril podstatnú časť mančaftu, ktorý tréneri Mikeš a Bokroš brali na vianoce so sebou na majstrovstvá. 

Dva úspechy

Desať účastí - od MS 2008 v Česku po turnaj, na ktorom Slovensko v Montreale včera vypadlo - sa výsledkovo hodnotí jednoducho. Osem turnajov bez semifinále, väčšinou na 8. mieste. V rokoch 2009 a 2015 dva prieniky medzi posledných štyroch, bolo z toho štvrté a tretie miesto. Predtým sa mladíkom podarilo postúpiť do hry o medaily len raz, pod trénerom Filcom v roku 1999 skončili tretí. 

Herne to v posledných dvoch rokoch sláva nebola. Svetová špička je viditeľne na inej úrovni, aktuálne to vyzerá, že šesť krajín, ktoré to naozaj vedia, je od tej našej lepších tak o 4 - 5 gólov. V hokeji je to aj viac, ako priepasť jednej triedy. 

Ako teda ďalej? 

Problém je samozrejme komplexný. Nedá sa vyriešiť na jednej porade, bez poriadnej analýzy a sebareflexie. Ako by ste dnes, niekoľko hodín po poslednom zápase na turnaji v sezóne 2016/17, vec riešili vy? 

Ponúkame tri možnosti. Projekt zachovať, len mu vymeniť trénera. Štefan Mikeš vydržal štyri, Ernest Bokroš päť majstrovstiev. Alebo projekt ponechať bez zmeny, prípadne ho celý zrušiť a reprezentáciu mladíkov skladať inak. Vyberte si. 

A ak máte iný návrh, napíšte ho do príslušného riadku. 

Hlasovanie si vyhodnotíme ešte tento týždeň.

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár