Olympijský zápisník Live: Slovensko - Slovinsko

17.02.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Slováci sa chcú dnes tešiť. (photo: SITA/AP Photo/Frank Franklin II)

Slováci sa chcú dnes tešiť. / (photo: SITA/AP Photo/Frank Franklin II)

Zlatá Nasťa Kuzminová je aj v Pjongčangu zlatá! Krásny deň pre Slovensko na olympiáde v Pjongčangu. Skvelý deň môže pokračovať, čo nevidieť vykorčuľujú Slováci proti Slovincom v hokejovom turnaji.

Zápas budeme sledovať naživo, čo znamená jediné. Refrešujte často a majte na vedomí, že preklepy nerobíme úmyselne.

Slovensko - Slovinsko

12:51 Nasťa pred chvíľkou prebehla cieľom pretekov na 12,5 kilometra s hromadným štartom. Máme dvadsať minút na oslavu.

12:56 Nasťa im naložila. Poslednú ranu síce minula ale aj tak vyhrala o dvadsať sekúnd. Z ôsmich medailí, ktoré získalo Slovensko na ZOH má Kuzminová šesť. A všetky tri zlaté.

13:01 Kedy prepne RTVS z biatlonu na hokej? Môj tip je 13:09:58

13:06 Marcel Merčiak už prosí o trpezlivosť, no na hokej prejdeme až po tom, čo zamáva najlepšia biatlonistka

13:09 Už zamávala, pome na hokej. Halooooo

13:10 Marcel Merčiak sa lúči, stihneme prvé buly?

13:10 Reklamy nemôžu chýbať. Štúdio? Štúdio? Si robíte srandu, že?

13:11 Ešte aj Eurosport vysiela Olympijských atlétov z Ruska a Ameriku

13:12 Zas reklamy. Akože chápem, ale aj tak

13:13 Zmeškali sme dve a pol minúty. Žiaden gól. Aspoň, že tak

13:13 Nie nie, ešte REKLAMY. Kaktus bike ani Jamieson si na protest tak skoro nekúpim

13:14 Ešte Kaufland,  Intersport a Aquatec s Coca colou. V Kauflande som dnes už bol, Aquatec mám nainštalovaný. Intersport budem obchádzať naďaleko a just si kúpim kofolu

13:15 Štyri minúty sú fuč. Slovensko hrá v bielych dresoch sprava doľava, Slovinsko v modrých opačným smerom. Štyria uniknuvší väzni s píšťalkami medzi nimi kade-tade

13:16 Slovinci včera odolávali Rusom skoro celú prvú tretinu, ale potom dostali nakladačku

13:17 V slovenskej bránke Konrád

13:18 Starosta mal dobrú šancu, brankár Slovincov ale zmenšil všetky strelecké uhly

13:19 Krištof hľadal Pauloviča, možno mohol skúsiť strelu spoza obrancu

13:20 Nagy dobrá strela tesne vedľa. Ladislav sa ešte nezastrieľal, šetrí si na dôležitejšie zápasy. Asi

13:22 Sme späť po reklame

13:22 Olympisjkí atléti už vyhrávajú nad Američanmi

13:23 Slovincov trénuje Fín, našich Kanaďan

13:23 Buly zatiaľ 100% Slovensko, 0% Slovinsko. Toto keby vydržalo do konca...

13:25 Šanca Slovincov, strelu z krídla Kondár vyrazil do rohu

13:25 Ďalšia v zápätí! Súper zbabral prečíslenie dvoch proti jednému

13:26 Reklamná prestávka. Utekám si splniť rodičovskú povinnosť, nebudem dlho

13:37 Som späť. Mal som so sebou stream RTVS tak viem, že som o nič neprišiel

13:37 Akurát, že si na trestnú lavicu sadol Drevorubač Hovorka

13:38 Koniec prvej tretiny: SVK 0, SLO 0

13:38 Instantná analýza: Hral sa medzišestnástkový hokej. Stále sú slovenskí hráči smerom dopredu nesmelí

13:45 Prestávkový program? Zlatá Anastasia

13:48 Chalani asi ešte nevedia, že máme zlato. Možno preto nebola prvá tretina v ich podaní príliš inšpiratívna

13:48 V štúdiu prebieha inštruktáž s elektronickou ceruzkou v ukážkovej vereštine. Ak čítate prvý môj článok upresním, ide o slovenčinu s českým prízvukom, ktorú spopularizovala slávna modelka

13:49 Ale Boris Valábik, to je talent! Nebol to vôbec zlý obranca (veď hral aj v NHL), je výborný hosť do štúdia a ešte je tuším aj policajt

13:52 Už sme sa zhodli že slovenské dresy nie sú nič moc. Ešte aj slovinské by boli krajšie, len to by nesmeli mať písmená napísané takou otrasnou zelenou

13:53 No nič, hráme druhú tretinu. Hráči si vymenili strany

13:54 Hráme oslavebenie, bránime, dostávame gól a ešte aj jeden Slovák pôjde sedieť.

13:54 Slovensko 0, Slovinsko 1

13:54 Strela od modrej prešla cez dvoch hráčov Konrádovi k tyčke. Mrzuté, Čajkovský navyše šiel na trestnú

13:55 Čajkovskému osemnásty krosček pred vlastným brankárom už odpískali. Robí to v každom zápase

13:56 Cingeľ v oslabení unikol, ale nevyrovnal. V oslabení máme najlepšie šance na turnaji

13:57 Súper tlačí, my znova faulujeme. 25 sekúnd budeme hrať len traja

13:57 Starosta ale stiahol súpera pred prázdnou bránkou

13:58 Cingeľ vyhodil, Čajkovský je späť

13:58 Ďalšiu bombu od modrej Konrád chytil. Treba vydržať a už nič nepustiť

13:59 Buly už nie sú, čo bývali na začiatku. Ďalšie vyhrali Slovinci

14:00 Strieľanú prihrávku Slovinec šturil za Kondára. Slovensko 0, Slovinsko 2

14:00 Len žiadnu paniku, 0:2 sme otočili proti onakvejšiemu súperovi v Pjongčangu

14:00 Navrhujem, dajme im gól čím skôr

14:03 Rusko 2, USA 0. Ak vyhráme, máme skupinu a štvrťfinále

14:06 Sabolič - Jeglič a skoro ďalší gólič

14:08 Päť striel na bránku za polčas, veď toľko dajú aj futbalisti bárskedy

14:08 Teda od našich, Slovinci majú 13

14:10 Haščákova strela, brankár chytá. Haščák v repre na veľkom turnaji ešte nedal gól. Teda Marcel

14:12 Muršak spoza obrancu, Konrád spoľahlivo

14:13 Nemali by sme byť od Slovincov lepší aj v takej zostave?

14:14 Začínam byť netrpezlivý. Asi si zrobím kávu

14:15 Nagy vysunul Kudrnu, ten dobre strelil, no dorážku sme nedotlačili. Prvý náznak aspoň niečoho

14:16 Haščák teraz prihral vo vlastnom pásme Slovincom a ich akciu zastavil až náš brankár

14:17 Rozhodca sa upískol. Brankárovi Slovincov vypadol puk a padol do bránky už po odpískaní

14:18 Ramsay ešte lobuje, ale nič nevylobuje. Píšťalku bolo počuť až na Slovensko ešte skôr, ako bol puk za čiarou

14:20 Chcelo by to aspoň jeden gól pred prestávkou. Olvecký získal presilovku. Konečne

14:20 Jeglič ide na hanbu, aj keď sa Olvecký potkol viac o modrú čiaru ako by ho fauloval Slovinec

14:21 Kroselj má prilbu celú bielu a na jej vrchu dieru. Myslel som si, že mu z nej vychádza veľký pavúk, boli to ale vlasy

14:22 Čajkovský sa trošku ulakomil a obranca mu hravo ľahol do strely

14:23 Čerešňák, góooooool! Slovensko 1, Slovinsko 2

14:23 Možno to tečoval Bubela. Určite to tečoval Bubela. Krásne

14:24 Rasťo Staňa hovorí, že mementum sa preklápa na našu stranu. Podľa mňa myslel momentum. Mementom sú skôr tie oslabenia na začiatku tretiny

14:24 Štyri minúty do konca tretiny. Teraz pome do nich!

14:25 Ufff, Urbas tečoval pred Konrádom strelu od modrej, našťastie brankár tretí gól nepustil

14:28 Znova tlačíme, už je to lepšie na tom ľade

14:28 Ešte dve minútky. Kto sa zahrá na Bondru a vyrovná tesne pred koncom tretiny?

14:30 Pance chcel naopak zvýšiť náskok súpera, Konrád bol proti

14:31 Koniec druhej tretiny. Prehrávame o gól

14:31 Instantná analýza: ukazuje sa, že sa neoplatí hrať v oslabení. Úvod tretiny bol ako z hororu, dva góly Slovincov zabezpečili, že pred našimi hráčmi je ďalšia hora, na ktorú musia vystúpiť. V poslednej tretine majú čo robiť. Chcelo by to výhru za tri body, otvorila by cestu priamo do štvrťfinále.

14:36 Olympijskí atléti vyhrávajú 3:0 a budú mať šesť bodov. Amerika štyri a lepší zápas ako Slovensko. Slovinsko má zatiaľ dva a Slovensko tri.

14:42 Páni, účes Borisa Valábika je špeciálny. Priam fúkaný

14:47 Hráme poslednú tretinu

14:47 Saboličov ťah pred bránkou vystihol Konrád hokejkou

14:49 Konrád chytil vynikajúcu strelu jedného zo Slovincov. Podržal!

14:51 Zakázané uvoľnenie Slovincov. Po chvíli nudného hokeja

14:54 Haščáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááák

14:45 Slovensko 2, Slovinsko 2

14:54 Zavesil spomedzi kruhov, je vyrovnané! Brankár veľa nevidel, až radosť Slovákov mu oznámila, že dostal gól

14:55 Do konca ešte skoro 14 minút

14:58 Krištof Paulovič a Čajkovský si vypracovali dobrú strelu, no nevyhrávame. Zatiaľ

15:01 Znova ajsing Slovincov. Možno už nevládzu

15:03 Deväť minút a na klzisku ticho pred búrkou. Snáď budú blýskať hromy z hokejok Slovákov

15:05 Bubela si povedal, že sme už dlho nehrali v oslabení tak vyhodil puk vo vlastnom pásme na tribúnu. Asi nechtiac, ale bude trpieť na trestnej

15:07 Toto treba ubrániť

15:07 Dnes ale nikto ešte neubránil nič

15:08 Ostreľujú Konráda

15:09 Ešte sedemnásť sekúnd oslabofky. A potom šesť minút do konca

15:10 Podlipnik skúsil bombu, Konrádova lapačka úradovala

15:11 Chalani si dali repete. Tentokrát puk skončil v bruchu nášho brankára. Au

15:11 Surovému odpustili možno aj vyšší trest, ako narazil na mantinel súpera. Nevylučuje sa, mali sme šťastie

15:13 Strely na bránku 27:16 pre Slovincov

15:14 Znova Konrád musel riešiť nepríjemný puk

15:15 Ideme hrať presilovku. Nejaká vysoká hokejka sa prihodila. Ideálna šanca šupnúť im víťazný gól

15:15 Znova si najviac zlízne Marcinko. V presilovke blokoval strelu, teraz dostal tou hokejkou po tvári

15:17 Kolotoč v slovinskom pásme, nedali sme

15:18 Už sú piati, škoda

15:18 Zakázané uvoľnenie súpera. Odvoláme brankára?

15:19 Ešte jedno buly pri bránke Slovinska. Štyridsať sekúnd

15:20  Šance Slovincov, asi bude predĺženie a skupinu nevyhráme

15:21 Po 60 minútach 2:2. Veľká škoda. Máme štyri body, ešte potrebujeme jeden a budeme mať lepšieho súpera v prvom kole playoff. Teoreticky

15:37 Bakoš tiež trafil len brankára. Uršak tiež. Ešte dve série

15:38 Len treba dať gól. Nagy medzi nohy sucho, chladnokrvne, skúsene. Saboliča vychytal Konrád v poslednej chvíli 1:1

15:39 Haščák neprestrelil lapačku brankára. Jeglič za Slovincov rozhodol. 1:2

15:39 Slovensko končí posledné v základnej skupine A. Pred dvoma dňami by sme sa niečomu takému smiali.

15:41 No nič, do osemfinále sme postúpili. Súpera spoznáme zajtra, zápas sa odohrá určite v utorok. Vidíme sa, teším sa už teraz. Dovi, dopo