Hľadá sa trash talker. Naši bojovníci ho nevedia

15.03.2017 / Vladimír Bilohuščin
V UFC to pred zápasom vedia. U nás ešte nie.  (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

V UFC to pred zápasom vedia. U nás ešte nie. / (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Už iba necelý mesiac nás delí od ďalšieho podujatia organizácie OKTAGON. Tentokrát v podobe druhého turnaja, ktorý uvidíme na bratislavských Pasienkoch. A aby sa nepovedalo, že nekráčame s dobou, organizátori pre novinársku obec pripravili Media day, kde predstavili hlavných aktérov, ktorí sa po prvýkrát stretli zoči-voči.

Je pravda, že veľa pekných súbojov bude, ale koho to zaujíma? Tieto veci nech si riešia iné portály. Ak sa chceme priblížiť k UFC, mali by sa tomu prispôsobiť aj naši fighteri. A keďže sa na tejto seanse dvojice bojovníkov navzájom konfrontovali, zamerali sme sa na jednu z najdôležitejších vecí MMA - na trash talk. Po slovensky ponižovanie a húkanie na súpera až kým sa nerozplače.

Pajtina vs. Jartim

Všetko to rozbehla dvojica Lukáš Pajtina – Jaroslav Jartim a treba podotknúť, že také dva cukríky je ťažko nájsť. Veď ja ani neviem, či sú to vôbec fighteri! Samé "srdiečko tam položím," "súper je dobrý" a "vyhrá lepší,"... Chlapi veď sa idete udierať do hlavy, tak si troška naložte, nech to má grády! Nenechali sa zlomiť ani na jedno podpichnutie a tak ostáva konštatovať, že ak chcú baby milých chalanov s dobrým srdiečkom (Jartim má dokonca aj vkus na oblečenie), u oboch fešákov je voľno.

Pajtina: Najhorší trash talker všetkých čias! Nenahnevá sa ani keď napíšete, že je najhorší trash talker všetkých čias a radšej vám pošle bábovku. Za svoj výkon dostáva peknú známku 5- a pribalíme aj poukážku na tri posedenia u Chaela Sonnena a útok fľašou od Conora McGregora.

Jartim: Veľká bieda. Cítim, že v tomto chlapcovi je viac, ale Lukášovi to proste nemohol povedať. Zlomil by mu srdiečko.

Lejsek vs. Ďatelinka

V oktagone sa stretnú aj dvaja kamoši, ktorí spolu bývali na izbe. Milan trocha meškal a tak mu Tomáš niečo naložil, ale nič extra. Najväčšia podpichovačka smerovala na Milanovu fyzičku, bola celkom biedna. Potom ešte Tomáš dodal, že dúfa, že zápas bude na celé tri kolá. Pekne to povedal a Milan na to nič. Takto sa to teda nerobí, súboj trash talku vyhral s prehľadom "Guláš" Lejsek.

Ďatelinka: Milanko nevedel koľká bije. Zamrzí hlavne, že mu Tomáš pekne nahrával na protiútoky, po ktorých sa radšej Milan iba zasmial. Prečo mu na kondíciu neodvetil, že či sa už naučil pravidlá MMA, keďže naposledy mu to veľmi nešlo? Ešte aj k podpriemerného trash talku musí Milan ešte veľa trénovať.

Lejsek: Celkom pekné útoky na Milanovu kondíciu bohužiaľ ostali iba v priateľskej rovine a neprerástli do poriadneho útoku. Škoda...

Bartl vs. Nepraš

Marek Bartl prestúpil do OFA Bratislava a práve takáto informácia bola kľúčová pre parádnu slovnú vojnu. Veď čo je lepšie ako poriadny útok na zradu národa. Nevydalo... Nepraš je totiž inej povahy a poriadne výmeny názorov sú mu cudzie. Je to veľká škoda, pretože Michal študuje na vysokej škole a keď zvládne tisíc skúšok, určite by zvládol aj dva-tri uštipačné komenty.

Všetko tak musel zachrániť Marek Bartl, a že mu išla karta! Najprv začal nakladať Bělemu, ktorý ho nahradil vo finálovom zápase. Vadilo mu, že sa Jakub tváril, že si to zaslúži a tak ho vyzval na súboj. Potom sa oprel aj o súpera, keď mu povedal, že ho nemá čím ohroziť, lebo v žiadnej oblasti nie je taký dobrý ako on. Jediný náznak od Nepraša prišiel vetou, že sa mu zdá, že je Bartl statický v postoji a o sekundu to hneď zabil, že sa to možno zmenilo. Čo??? Keď mu poviem, že je slabý tak je slabý! Bez dodatku!

Bartl: Veľa pekných momentov, po ktorých súper nechcel kontrovať a snažil sa nevyvolať konflikt. Verím, že keby Michal naznačil aspoň malý slovný útok, Marek by sa chytil a videli by sme pekný náklad.

Nepraš: Síce to nebola až taká hrôza ako u Pajtinu, stále ale veľká bieda. Ja chápem, že Michal drsné reči neuznáva, ale nech sa potom nečuduje, že dáva jeden rozhovor za letopočet a poznajú ho maximálne spolužiaci. Jediná vec, ktorá ho zdobila, bol celkom drsný pohľad. Tu to ale celé skončilo...

Ilja Škondrič

Legendárny kouč bohužiaľ nemal proti sebe súpera, Vít Mrákota totiž ochorel a na tlačovku sa nedostavil. Ilja ale nakladal aj bez neho a o vtipné momenty nebola núdza. Najprv zaútočil na ruských bojovníkov, ktorých nepriamo obvinil z dopingu. Potom pohrozil strhnutím z výplaty svojich borcov. A potom to prišlo, náklad na Víta Mrákotu! "Začal ma lajkovať na facebooku, tak neviem, či sa mi chce dostať do hlavy, alebo sa mu páčim. Pozdravujem ho a ďakujem."

Nezabudol pritom ani na Michala Teššíka, ktorý s Mrákotom prehral. O ňom porozprával, že je síce talent, ale pred zápasom netrénoval, ako by mal a netreba ho s ním porovnávať. Najväčšia hláška dňa ale prišla po otázke, ako by si Ilja predstavoval súboj. "Prial by som si, aby som sa s ním nemusel naťahovať tri kolá, lebo má celkom dlhú bradu a nemám rád, keď sa ňou o mňa niekto obtiera´" Po tomto výroku môžu padnúť iba fanfáry. Ešte ukončenie, že vyhrá na vážne KO, nie také ako dostal Teššík, čo vlastne nevie ani čo bolo a o víťazovi večera bolo rozhodnuté.

Škondrič: Najkrajšie útoky dňa. Ilja presne pochopil, o čo v predzápasových súbojoch ide a naložil Mrákotovi, čo to dalo. Veď počuli ste už niekedy, aby niekto nadával na súperove fúzy?! Otázka znie, či by bol taký odvážny, aj keby tam súpera mal. Dúfam, že Vít odpovie aspoň cez sociálne siete, prípadne nám dá aspoň páčika.

Boráros vs. Homolka

Posedenie pri kávičke ukončil slovný súboj šampióna Gábora Borárosa a (chvíľka napätia) českého moderátora Ondřeja Novotného. Gábor totiž Onrdovi celkom nakladal a dostával ho do úzkych.

Novotný: Gábor, čo je nové v tvojom živote?

Borásos: Ta nič nové, ďakujem pekne.

...

Novotný: Môže ťa poraziť v tvojom domácom prostredí?

Boráros: Nehnevaj ma, ale nič som nerozumel. Skús po slovensky! Čo, nevieš po Slovensky?

Medzi bojovníkmi to ale bola krutá nuda, keď si, ako inak, prejavili úctu a všetko ako sa patrí. Hlavne Homolka nemal ani najmenšiu snahu na Borárosa slovne zaútočiť a skôr sa zdalo, že možnosť predstaviť sa v hlavnom zápase večera berie ako privilégium a nechce pôsobiť arogantne. Diváci tak viac zívali, ako sledovali túto slovnú vojnu.

Boráros: Aj keď si na Ondra Novotného pekne vyšliapol a ukázal kto je tu pán, v podstate súpera nechal na pokoji. Je v ňom potenciál, ale s jeho výzorom zabijaka by mal ničiť súperov ako na bežiacom páse. Keby aspoň zanadával po maďarsky, ... Na druhej strane ale súperovi neukázal prílišný rešpekt, čo sa cení.

Homolka: Janko je milý chlapík, ktorého by ste pokojne poslali nakŕmiť sýkorky a ešte by im aj postavil búdku. Takto sa ale zápasy nehypujú. Na jednej strane naznačil Gáborovu slabinu, na strane druhej sa potom schoval pod stoličku a odmietol vypovedať.

Výchovné lekcie

Tlačová konferencia ku podujatiu OKTAGON 2 ukázala aká neuveriteľná je v Česko-Slovensku negramotnosť trash talku. Zabudnite na hraničné situácie ala UFC, kde po sebe borci hádžu predmety. V našich končinách si chlapi, ktorí si idú reálne ublížiť, potierajú okolo úst medík. Bojovníci nechápete, že predzápasové konflikty oslabujú mentálne slabšieho súpera, zaručujú vám väčšiu popularitu a organizátorom predávajú vstupenky, ktoré sa v konečnom dôsledku prejavia vo vašej peňaženke? Veď sa stačí pozrieť na nezrealizovaný súboj Kníže vs. Širila, to bola sranda!

No nič, zrejme musím začať poskytovať výchovné semináre... 

Vladimír Bilohuščin

Vladimír Bilohuščin

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár