Ľadovo ostrý rebríček: Liga spí, ale my nezabúdame

15.02.2018 / Tomáš Tomeček
Kamzíci majú všetko pod kontrolou.  (photo: SITA/AP Photo/Martin Havran             )

Kamzíci majú všetko pod kontrolou. / (photo: SITA/AP Photo/Martin Havran )

Ovládače aj oči slovenských fanúšikov sú presunuté na OH, ešte pred ich začiatkom je tu náš Ľadovo ostrý rebríček. Kluby najvyššej súťaže spinkajú nečakanou olympijskou prestávkou, niektorých hráčov čaká ALL STARS GAME. Pozrime sa na rebríček, v akej forme sa odobrali oddychovať. 

Kluby voláme najkrajšími menami ich hokejovej histórie. Ak nejakú majú. 

10. SLOVENA ŽILINA

Žilina mala najprijateľnejší žreb vzhľadom na tabuľkové postavenie. Poprad, Detvu aj Mikuláš by mali Vlci poraziť bez problémov. Nestalo sa, zverenci trénera Rosola si odniesli z trojzápasu len dva body. Žeby nastalo uspokojenie s umiestnením v tabuľke? Aby sa to mužstvu z horného Považia nevypomstilo.

9. DUKLA TRENČÍN

Trenčín na piatej priečke v skutočnej tabuľke? Smutná realita pod hradom Matúša Čáka. Kto by to bol povedal po fantastickom úvode sezóny, že dokážu tak hlboko klesnúť. Mechanik Oremus bude musieť spraviť generálku duklianskej mašiny. Na fórach som zachytil že fanúšikovia vojakov si prajú v play off Košičanov. Asi aby ich ešte viac pooblievali pivom. 

8. NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY)

Novým Zámkom sa zatiaľ darí unikať Liptákom. Momentálne majú náskok dva body. Výhra nad Nitrou prekvapila milo, šestka od Zvolena už menej. Ale najjužnejší extraligový klub to na Zvolen nevie dlhodobejšie. Dobre hrajú Šimún, Saulietis aj Hřebejk a keby sa častejšie pridávali aj ostatní hráči, nemuseli by sa Zámky triasť o playoff. Gól sekundu pred koncom zápasu od Eduarda stál za to. Znamenal remízu a cenný bod.

7. PLASTIKA NITRA

Zoborčatám sa zadrel motor. Našťastie sa tak udialo pred pauzou a mužstvo má možnosť prehodnotiť posledný týždeň, ktorý im vôbec nevyšiel. Internety varovali pred nabudenou Iskrou. Blackwaterov výstrel bol jediný v zápase. A Judd je asi aj jediným hráčom, ktorý makal na 100% v každom zápase v uplynulom týždni. Na Bystricu to v tejto sezóne Corgoni nevedia. 

6.  ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Nekonzistentosť výkonov je momentálne príznačná aj pre Baranov.  Vyfasovať 6:1 od Kamzíkov je silná káva aj pre bystrickú kaviareň. Michal Zeus Handzuš si také výkyvy výkonov určite nepredstavoval, keď prišiel na výpomoc na lavičku. Baranov môže na diaľku tešiť aspoň fakt, že Tomáš Surový nosí kapitánske C na OH. A aj to, že zdolali rivala z Nitry na jeho ľade hladko a jasne. 

5. MEDVEDE DETVA

Medveďom vyšiel kľúčový zápas v Žiline, hoci každý ich zápas v tejto časti sezóny je možné považovať za kľúčový. Doma narazili na Košice a Trenčín a nehrali proti favoritom vôbec zle, aj keď ostali bez bodu. Keď to porovnáme s predošlými časťami sezóny, musíme Medvede chváliť. Ak im forma vydrží do baráže,... 

4. LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Liptáci sa dohodli na ukončení pomeru s Pavlom Paukovčekom a v Košiciach si vydýchli. Mužstvo dočasne vedie Juraj Halaj, ktorý dokaučoval aj pamätný zápas proti Zvolenu, keď bol už dnes bývalý tréner Liptákov vykázaný na tribúnu. Výsledok trénerskej výmeny sa dostavil, mužstvo vyhralo nad Žilinou a Trenčínom. Bude nastolený trend pokračovať alebo sa jedná o náhodný výkrik tradičného účastníka najvyššej súťaže? 

3. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Zvolen chytá druhý dych. Špirko, Kytnár aj Coffman sa utrhli z reťaze a mužstvo sa môže znova dostať na víťaznú vlnu. Keby boli vyhrali aj nad Košicami, boli by na čele rebríčka. Ale na domácom zimáku vsietili proti východniarom iba jeden gól a to je málo. Ak sa ale Lokomotíva rozbehne na plné obrátky, bude ju ťažké zastaviť.

2. VSŽ KOŠICE

Menej je niekedy viac. Vonku plný šesbodový zásah napriek len štyrom streleným gólom. Doma dali o gól menej a aj o bod prišli. Taký menší hokejový paradox. No aj tak patria k najúspešnejším tímom posledného obdobia. Nová posila na trénerskom poste pan Šimíček môže si zatiaľ s duom Šimurda - Bartoš rozumie. Či im to vydrží, nevedno. Aj bez Ladislava Nagya vyhrali vo Zvolene a to je priam až šok.

1. POPRAD-TATRY

Poprad som usadil na čelo. Za šesť gólov do siete Baranov si to podtatranci zaslúžia. Sú len druhým mužstvom v sezóne, ktorému sa to podarilo. Prvým bola Detva, no sama inkasovala v divokom zápase päťku. Kamzíci si nechali streliť len jeden gól, tak z toho bol výprask. Dobrý výsledok potvrdili dvoma bodmi s Vlkmi v poslednom kole pred pauzou. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár