Ľadovo ostrý rebríček: Medvede nespia, medvede vyhrávajú

07.02.2018 / Tomáš Tomeček
David Videlka a detvianski spoluhráči. (photo: SITA/ Martin Havran             )

David Videlka a detvianski spoluhráči. / (photo: SITA/ Martin Havran )

Lintnerliga pokračovala ďalšími zápasmi a situácia v tabuľke sa zamotáva čoraz viac nielen na vrchných poschodiach, ale aj v záchrannom pásme.  Ako do dopadlo minulý týždeň?

Aj v tejto sezóne nazývame kluby ich najkrajšími historickými názvami, ak nejaké majú.

10. SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Najhoršie dopadli Sokoli. Corgoni si z nich doma spravili trhací kalendár, dokonca inkasovali aj gól pri vlastnej presilovke. Celkovo sa im bránky zmestilo až sedem kúskov. Úspechom môžeme nazvať remízový zápas s Košicami, jeden bod zariadili Rapáčovci. Richard skóroval a prihrával Boris. Tréner Paukovček to na Košice jednoducho vie. Hra mužstva je zábavne odkázaná na bratské dvojice. V minulej sezóne to boli Hunovci a Sukeľovci, tento rok sú to najmä Rapáčovci. Dnes sú u nás poslední, domáca prehra s Popradom rozlúskla rébus.

9. POPRAD-TATRY

Poprad konečne zvíťazil. Stalo sa tak v tatranskom derby. Tréner Ozimák si pred zápasom mohol prečítať názory fanúšikov na svoje vyhlásenie po zápase s Medveďmi, ktoré sa príliš nestretlo s pochopením. Reakcia fanúšikov sa dala pochopiť, Poprad bol jediným mužstvom ktoré prehralo s nováčikom z Detvy dvakrát. Úspešný zápas s Liptákmi ukázal, že Kamzíci hokej hrať nezabudli a spomenuli si konečne na to, ako vyhrávať. Treba dať viac gólov, ako dostať. V skutočnej tabuľke sú v zemi nikoho, ďaleko od tímov nad nimi aj za nimi.

8. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY)

Jeden gól v troch zápasoch? Keby Zámky neboli minulý týždeň na čele šmahom klávesnice by šli na posledné miesto. Mužstvo trénera Macha neskórovalo už viac, ako 120 minút čo je poriadna porcia. Posledný gól vsietili Detvancom. Postaral sa oň Erik Simun, s 12 gólmi najlepší strelec Newcastlu. Odvtedy nič. Pri povestnej (ne)trpezlivosti vedenia juhoslovenského klubu sa hráči zahrávajú s ohňom. V ďalšom zápase ich čakajú nahnevaní Oceliari. Len aby to znova v Zámkoch nevybuchlo.

7. VSŽ KOŠICE

Už sa zdalo, že sa Košičania dostali do hernej aj výsledkovej pohody, posledné tri zápasy ukázali, že tomu tak pravdepodobne nebude. Utrápená výhra s Liptákmi po predĺžení neuspokojí náročného fanúšika. Konfrontácie s kádrami na ich úrovni dopadli ešte horšie. Od Nitry dostali na domácom štadióne päťku a zápas v Trenčíne sa stal najdiskutovanejším zápasom týždňa (píše o ňom Mišo Hudák). Nech je pravda o incidentoch v útrobách trenčianskeho zimáku akákoľvek, hráči by sa mali venovať hokeju. Takéto veci nepatria do žiadnej ligy.

6. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Pod Pustým hradom sa predlžovalo. V dvoch domácich zápasoch si diváci užili viac hokeja za nezvýšené vstupné. S Nitrou vyhrali po predĺžení 3:2 keď dva góly domácich padli v presilovke. Viac priestoru na ľade využil v predĺžení Coffman. Prehra s Vlkmi bola pre fanúšikov nepríjemná. Jeden gól v zápase a žiaden z troch samostatných nájazdov sa málokedy končí väčším ako jednobodovým ziskom. Ani prehra v derby s Baranmi po predĺžení trénera Mikulu nepotešila.

5. ISKRA BANSKÁ BYSTRICA

Barani nič moc. Podcenenie Medveďov sa mužstvu z Banskej Bystrice nevyplatilo. Hoci 11 gólov potešilo všetkých divákov na štadióne, pre trénerov sú také zápasy nočnou morou. Treba ale povedať, že prehrali zaslúžene. Uspokojenie po vedúcom góle sa nemôže stávať ani takému mužstvu akým je Iskra. Uvidíme, ako Baranom pomôže aj dočasná výmena na trénerskom poste a absencia troch útočníkov kvôli olympiáde.

4. DUKLA TRENČÍN

Vojaci konečne zabrali. Tri zápasy za sebou nevyhrali Oremusovi zverenci od 23. novembra. Fair play gesto Branka Radivojeviča v zápase s VSŽ treba oceniť. Priznal sa, že nebol faulovaný. Branko ide v celej sezóne veľmi dobrým príkladom. Čo už teší menej je situácia na štadióne. Oblievanie hostí pivom nepatrí ani do horskej ligy. Rozhodcovia pohode nepridali, kluby odvtedy šermujú silnými slovami v médiách. Verím, že hlavy už konečne vychladnú.

3. SLOVENA ŽILINA

Vlci zdvihli hlavy. Nečudo, bol spln a veľký modro-červený mesiac. S Baranmi prehrali len o gól, výhry so Zvolenom a Novými Zámkami boli zaslúžené. Mužstvo trénera Rosola má už asi isté umiestnenie po základnej časti, hráči nie sú pod tlakom ako ostatné mužstvá. Na druhej strane nebudú do poslednej chvíle vedieť, proti komu budú hrať prvé kolo playoff.

2. PLASTIKA NITRA

Corgoni majú najlepšiu formu z hornej štvorky. Z posledných piatich zápasov štyri výhry a jedna prehra po predĺžení. Troy Millam sa po príchode predviedol v dobrom svetle a v dvoch zápasoch zaznamenal gól a asistenciu. Prišiel z Juhokórejského mužstva „High1,“ predtým pôsobil v európskych súťažiach. Za sezónu dokáže nazbierať aj takmer asistencii. Pekné číslo na obrancu, pred play off sa Nitre zíde.

1. MEDVEDE DETVA

Nováčikovi treba pogratulovať. Vyhral posledné štyri zápasy, najcennejším skalpom je určite trojbodový baraní roh. O väčšinu gólov sa postarali kmeňoví hráči Banskej Bystrice, ktorí v Detve hosťujú. Nič to nemení na situácii, že mužstvo chytilo druhý dych (alebo prvý?) a Zámky s Mikulášom sú radi, že majú 11, resp. 15 bodový náskok. Ale ak vyhrajú aj so Žilinou, neviem neviem. Na čele Ľadovo ostrého rebríčka sú prvýkrát a zaslúžene. Gratulujeme.