Olympijský Power ranking, nultá edícia: Nákazlivý ako chrípka

13.02.2018 / Martin Petro
Ilustračná fotka a na nej strážca svätyne. (photo: SITA/AP Photo/Frank Franklin II)

Ilustračná fotka a na nej strážca svätyne. / (photo: SITA/AP Photo/Frank Franklin II)

Hokejový Power Ranking je ako chrípka. Prichádza raz za rok, je nákazlivý a občas geneticky zmutuje natoľko, že pošle človeka na dva týždne do kolien. Výnimkou sú roky, kedy sa objaví na týchto neobjektívnych stránkach dvakrát. Prečo? Lebo môže.

Tieto roky voláme roky olympijské a jeden taký práve prebieha. Ak neveríte, vykríknite na internete slovo Pchjongjang a uvidíte, koľko novodobých zemepiscov vás instantne opraví, aj keď rozdiel medzi oboma Pchjongmi ešte pred nedávnom vedeli iba vyvolení. Jasný dôkaz, že sa to celé začalo.

V podmienkach bratislavských mraziarní sa už naplno preteká, lyžiari sa lámu v zákrutách, bobisti v dráhe driblujú s vlastnou váhou a famózna Anastejža zbiera kovy, aj keď v trestných okruhoch nabežkovala už viac ako na samotnej trati. Nás bude v našom bezbožnom rebríčku, samozrejme, zaujímať iba a len hokej.

Turnaj, ktorý sa oplatí

Nalejme si čistej borovičky: na Olympiáde v Južnom Čangvajsku sa bude hrať turnaj, kam neprišlo 97% najlepších hokejistov sveta. Nevadí. Naši už medzi nich aj tak nepatria, takže sa to celkom oplatí.

Výber československej ligy plus Čajkovský mínus Slovan vedie prvý tréner v histórií, ktorému zväz nemusí platiť kaderníka. Od Craiga Ramseyho čakáme v prvom rade to, že skomplikuje robotu redaktorom RTVS pri rozhovoroch. Príjemný bonus by bol postup zo skupiny, z ktorej postupujú všetci. No vidíte, cieľ už sme splnili. Poďme to osláviť nultým rebríčkom.

Pre pokračovanie článku čítajte ďalej: 

Power ranking: 12. Južný Čangvaj

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár