Ľadovo ostrý rebríček: Šermujúci Rytieri

08.11.2017 / Tomáš Tomeček
Rytieri Zvolen. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Rytieri Zvolen. / (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Týždeň ubehol rovnako rýchlo ako babie leto. Ja som si prehĺbil nedôveru voči martinským autobusárom,  Nitra voči vlastným schopnostiam proti Bystrici a vedenie Košíc zjavne nedôverovalo hráčom. Po troch kolách prichádza repre pauzička, pred ňou sa stihneme spustiť dole Ľadovo ostrým rebríčkom.

10. DETVA

Tri zápasy, jeden bod. Porazili U20. Super. Aj tak majú o päť bodov menej a o päť zápasov viac, ako mladíci.

9. VSŽ KOŠICE

Východniari najprv prehrali v Zámkoch v poslednej tretine, lebo ich údajne v utorok unavili juniori. Potom dostali pokuty no tie zrejme nemali veľký efekt pre kabínu. Tri body s Detvou by Andrej Kolesík ocenil slávnym "Áaale prosím vááás.“ Proti Zvolenu zachraňovali Oceliari bod v poslednej štvrtine poslednej tretiny a takto to fakt ďalej nepôjde. Zoceľte sa!

8. DUKLA TRENČÍN

Dukla nepotvrdzuje rolu favorita súťaže a postrachu ostatných mužstiev. V troch zápasoch vsietila 7 gólov, 3 zaznamenal Marcel Hossa. Do mužstva sa vrátil Bezúch. Výhra o gól s Detvou je vzhľadom na káder málo. Treba to celé nejako skonsolidovať, trenčiansky divák je namlsaný pekným hokejom a dobrými výsledkami. Takéto výkony ho neuspokoja.

7. PLASTIKA NITRA

Neviem, čo sa udialo s Corgoňmi, ale evidentne nič dobré. Impotencia streľby, odhodlania a vlastne všetkého – to všetko predvádzali Nitrančania v Bystrici Banskej. Zápasy predtým síce priniesli vyhrali, ale súperov mali takých, ktorých poraziť mali. Nové Zámky a Poprad. Dojem z televízneho stretnutia rozhodol.

6. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Partizáni oberali favoritov. Po bode ukradli Baranom aj Vojakom. Pekný výsledok. Ukazuje sa, že mužstvo z pod Nízkych Tatier vie potrápiť favoritov.  Na šiestom mieste sú preto, lebo nezvládli zápas s papierovo najprijateľnejším súperom v týždni, žilinskými Vlkmi.

5. SLOVENA ŽILINA

Žilinčania sa predbežne posilnili o „trojicu“ hráčov: Romana Tomasa a Hrušku, ktorí pôsobili naposledy v českom Vsetíne. Prečo trojicu keď sú len dvaja? Roman Tomas totiž v sezóne 2013/14 v drese Vlkov hral za dvoch. V 44 zápasov dal 50 bodov a ak niečo podobné zopakuje, bude znova dvojnásobnou posilou. Radima Hrušku si pamätajú v Košiciach, Skalici a aj v Žiline, za Vlkov hral aj v minulej sezóne. Z deviatich získali minulý týždeň päť bodov, aj u nás sú poloviční. Presnejšie v polovici.

4. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY)

Najjužnejší ligový klub na Slovensku vyhral len raz, ale zato poriadne. Košice sfúkol v poslednej tretine a vyhral 5:3. Zámky vymkli najlepších forwardov VSŽ, góly mlaďasov Petráša, Šoltésa a Michalčina nestačili. Bod zo Zvolena sa rovnako počíta, o forme Rytierov sme ešte nepísali a to už stojíme tesne za medailistami týždňa v slovenskej hokejovej lige (SHL).

3. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Najkrajšie smrečiny sú na Horehroní. Okrem nich sme videli aj pekný hokej medzi Baranmi a Kamzíkmi. Deväť gólov je na zimáku paráda, aj keď domáci prehrajú. Aspoň by mala byť.  Na Nitru stačil profesorský výkon, je dosť možné, že si na nich aktuálne bielo-modrí Corgoni veľmi nevedia. Najmä na horúcom ľade Iskry.

2. POPRAD – TATRY

Poprad mal veľmi dobrý týždeň. Maródka v mužstve sa očividne skončila a hneď je to na ľade aj cítiť, aj vidieť. Síce na Všech svätých uhrali s Nitrou doma len bod, potom sa ale rozbehli na Baranov a Vlkov a z vonku ukoristili dve plnotučné výhry. Ozimákovci prerušili nepeknú sériu prehier, nič lepšie ako víťazstvá nemôžu pozvať Popradčanov na zimák. Len aby trafili, nejako sa im to v poslednom čase vo veľkých počtoch nedarí.

1. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Na čele je Zvolen! Sedem výhier z posledných ôsmich zápasov, od Rytierov by sa ostatní v okrese mali učiť. Minulý týždeň neprehrali, najprv naložili Vojakom poltucet, potom si pomohli v predĺženiach, či nájazdoch k výhram v Košiciach aj Nových Zámkoch. V skutočnej tabuľke nebezpečne doťahujú prvú trojku, v Ľadovo ostrom rebríčku šermujú z úplného čela.