Euríčko na NFL je najlepšia investícia víkendu

10.09.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Hráči Kansas City šokovali futbalový svet keď v piatok nad ránom utiekli obhajcom titulu z New England. (photo: SITA/AP Photo/Steven Senne)

Hráči Kansas City šokovali futbalový svet keď v piatok nad ránom utiekli obhajcom titulu z New England. / (photo: SITA/AP Photo/Steven Senne)

Áno! Hoci sa v noci na piatok prvým výkopom začala nová sezóna NFL, fanúšikovia amerického futbalu vedia, že až nedeľa je skutočne prvým hracím dňom ligy. Kansas City Ciefs šokovali obhajcov z New England Patriots v otváracom zápase 42:27, dokázali tak, že ak sa aj od februára hovorilo o súťaži akokoľvek, na trávnikoch to nakoniec môže postaviť na hlavu už prvý zápas. 

Začneme zostra

Do prvého kola sa netradične nezapoja všetky kluby, Miami a Tampa Bay presunula Irma na Week 11. Pondelkové nočné zápasy nie sú v dnešnej ponuke, prvý hrací lístok populárneho Euríčka na nedeľný program NFL je aj tak plný prekvapení. 

Cleveland aj New York Jets sú považovaní za najslabšie spomedzi 32 klubov, aj tak ich vidím ako víťazov hneď prvého zápasu. Ešte majú sily, súperi ešte nemusia byť rozohraní. Tak, ako nikto nebral vážne Chiefs, aj tí dvaja chcú dokázať mudrlantom, ako sa mýlili. 

Sport TV vysiela dva zápasy, kde šípim takisto vyššie kurzy na výhru. Oakland a Seattle hrajú na ihriskách kvalitných súperov, sami ale disponujú údajne skvelou obranou (Seattle), respektíve útokom (Oakland). Uvidíme. 

Euríčko, Week 1

Plán na sezónu

Počas ročníka sa znova každú nedeľu stretneme na stránkach TakUrčitee s tipmi v rámci Euríčka. Verím, že o americkom futbale budeme písať ešte viac, ako sme písali v minulých sezónach. Držme si prsty, nech niečo vyhráme a nech máme znova radosť z najlepšej ligy sveta. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár