Euríčko na playoff NFL: Šampióni konferencií

21.01.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Tom Brady. (photo: SITA/AP Photo/Charles Krupa)

Tom Brady. / (photo: SITA/AP Photo/Charles Krupa)

Posledné štyri tímy a už len tri zápasy zostávajú odohrať v sezóne NFL, ročník 2017/18. Víkend pred týždňom priniesol štyri (no dobre, tri) výborné zápasy a nejedno prekvapenie.  

AFC: New England Patriots - Jacksonville Jaguars, 21:05

V konferencii AFC si Patriots poradili podľa očakávania s Tennessee, Titans nemali šancu a stihli už aj vymeniť hlavného trénera. Jaguars sa v Pittsburghu ako outsider rozbehli k veľkému výkonu, ani mimoriadne vydarený comeback Steelers nestačil. Blake Bortles stále neprehral ani jeden zápas v kariére v playoff, favoritovi nestačili ani touchdowny Bena Roethlisbergera. 

Súboj o šampióna American Football Conference dostal v týždni novú, nečakanú zápletku. Hlavná hviezda Patriots, už 40-ročný quarterback Tom Brady na tréningu narazil do spoluhráča a museli mi ruku ktorou hádže loptu zašívať štyrmi stehmi. Alebo aspoň tak hovoria zdroje z New England. Fanúšikovia roky sledujúci duo Belichick - Brady vedia, že si na akékoľvek správy týkajúce sa zdravotného stavu musia dať pozor, podľa všetkého sa ale niečo Bradymu naozaj stalo. 

Nikto nepochybuje, že napriek tomu na zápas nastúpi a bude hrať ako keby nič. Povedie najlepší útok proti najlepšej obrane. Kdesi som čítal, že keď sa doteraz také družstvá stretli vo vyraďovačke, zatiaľ stále vyhrala obrana. Nechce sa mi ale veriť, že by sa to malo zopakovať. Patriots sú zdraví, v podstate by mali mať k dispozícii všetkých kľúčových hráčov.

Obrana Jaguars navyše minulý týždeň ukázala, že dokáže byť priepustnou. Len pár týždňov po tom, čo dostali v San Franciscu 44 bodov im Steelers naložili 42. Aj keď to nestačilo tréneri New England majú dosť materiálu na štúdium. 

Zápas sa začína v príjemnom večernom čase o 21. hodine. 

Bohumil: Patriots

Vlado: Jaguars

NFC: Philadelphia Eagles - Minesotta Vikings, 00:40 

Ak ste nevideli koniec zápasu Minesotty a New Orleans, prišli ste oveľa. Desať sekúnd pred koncom mali Vikings loptu na svojej 39-yardovej línii, prehrávali o bod a nemali žiaden timeout. Vtedy sa stal Zázrak v Minesotte, prihrávku Case Keenuma chytil Stefon Diggs, obranca Williams ho nepochopiteľne minul a víťazný touchdown takmer zbúral nový štadión, kde sa o dva týždne odohrá SuperBowl. 

Eagles postúpili cez Atlantu, ktorú ako sa hovori "zazdili". Julio Jones nechytil v rozhodujúcich chvíľach lopty, ktoré mu Matt Ryan hádzal a domácim hráčom Philadelphie tak stačilo 15 bodov na postup. Niečo podobné sa môže opakovať aj dnes v noci, zahrajú si proti sebe dve obranne naladené mančafty. 

Navyše sa bude hrať na otvorenom štadióne, tak sa očakáva že ofenzívna sila Vikings trochu primrzne. Bitku náhradných quarterbackov - domáci Foles zaskakuje Carsona Wentza a Case Keenum bol v Minesotte až trojka za Bridgewaterom a Bradfordom - môže vyhrať running game. Teda vlastne to, kto ovládne line of scrimmage. Ofenzívna lajna versus defenzívna a kto koho pretlačí bude zrejme kľúčom k výhre. Rozhodnúť môže to, kto sa dokope k viacerým pokusom z poľa za tri body. 

Favoritom sú znovu hostia z Minesotty, domáci fanúšikovia sa hotujú na štadión v psích maskách. "Underdogs". 

Bohumil: Eagles

Vlado: Vikings

Bilancia Euríčka - Minulý týždeň, Sezóna

Bohumil: 2:2, 130:83
Vlado: 1:3, 126:87

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár