Euríčko na NFL: Dráma v New Yorku

03.12.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Eli Manning.  (photo: SITA/AP Photo/Butch Dill)

Eli Manning. / (photo: SITA/AP Photo/Butch Dill)

Veľké veci sa udiali v týždni v New Yorku. Ben McAdoo, tréner Giants sa rozhodol, že posadí svojho quarterbacka. Eli Manning pritom ťahá šnúru 210 zápasov za sebou, v jednom rade, jeden po druhom, na ktorý nastúpil ako prvý QB svojho jediného tímu v kariére. Viac ich má na konte v celej histórii ligy len jeden hráč (Brett Favre).

Jasné, Manning od roku 2004 keď začínal zostarol a Giants hrajú celú sezónu otrasne. Aj tak však posadenie hviezdy, ktorá získala pre klub dva SuperBowly, na lavičku šokom. Takým, že sa pred nočným zápasom v Oaklande šíria zvesti, že tréner McAdoo skončí pri tíme už v pondelok. 

TakUrčitee NFL Top 10

1. Philadelphia Eagles

2. Minesotta Vikings

3. New England Patriots

4. Pittsburgh Steelers

5. LA Rams

6. New Orleans Saints

7. LA Chargers

8. Carolina Panthers

9. Atlanta Falcons

10. Jacksonville Jaguars

Hity nedele

Všetko dôležité sa dnes odohrá v konferencii NFC. AFC je nuda, tam sú len dva tímy, ktoré za niečo stoja (Patriots, Steelers). V NFC je ich viac, ako sa zmestí na pozície do playoff. Preto budú dnešné zápasy veľmi dôležité. Každá výhra sa počíta, na playoff bude treba asi aj desať. 

Atlanta hrá o siedmej s Minesottou, domáci sa v útoku rozbehli a pomaly dosahujú parametre vlaňajšej sezóny, ktorú skončili až kolapsom vo finále. Minesotta vždy stojí na pevnej obrane, aj preto priťahuje ten zápas najviac pozornosti. New Orleans  a Carolina bojujú o lídra v NFC South, aj keď sa do vyraďovačky môžu pozrieť obaja. Kto vyhrá, bude mať lepšie karty.

Aj tretí zápas vysiela Sport2, neskoronočnú bitku Seattle - Philadelphia. Domáci už doma nie sú, čo bývali. Eagles zas prehrali iba jeden zápas z jedenástich a majú ako sa hovorí nahrané. 

Zaujímavé to bude určite aj v Oaklande, tam nastúpia Giants bez Manninga. Na opačnom pobreží si zas New York Jets skúsia hádzať proti Darellovi Revisovi, jednej z mála legiend klubu. Revis podpísal v Kansas City a dnes večer bude mať premiéru. Chiefs už musia zabrať, inak im playoff ujde aj v prekvapujúco slabej divízii AFC West. 

Euríčko

Myslel som si, konečne poriadny záber. Deväť z jedenástich zápasov nedele po Thanksgivingovom štvrtku som uhádol dúfajúc, že stiahnem aspoň čosi z manka, ktoré si Vlado nahonobil. Nič také, kolega trafil presne rovnako. Nič to, dnes sa rozchádzame takmer na polovici lístka, dnes to príde! Jedine, žeby neprišlo. 

Zápas

Bohumil

Vlado

Atlanta - Minesotta Falcons Vikings
Baltimore - Detroit Ravens Lions
Buffalo - New England Patriots Bills
Chicago - San Francisco 49ers Bears
Green Bay - Tampa Bay Bucs Packers
Jacksonville - Indianapolis Jaguars Jaguars
Miami - Denver Dolphins Dolphins
NY Jets - Kansas City Chiefs Chiefs
Tennessee - Houston Titans Titans
LA Chargers - Cleveland Chargers Chargers
Arizona - LA Rams Rams Rams
New Orleans - Carolina Saints Saints
Oakland - NY Giants Raiders Giants
Seattle - Philadelphia Seahawks Seahawks
Minulý týždeň (sezóna) 9:2 (76:61) 9:2 (81:56)
Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár