Bude repríza finále Turnaja majsteriek znova vyrovnaná? Cibulková proti Kerberovej v Sydney

10.01.2018 / Tomáš Tomeček
Dominika Cibulková. (photo: SITA/AP Photo/Wong Maye-E)

Dominika Cibulková. / (photo: SITA/AP Photo/Wong Maye-E)

Slovenka nastúpi proti bývalej svetovej jednotke v jedenástom vzájomnom zápase od roku 2008.

Cibulková vs Kerberová? Vyrovnaná bilancia

Finalistky turnaja WTF v Singapure na konci sezóny 2016 si dajú v Sydney repete už vo štvrťfinále. V súbojoch voľne preložených z angličtiny ako "Hlava proti hlave" majú vzácne vyrovnané skóre, konkrétne 5:5. Aj Andrej Bičan by sa potešil. Nie je to jediná štatistika, ktorá je medzi tými dvoma tesná. 

Ak by sme filtrovali vzájomné zápasy u protinožcov, naša hráčka vyhráva zatiaľ 2:1. Oba víťazné zápasy Dominiky Cibulkovej boli ale trojsetové, ukazujúc na vyrovnanosť aj v rámci jednotlivých tenisových bitiek.

Ak vyfiltrujeme iba predchádzajúce ročníky turnaja v Sydney, dostaneme znova vyrovnanú bilanciu 1:1. Kerberová vs Cibulková viselo v pavúku turnaja v rokoch 2013 aj 2014.

Pre Dominiku ide o prvý turnaj v austrálskej časti sezóny. Je potešiteľné že prvé dva zápasy vyhrala. Dokonca porazila dve hráčky s tabuľkovo lepším postavením v aktuálnej TOP 20 (Sevastovovú aj Vesninovú). Angelique je ale v Austrállii rozohratá ešte lepšie. Vďaka Hopmanovmu poháru má na za sebou o štyri zápasy a osem víťazných setov viac. 

Navyše má Angelique z Nemecka aj inú výhodu. Nevídanú úspešnosť mečbolov. Pri posledných štyroch víťazstvách ju má dokonalú. Všetky využila, zakaždým hneď prvý! Napríklad Dominika v poslednom vzájomnom zápase na pamätnom turnaji majsteriek potrebovala na emotívne oslavy celkovo štyri pokusy zápas ukončiť.

Cibulková aj Kerberová mali vlani ťažké sezóny. Do nových - zdá sa - vstupujú správnymi nohami. Aj preto bude ich štvrťfinálový zápas v Sydney zaujímavý. My neobjektívne veríme, že Bratislavčanka spoločne s Matejom Liptákom nakloní misky váh na správnu stranu. Hoci aj po troch vyrovnaných setoch. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár