Pondelkové Tréneroviny - Derby pretrhlo šnúru

20.11.2017 / Richard Hanzlik
Slovan, gól. (photo: SITA/Diana Černáková)

Slovan, gól. / (photo: SITA/Diana Černáková)

Posledná tohtoročná reprezentačná prestávka s podtitulom bezvýznamná je za nami a to znamená, že už len párkrát sa nám v aute vybije baterka a Fortuna liga si ľahne k zimnému spánku. S reprezentačnou kariérou sa počas nej rozlúčil Adam Ďurica, náš rekordér v neľutovaní vlastných gólov. Majitelia mužstiev počas dvojtýždňovej uhorky nevyhodili žiadneho trénera, z čoho má najväčšiu radosť Marek Fabuľa.

Kolo malo v programe dva šlágre, pričom hneď ten prvý nás kruto vrátil do reality. Žilina s Dunajskou by uspali aj divákov Michala Havrana po maratóne jeho diskusných relácií. Trenčín sa do Michaloviec previezol zbytočne, zápas kvôli zamrznutému a podmočenému trávniku odložili a tímy si to rozdajú v Candy Crash. Senica pokračuje v zbieraní bodov, ďalší ukradla Nitre. Prešov na poslednú chvíľu získal bod proti ViOnu a Ružomberok s prehľadom Richarda Sulíka rozložil Podbrezovú. Na nedeľu sa okrem vyhrievaného stanu a Zóny A tešili príslušníci Policajného zväzu Slovenskej republiky. Na Pasienkoch sa hralo derby.

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 1:0, 3856 divákov

Billboardová kampaň na západnom Slovensku, bratislavskej vlakovej stanici a metropolách východu nás už mesiac pripravovala na derby o čelo. O husle, basu a klavír sa bude hrať neskôr. Ševela mal dva týždne, aby sa pokúsil dohnať kondičné resty svojich hráčov. A výsledky sa dostavili. Dvanásťminútovku jeho mužstvo zvládlo už za 8 minút, štafetový beh na 4x400 metrov dala štafeta v zložení Oršula, Kubík a Rundič pod jeden kilometer. Chris Powell si polovicu kádra zobral do šou Extrémne premeny a tréningový kemp v Poddunajských Biskupiciach skončil jeho odvolaním z pozície kondičného trénera. Slovan sa fanúšikov snažil prilákať koncertom Zóny A vo vyhrievanom stane s bohatou ponukou občerstvenia. Falafel, konfitovaná brokolica, foie gras a faux pas podávané s vínnou redukciou a pyré z mladej karotky sa podávali pre všetkých futbaluchtivých.

Slovanu zápas vyšiel lepšie. Polovica Spartaka bola menej rozrytá a tak bol ofenzívny pressing jedinou možnosťou, ako si nezašpiniť kopačky. Hološko sa zase trafil proti Spartaku a El Maestro mal svoj videoprojektor v smútku. Spartaku nešla ofenzívna karta, Vlasko nevyrovnal a potom sa muselo čakať až na samostatné nájazdy, ktoré Vittek s prehľadom nepremenil. Ale aspoň sa nezranil a jediné, čo sa včera roztrhlo, bola šnúra Trnavy bez prehry.

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 0:0, 3642 divákov

Bol to šláger. Ale iný, ako by sme čakali. Keď Dunajská naposledy v Žiline vyhrala, Pavol Rusko si práve u Černáka objednal donáškovú službu. Domov sa na 90 minút po trase Sion - Gliwice - Pezinok zastávka - Šajdíkové Humence - Dunajská Streda vrátil Lukáš Čmelík, ale ani on nepomohol tomu, aby si história tento zápas zapamätala. Vymrznúť vycestovali aj fanúšikovia hostí, ktorí proti prúdu splavili Váh a porušili tak Slottovo vízové embargo.

Prvý polčas chutil ako rande naslepo, kde na vás pri stole čaká Dorota Nvotová. Hostia prišli s cieľom brať bod, Žilinčania sa v koncovke ponúkali ako pacienti čakajúci na vyšetrenie prostaty a tak sa o futbal poväčšine starali stopérske dvojice tímov. Žilina do tej svojej postavila dvojicu delostrelcov Kaša, Hancko. Keď bude zle, môžu ich posielať na námestia namiesto vodného dela. DAC pod Valentinom Rossim získal jednu z najkvalitnejších obrán, ale miestami boli v pokutovom území toľko čiernych dresov, že si to človek mohol pomýliť so štartovacou listinou šprintu na 100 metrov. Tri strely na bránku za jeden zápas, to sa na tlačovke blbo vysvetľuje.

MFK Ružomberok - FK Železiarne Podbrezová 3:0, 1153 divákov

Zmráka sa nad Podbrezovou a jej agónia je taká očividná, že si ju na rozdiel od Nežnej revolúcie všimol aj Pavol Paška. Pod stromček by si ju za súpera momentálne želalo každé mužstvo, ale nie všetkým stihnú do konca roka padnúť z neba pečené tri body. Železiari vycestovali do mesta tlačiarenského papiera po trase Tále - Chopok - Demänovská Dolina - Liptovský Mikuláš. Ušetrili na cestovnom, vyskúšali lanovky a pozreli si pekný futbal súpera z najlepších miest.

Qose je naozaj jeden z tých lepších importov z krajiny, ktorá nám dala hlavne vymáhačov výpalného a prevádzkovateľov herní s automatmi. Keď v 17. minúte po rohu nožničkami pristrihol hosťujúci bonsaj, mal Fabuľa na ihrisko hodiť bielu plachtu na zakrývanie lietadlových lodí a ukončiť tak zápas, v ktorom jeho zverenci okrem ochoty nastúpiť v chladnom počasí neukázali takmer nič. Ružomberok sa hral, druhý zásah pridal po peknej akcii Kochan a Takáč skóre uzavrel hneď ako sa vyzliekol z otepľovačiek.

FC Nitra - FK Senica 0:0, 1019 divákov

Ak by sme chceli niekomu udeliť titul mužstvo mesiaca, mala by to byť Senica. Tím, na ktorý by si v polovici októbra nestavili ani Gréci svoj štátny dlh sa začal hrabať z popola a Laco Hudec na svoju klubovú kartu pozbieral 5 bodov zo zápasov proti Slovanu, Žiline a Nitre. Mužstvo okrem tohto titulu získava tri voľné vstupy na koncertné turné Miro Jaroš a deti so symfonickým orchestrom mladých miništrantov.

Je prekvapivé zistenie, že v našej geografickej polohe sa v polovici novembra vyskytnú dni, kedy začínajú ihriská pomaly zamŕzať a aktivitou zvanou behanie sa z nich pomaly stáva orná pôda bez inžinierských sietí, ktorá sa po pár zápasoch zmení na stavebný pozemok. Nitra sa snažila vystreliť si tri body, ale väčšinou narážala na odpor hráčov Senice. Keď už máte po vonku behať v krátkych nohaviciach, nech sú z toho aspoň body, povedal svojim  zverencom Laco Hudec a oni si jeho citát dali aj na cover fotku na svoje Facebooky. Čo nezachytila obrana, to vychytal Plach a keď to nesadne Balajovi z tupého uhla, body sa delia.

1. FC Tatran Prešov - ViOn Zlaté Moravce 1:1, 225 divákov

Chcete si pripadať výnimočný? Tak sa vyberte do Popradu na zápas Prešova a je šanca 1:225, že sa tak stane. Z diváckych návštev v Národnom tréningovom epicentre sa smiať nedá, okolnosti sú jasné a Prešov len zúfalo čaká na návrat na svoje ihrisko. Navyše pod Tatrami je už taká zima, že aj Jožo Kubányi schoval šľapky a nahý sa vonku kúpe iba keď mu na hrudi dorastú minimálne štvorcentimetrové chlpy.

Prešov naskočil do zápasu, akoby dostali chlapci za odmenu sľúbené horské slnko do kabíny za víťazstvo v ňom. Ale potom tempo opadlo a čakalo sa na polčas. Do toho druhého už nastúpil aj ViOn, prebral aktivitu a Karlíkov banánik v čokoláde zapadol presne k tyčke. Prešov sa pomaly prebral, Adekunle ale namiesto bránky trafil hotel FIS. Do tepla kabíny sa tešil Bariš a tak si faulom zozadu vypýtal druhého žltého bludištáka. Černák zacítil šancu na bod, Wiezik konečne trafil bránku, ale body vystrelil až Mikiho menovec z ďalšieho utešeného priameho kopu. Ako kedysi povedal Žigo Pálffy, tak som to tam je.ol.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár