AusOpen: Ťažký žreb pre Dominiku

12.01.2018 / Tomáš Tomeček
Dominika sa bude musieť sústrediť na každé podanie.  (photo: SITA/AP Photo/Catherine Avalone)

Dominika sa bude musieť sústrediť na každé podanie. / (photo: SITA/AP Photo/Catherine Avalone)

Športová spravodlivosť vie byť niekedy pekne zákerná. Svoje by o tom mohla povedať aj Dominika Cibulková. Hneď na úvod Australian Open 2018 narazí na jednu z najnevyspytateľnejších hráčok na okruhu Na Estónku Kanepiovú.

Náročná súperka

Estónka je 76. v aktuálnom svetovom poradí, najmä preto lebo je známa svojimi kolísavými výkonmi. Jej najväčším úspechom v predchádzajúcej sezóne je určite štvrťfinále US Open. V ňom prehrala s nesmierne talentovanou Američankou Madison Keysovou. Na ďalšom turnaji v Moskve o mesiac neskôr nestačila na tiež veľmi talentovanú domácu Vikhlyantsevovú (ako sa to meno správne píše a vyslovuje po slovensky ešte nevie ani Jazykovedný ústav).

Keby sa hral Australian Open na Slovensku, o víťazke zápasu by podľa nás nebolo pochýb. Bohužiaľ, vzájomná bilancia na svetových kurtoch nám prezrádza niečo iné. Na tvrdom povrchu vyhrala Kanepiová dva zápasy z troch. Relevantnosť štatistiky „hlava proti hlave“ čiastočne deštruuje pomerne výrazne vzdialená perióda posledných meraní síl v intervale rokov 2008 - 2011. Na antuke sa k víťazstvu prešmýkala Estónka ešte v roku 2013.

Čo čakať?

Čo môžeme očakávať? Ťažký zápas. Dominikina súperka stratila prvé sety v novej sezóne až vo finále turnaja v Brisbane. Len silná Karolána Plíšková ju porazila vo štvrťfinále, aj tej ale dokázala jeden vziať. Aj Dominika sa ale v Austrálii rozohrala dobre. V jej prospech hovorí nevyspytateľnosť súperky aj fakt, že zdolala dve hráčky z top 20. Estónka sa môže pochváliť výhrou nad Dariou Kasatkinovou, ktorá momentálne okupuje 24. miesto, len o dve priečky nad Cibulkovou. 

Hneď prvý zápas na prvom grandslame sezóny bude pre Cibulkovú, ktorá chce odohrať lepší rok ako vlani, skúškou priam zaťažkávajúcou. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár