Ako Dominika ukončila Mladenovičovej trápenie

02.02.2018 / Tomáš Tomeček
Dominika Cibulková. (photo: SITA/AP Photo/Dmitri Lovetsky)

Dominika Cibulková. / (photo: SITA/AP Photo/Dmitri Lovetsky)

O prekvapenie druhého kola turnaja WTA v Petrohrade sa postarala Kristína Mladenovičová. Po 94 minútach porazila Dominiku Cibulkovú 6:4 6:4 a vyhrala zápas dvojhry po pol roku

Z ostýchavky domina

Dominika začala na servise podobne zle ako v prvom kole. Tri nevynútené chyby znamenali brejkbaly pre súperku, dokázala si však so situáciou poradiť vďaka víťazným úderom aj dobrému podaniu a úvodný gem napokon cez zhodu vyhráva. Aj na podaní súperky fungoval ritern a zvýšenie sebavedomia demonštrovala prvým premeneným brejkbalom.

Kristíne sa ale podaril ribrejk a od toho momentu získali obe hráčky istotu na podaní. Takmer 80% úspešnosti prvého servisu pred gemom číslo osem hovorili za všetko.

V záverečnej fáze prvého setu ale prišli problémy Slovenky. Dva brejkbaly boli priveľkým sústom, Mladenovičová premenila hneď úvodnú šancu štýlovo – krížnym úderom na čiaru. Podanie na zisk setu začala Francúzska dvojchybou, keď Dominika pridala víťazný return, nádeje na návrat do setu sa stupňovali. Za stavu 30:30 prišla nayše ďalšia dvojchyba. Brejkbal ale Cibulková vyhodila za čiaru. Vďaka víťaznému úderu a vďaka excelentnému podaniu za 42 minút vyhrala prvý set obhajkyňa titulu, Francúzka ho získala pre seba pomerom 6:4.

Aj druhý set začala Dominika servisom, víťazné údery však pribúdali na strane súperky. Prvý gem si Kristína vybojovala vďaka víťazným úderom a na kurte bola dominantnou hráčkou. Forhend po čiare striedal krížny úder a na strane Dominiky pribúdali nevynútené chyby. Tretí gem - z pohľadu rodáčky z Bratislavy existenčný - Dominika zvládla a po štyroch prehraných hrách za sebou jednu vyhrala. Slovenka zlepšila hru aj na príjme ale dve možnosti na prelomenie servisu nevyužila. Mladenovičová podávala skvele a dominovala. V piatej hre predviedla ďalší úder z kategórie zázračných.

Francúzku pribrzdila až mierna nervozita z komfortného náskoku. Cibulkovej sa podarilo vziať si jeden brejk späť a pomerne jednoducho získať aj vlastný servis. V ôsmej hre sme videli nádhernú dlhú výmenu s úspešným záverom pre našu reprezentantku. Obe hráčky predviedli skvelú defenzívu a diváci ocenili protagonistky potleskom.  Rradosť Dominiky však netrvala dlho. Napriek enormnej snahe a dvom dvojchybám nedokázala získať ďalšie podanie Kristiny. Najmä nevynútená chyba na sieti bude Dominiku veľmi mrzieť. Zlepšenie útočnej hry bolo v tejto fáze zápasu badateľné, súperka však dokázala reagovať víťaznými údermi z bekhendu.

Svoje podanie si ešte Slovenka udržala, no rodáčka zo Srbska podávala na víťazstvo. O všetkom rozhodol desiaty gem, ktorý tak trochu zrekapituloval celý zápas. Dve dvojchyby, dva údery do siete od Dominiky aj dve skvelé podania Kristíny rozhodli o tom, že konečne ukončila predlhú sériu bez výhry. Veľká škoda, že práve v zápase s Dominikou.