Euríčko na playoff NFL: Wild-card weekend

07.01.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Aaron Rodgers, skúsený rozohrávač. (photo: SITA/AP Photo/Paul Sancya)

Aaron Rodgers, skúsený rozohrávač. / (photo: SITA/AP Photo/Paul Sancya)

Znova ubehla základná časť sezóny NFL ako voda a dnes sa už začína playoff. Posledných jedenásť zápasov určí, kto získa trofej Vinca Lombardiho v zápase, ktorý bude v análoch zapísaný ako SuperBowl LI. 

Najväčšie šance majú tímy, ktoré majú počas prvého víkendu voľno. Najlepšie dva v každej konferencii môžu oddychovať a čakať na súpera, ktorý ich vyzve o týždeň. New England, Kansas City v AFC, Dallas a Atlanta v NFC si kolo divokých kariet vychutnajú z pohodlia obývačiek. Ako my všetci.

História ale hovorí, že aj z kola Wild-card je možné postúpiť do SuperBowlu a aj ho vyhrať. Oakland, Pittsburgh, Green Bay aj New York Giants sú štyri zo šiestich klubov, ktorým sa to podarilo, poslední traja dokonca nedávno, s rozohrávačmi, ktorí sa predstavia aj dnes a zajtra. 

Houston Texans - Oakland Raiders, sobota 22:35

Prvým zápasom je veľká neznáma. Najmä preto, že oba kluby majú problém na najdôležitejšom poste. Rozohrávač hostí Carr si zlomil nohu a tak budú musieť Raiders playoff odohrať bez jedného z kandidátov na MVP základnej časti. Houston zas vymenil neefektívneho Osweilera za Toma Savagea, ten sa ale tiež zranil tak dostane dnes loptu Osweiler. V playoff často vyhrávajú kluby s lepším QB, nikto nevie, ktorý náhradník zahrá lepšie.

S Carrom by boli jednoznační favoriti hostia v čierno-striebornom, bez neho je zápas otvorený. Ja si myslím, že zaváži výhoda domáceho štadiónu. Rookie QB totiž často v playoff na ihriskách súperov nevyhrávajú. 

Náš tip: 

24

21


Seattle Seahawks - Detroit Lions, nedeľa 2:15

Zdanlivo najjasnejší zápas víkendu. Detroit prehral posledné tri zápasy a len tak-tak sa prešmykol do vyraďovačky (ďakujú Giants, ktorí pred týždňom porazili Washington, aj keď nemuseli). Prehrali aj preto, že QB Matt Stafford má nalomený prostredník na ruke, v ktorej drží loptu. 

Seattle má pár zranených hráčov a problematickú ofenzívnu líniu blokárov. Celkovo sú ale lepším, v playoff skúsenejším tímom. Russell Wilson napríklad ešte ani raz nevynechal playoff, odkedy ako nováčik prevzal kontrolu nad útokom Seahawks. Detroit má štatisticky zo všetkých postúpivších najhorší útok aj obranu (podľa hĺbkových štatistík), šancu im vlastne nedáva nikto okrem nášho Martina.

Náš tip: 

34

10


Pittsburgh Steelers - Miami Dolphins, nedeľa 19:00

Zápasy v nedeľu večer sa zdajú byť atraktívnejšie. Roethlisbergerovci vyzvú Miami, klub, ktorý ich už v základnej časti raz porazil. Big Ben má poruke všetky ofenzívne zbrane, LeVeon Bell je skvelý bežec a Antonio Brown úžasný chytač jeho prihrávok. Úlohou Jaya Ajayiho z Miami bude úspešnými behmi držať útok Steelers za autovou čiarou a zamestnávať súperovu obranu čo najviac.

Pittsburgh hrá doma, na otvorenom štadióne, zima by delfínom vyhovovať nemala. Miami vyhrá len ak skóre udrží okolo 20 bodov na každej strane, oveľa viac ich totiž len ťažko nasádza. 

Náš tip:

35

23


Green Bay Packers - New York Giants, nedeľa 22:40

To najlepšie na záver. Dvakrát v nedávnej histórii hrali Giants v Green Bay ako outsideri, dvakrát vyhrali a oba ročníky zakončili triumfom v SuperBowle. Zopakuje sa história do tretice? 

Green Bay vyhrali sedem zápasov po sebe, predpoveď Aarona Rodgersa sa naplnila do bodky. Packers sú teda rozbehnutí, na druhej strane sa im postaví obrana, ktorá sa oproti vlaňajšku najviac zlepšila. Sto miliónov dolárov za to stálo. 

Zrazia sa dva oproti sebe idúce ťažkotonážne nákladiaky. Čakáme vyrovnaný zápas, ktorý môže rozhodnúť ten, čo bude ako posledný držať loptu v ruke. 

Šláger sa hrá v nedeľu neskoro večer.

Náš tip:

21

20

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár