Beluša sa vrátila

12.02.2018 / Martin Marys Pagáč
Borci z Beluše v Turecku. (photo: FK Beluša)

Borci z Beluše v Turecku. / (photo: FK Beluša)

Po týždni sú späť. Vaše obľúbené mužstvo zo západného koša III. ligy sa v sobotu vrátilo z tureckého Beleku s množstvom zážitkov. Najväčšiu sedmičku z nich sme vám chronologicky usporiadali, aby ste boli v obraze a mohli o tom rozprávať vnúčatám, ako by ste sa toho sami zúčastnili.

Hotelový autobus

Po prílete okrem ľúbezného jedla, mäkučkej nadýchanej perinky a ešte mäkučkejšieho trávnika, čakalo belušských mužov príjemné prekvapenie v podobe etikety na hotelovom autobuse. Vy by ste sa nepotešili, keby ste zistili, že miesto, na ktorom sedíte, možno predtým ohrieval Nuri Şahin? Stačí sa nadýchnuť. Belušské logo je tretie sprava nad kolesom. Keby náhodou niekto tápal.

Belehrad

Nie sú to síce Partizáni, ani Červená hviezda, no I. srbskú ligu hrá aj ďalší tím z hlavného mesta. Beluša si po dvoch tureckých nociach zmerala sily so 6. mužstvom tejto ligy, ktoré sa volá FK Voždovac. Keďže o tomto klube nikto doteraz nepočul, nenašiel si žiadneho súpera a musel sa uskromniť aj s Belušou. Belehrad zvíťazil 3:0, čo už samo o sebe neznie pre slovenský tím tak zle. Keď si k tomu ešte znásobíme, že sa naši chalani stretli po takmer dvoch mesiacoch, prirátame k tomu nováčikov, dorastencov a fakt, že príprava na prvý zápas, ktorý príde presne o mesiac, sa ešte len začala, všetko toto vydelíme tým, že srbský klub sa už nachádza v záverečnej fáze svojej prípravy a o týždeň ide na ostro, nuž ozaj to nie je tak zlé.

Taktika

Okrem náročných dvojfázových tréningov, na ktoré chlapi, prevažne zamestnaní na zmeny v neďalekej továrni na pneumatiky, nie sú práve zvyknutí, bola naordinovaná aj technicko-takticko-analyticko-progresívno-vzrušujúca príprava. O čom sa dotknutí pravidelne po večeri zhovárali, som sa od pána Pagáča, prezidenta klubu, nedozvedel. Podobnosť našich priezvisk vôbec nie je náhodná.

Pláž

Aj po štvrtý raz si Belušania počas sústredenia vybehli na pláž, že by sa im možno konečne podarilo okúpať sa. Hoci sú to v rámci Slovenska prevažne severania, ľadové medvede medzi nimi nehľadajme. 17 stupňov im bolo málo a preto si povedali: Nie, radšej fotku. Štvrtá pamätná fotka z pláže tak bola na svete.

Arda

Poniektorí sa potešili, že ďalším súperom v prípravnom stretnutí bude Arda. Kmeňový hráč Barcelony ale neprišiel a miesto seba poslal lídra III. bulharskej ligy - FC Arda Kardzahli. Hralo sa podvečer, vzduch bol údajne dýchateľnejší. Pomaly sa bolo treba aklimatizovať na cestu domov, nech hneď všetci neprechladnú, ako naši zimní olympionici. V zápase nikto gól nedal a Beluša mohla svoje dva zápasy hodnotiť pozitívne z pohľadu, že uhrala jeden teoretický bod. Negatívnym faktorom zas je, že sa jej gól streliť nepodarilo.

Suvenír

Na záver bol ešte čas na darčeky. Nájdete snáď lepší suvenír, ktorý priveziete z Turecka manželke, než je fotka so známym talianskym trénerom? Počas svojich potuliek mestom belušský tím narazil na Roberta Manciniho. To je ten pán, ktorý viedol Manchester City a Inter Miláno. V Beleku bol na sústredení so Zenitom Petrohrad. Áno, tých trénuje teraz.

Vertikálna diagonála

Musíte mať veľké šťastie, keď po jednej veľkej futbalovej osobnosti stretnete v ten istý deň ďalšiu, ešte väčšiu. Laca Borbélyho snáď nikomu predstavovať netreba. Momentálne nám na obrazovkách lezie pravidelne na nervy do kryokomory. Snáď Beluši stretnutie s ním priveje do plachiet potrebnú dávku šťastia v jarnej časti. Kto vie, koho tím zo Stredného Považia v Beleku stretol a neuvedomil si to? Môžeme si len domýšľať...

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

Napíš komentár