Ľadovo ostrý rebríček: Košická pohoda

07.12.2017 / Tomáš Tomeček
VSŽ vešajú banány jednému brankárovi za druhým. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

VSŽ vešajú banány jednému brankárovi za druhým. / (photo: SITA/Ivan Fleischer)

December – čas paniky z darčekov, vianočných večierkov, preplnených trhov a nákupných centier, adventných kalendárov, zimného slnovratu a majstrovstiev sveta juniorskej kategórie je opäť tu. Spolu sním prvý decembrový Ľadovo ostrý rebríček. 

 Aj v tejto sezóne tímy nazývame najkrajšími názvami ich histórie.

10. NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY

Zámky sú posledné, mužstvu sa dlhodobo nedarí ich hre chýba šťava a kvalita. Ešte, že je v hre Detva. Prijímanie a prepúšťanie hráčov za pochodu neprináša výsledky, dlhodobá koncepcia absentuje a čas sa pre najjužnejší klub na ligovej mape kráti. Zámky sú tretí najslabšie skórujúci klub, ale zato majú druhú najhoršiu obranu. Silná káva na klub, ktorý pred sezónou chcel do playoff. Takto to vyzerá na playoff iné, takto to vyzerá na playout. 

9. DETVA

Dvadsiatku ešte nepredbehli ale aj bod s Baranmi stačí, aby boli lepší, ako Zámky..

8. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Barani sa poriadne prepadli. Pustiť bod Detve? Ešte horšie to vyzeralo na ľade, miestami sa ani nezdalo že hrá ašpirant na titul s ašpirantom na baráž.  Derby nezvládli Országhovci ani vo Zvolene a dočasne prišli o nadvládu nad Hronom. Iskra sa musí opäť roziskriť, lebo jej ujde vlak aj s lokomotívou. Mužstvo má svoju kvalitu - a poriadnu krízu.

7. SLOVENA ŽILINA

Vlci stále nemastní – neslaní. So Zámkami stratili bod a proti Zvolenu nemali šancu. Novú metlu chytil na lavičke tréner Rosol, zatiaľ prevládajú pozitívne reakcie. Kým zapracuje svoj systém do mužstva trochu to potrvá. Vlkom na chrbát dýcha Mikuláš a ani na deviate miesto nemajú bohvieaký náskok. Budú sa do toho musieť pod novým trénerom ako sa hovorí zahryznúť. 

6. PLASTIKA NITRA

Corgonii zažili šok. V Košiciach videli sedem. Ale nie uznám humoristickú talkshow, hoci na ľade miestami mužstvo pôsobilo komicky. Aj majster Antonín sa občas utne a aj s ním zapísali Nitrančania debakel. Bola to už druhá inkasovaná sedmička v sezóne, prvá prišla od Banskej Bystrice ešte v októbri. Výhra po predĺžení s Mikulášom nebola dostatočnou náplasťou.

5. SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Na Liptove nemôžu byť veľmi spokojní s uplynulými zápasmi, aj keď ani plakať asi nebudú. Popradu a Nitre ukoristili dva body zo šiestich. Proti Nitre sa remízový stav neočakával, proti Popradu v severskom derby tak trochu áno. Liptáci zatiaľ držia posledné postupové miesto do playoff. Vlci ani kamzíci nie sú od nich aktuálne výrazne lepší, na rozdiel od minulej sezóny by sa im mohlo vyraďovačku podariť aj uhrať.

4. POPRAD-TATRY

Kamzíci sa vyškriabali na zemiakové miesto v rebríčku. Vyhrali dva zápasy, hoci súperov mali zo spodku tabuľky. Dva body z Mikuláša museli potešiť. Čo už neteší sú reakcie niektorých fanúšikov, vehementne sa dovolávajúcich odvolania trénera Ozimáka. Stále. Pri silnej hornej polovici tabuľky je 6. miesto pre klub z Popradu adekvátne, postavenie zodpovedá súčasnej kvalite mužstva.

3. DUKLA TRENČÍN

Vojaci rozobrali Zámky a tri body získali bez viditeľnej námahy. Nič iné sa ani nečakalo. S Košicami v šlágri doma ťahali za kratší kus povrazu. Pochvalu  si zaslúži Radivojevič, dvoma gólmi vystrieľal predĺženie a jeden bod.

2. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Zvolen neprestáva prekvapovať. Alebo to už nie je prekvapenie? Mužstvo nazbieralo v posledných šiestich zápasoch 18 bodov a potvrdzuje progres, o ktorom sme písali na začiatku sezóny. Dva z troch inkasovaných gólov vo Zvolenskej sieti v minulom týždni prišli keď boli Rytieri v oslabení, čo svedčí o kompaktnej obrane. Pod pustým hradom môžu byť diváci spokojní s doterajším priebehom sezóny, isto sa tešia na šláger v nedeľu. Prídu Košice.

1 . VSŽ KOŠICE

Nedalo sa inak, tento týždeň východniarom jednoducho vyšiel. Zdolali Nitru aj Trenčín. Päť bodov z dvoch zápasov proti najlepším čo doma momentálne máme sa počíta. Sedmičku Nitrančanom si podelili tri formácie. Košice nielen vyhrávajú, robia tak najmä v Steel Aréne konečne tradičným košickým ofenzívnym štýlom. Zastavia v nedeľu aj rozbehnutý Zvolen? 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár