Predtucha týždňa: Kto z koho v epickom súboji Trenčín - Nové Zámky

06.03.2017 / Martin Ferianec
Kto z dvojice Trenčín - Nové Zámky bude nakoniec šťastnejší?  (photo: SITA/Tomáš Somr             )

Kto z dvojice Trenčín - Nové Zámky bude nakoniec šťastnejší? / (photo: SITA/Tomáš Somr )

Za posledný mesiac som viackrát dostal otázku prečo si robím srandu z nášho futbalu. Písal som, že je nudný, že pri ňom zaspávam a následne pozývam na lakros. Ja si nerobím srandu pre mňa súčasný futbal naozaj stráca to čaro, ktoré som v ňom videl. Niekedy je jeho sledovanie pre mňa skôr utrpením než zábavou pôžitkom.

Možno si len vyberám zlé zápasy, ale po minulom víkende viem, že v tom nie som sám. Prezerajúc svoj fejsbuk som videl, ako kolega Petro dobrovoľne trpel sledujúc zápas Manchestru United. Preklínal sa kolega Mišo. Ako správny fajnšmeker si vybral zápas Moravce Trnava a teraz by zážitok radšej vymenil za možnosť o 90 minút dlhšie si poležať na smrteľnej posteli. Pridal som sa do partie i ja, videl som spolu cca 30 minút Serie A. Najskôr nadstavený čas AS proti Neapolu, kde chcel krkolomným pádom v 16-tke prispieť k vyrovnaniu domáci útočník. Rozhodca mu neuveril, ešte mu naložil žltú. Ako bonus cca 20 minút zápasu AC Miláno. Podobné teátro - útočník zluftoval loptu a spadol - skončilo penaltou.

Vám aj kolegom odporúčam radšej vybrať niečo z mojej ponuky. Pod tlakom verejnosti bude i futbal.

Rýchly návrar

Najskôr sa ale tradične vrátime k predtuche spred siedmich dní. Jojo Kovalík nenapodobnil kolegov postupom do najlepšej osmičky a balil rakety hneď po prvom kole. Či sa Martin Petro dostane na zápas lakrosovej ligy, tak to je dlhodobá stávka. Na výsledok si počkáme do jesene. Prinášame aspoň exkluzívne výsledky prvého kola, ktoré sa pravdepodobne nikde inde nedozviete. Domáci Zvolen dostal na búdku od Budapešti, 0:17. Trnava vydržala vzdorovať favorizovaným Bratislava Bats len prvú polovicu a prehrala 3:13. Najväčší šok vo svete športu na záver. Bratislavský Tricksters stratili bod, keď Previdzu zdolali až po predĺžení 10:7.

Volejbalové Play off

Základnú i nadstavbovú časť má zasebou volejbalová extraliga mužov. Rozostupy v tabuľke boli také, že posledné kolá sa už hralo len o druhé miesto medzi Prievidzou a Prešovom. Lepšie dopadli východniari a spolu s Nitrou si rozoberú dvoch najslabších účastníkov play off. Pre náklady na cestovanie je fajn že sa Nitre ušiel Trenčín a Prešovu Svidník. Vyrovnanejšie súboje sľubujú zostávajúce dvojice. Prievidza otestuje čo sa na Myjavu po cestách Európou nalepilo a súboj tabuľkových susedov Košice-Komárno iný ako vyrovnaný byť nemôže. Play off začína Nitra vo štvrtok a zvýšok v sobotu. Tipnime si, či sa podarí prekvapiť niekomu zo spodnej polovice tabuľky. Komárno alebo Myjava by mohli prekvapiť, čiže áno.

Náhodný pohár

Osem statočných si zahrá o postup medzi štyroch v náhodnom pohári. Pre porazených je cenou útechy rovnako pohár - plný nafty od generálneho partnera. Ak ste účastníkom najvyššej súťaže, na dne treba nájsť výhovorku prečo to nevyšlo. Všetkým okrem Michaloviec sa odporúča argument „aspoň sa môžeme sústrediť na boje o pohárovú Európu“. Pri vypadnutí z pohára je jeho sila neúprosná. Európske predkolo si stále môže zahrať i Liptovský Hrádok, ak porazí Michalovce a potom ešte dvoch súperov. Skalica si v stredu zaspomína na ligové časy so Žilinou, Dunajská Streda na Stana Šestáka s Popradom. Pre veľký divácky úspech sa vráti Trenčín po necelých dvoch týždňoch na Pasienky. Skúsime znova natipovať prekvapenie z nižšej súťaže. Šance dávam hlavne Liptovskému Hrádku a Popradu.

Paríž - Nice

Celý týždeň sa budú po Francúzsku premávať cyklisti z 18 profi tímov. Etapový závod odštartoval už v nedeľu západne od Paríža, bicyklisti v nedeľu dorazia na azúrové pobrežie do Nice. Milovníci šprintérskych koncoviek, zapínajte Eurosport hlavne v prvých etapách. Ale pozor, bude to bez Petra Forrest Gump Sagana. O celkovom víťazovi by mali rozhodnúť kopcovité etapy na konci týždňa. Okrem hviezd typu Contador sa predstaví i trojica Slovákov. Za Boru Brat Sagan, Michael Kolář a mladý župan Baška. Od radosti neviem, čo by sme tipovali. Hlavne nech prídu naši chalani zdraví do cieľa.

Posledné kolo Lintnerligy

Keď som Vás pozýval pred pár týždňami na súboje o playoff, hovorili sme o štvorici uchádzačov. Momentálne zostávajú posledné tri kolá a boj o miestenky sa reálne zúžil na Trenčín a Nové Zámky. Oboch čaká jedna povinná výhra s Liptovským Mikulášom, v druhom súboji má Trenčín lídra z Banskej Bystrice a Nové Zámky Martin. Určite každý nezainteresovaný fanúšik (a s ním početný fanklub Dukly) si želá, aby bol pred posledným kolom bodový rozdiel čo najmenší. Ak sa podarí, v nedeľu budeme svedkami priameho súboja o posledné miesto vo vyraďovačke. Pre Trenčín i Zámky by to bolo niečo ako nulté kolo play off na jeden zápas.

Predtucha znie, že ak v zápase ešte o niečo pôjde, zvládne ho Trenčín. 

Martin Ferianec

Martin Ferianec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár