Pochvala redaktorovi televízie: Rozhovor s Fialkovou zvládol ukážkovo

20.02.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Paulína FIalková. (photo: SITA/Martin Medňanský)

Paulína FIalková. / (photo: SITA/Martin Medňanský)

Paulíne Fialkovej sa podarilo niečo ťažko uveriteľné. Ako prvá členka zmiešanej štafety Slovenska na ZOH v Pjongčangu sama odstrelila akúkoľvek nádej na akýkoľvek výsledok. Doslova, dopísmena a do bodky. 

Prekliata streľba

Na strelnici totiž bola tak mimo, že musela po neviemkoľkých netrafených terčoch odkorčuľovať na štyri trestné okruhy. Okrem toho, že sa okamžite zaradila na beznádejne posledné miesto z ktorého by už nič lepšie neurobila ani Anastasia Kuzminová na dieslovom ratraku, jedno z nich vynechala. Štafetu tak penalizovali a stiahli z pretekov.

Kuzminová a dvaja najlepší chlapi tak ani nemali šancu zasúťažiť si. Pritom pri ideálnom výkone oboch žien mohli odovzdávať štafetu mužom na nádejnej pozícii. A keby oni zastrieľali,.. ktovie. Už sa to ale nikdy nedozvieme. Paulína skončila v slzách. 

Rozhovor

Peter Štefanec je redaktor RTVS zodpovedný za získavanie ohlasov priamo v mixzóne po dojazde pretekárov. Za rozhovory s Kuzminovou sa naňho na sociálnych sieťach zniesla vlna kritiky. Kuzminovej tykal, pýtal sa otázky ktoré ľuďom nevoňali. Za pol minútku s Paulínou Fialkovou si ale zaslúži pochvalu. Naozaj. Vážne. Fakt. 

Jednak je chválitebné, že po takej katastrofe zúfalú hráčku k mikrofónu vôbec dostal. Nestáva sa často, športovci zvesia hlavu a prejdú okolo, či rovno odmietnu. Druhak ju netrápil, nerýpal sa v emóciách, ktoré z mladej Slovenky bolo cítiť a na nej vidieť. Stačila jedna otázka, čo sa stalo na strelnici. Keď ju zodpovedala, pustil ju a netrápil ďalej. 

Opäť sa potvrdilo, že práca reportéra v mixzóne počas priamych prenosov dôležitých pretekov plných emócií, patrí k najnevďačnejším. Za spôsob, ako zvládol Peter Štefanec udalosti po predčasnom konci zmiešanej štafety, si zaslúži pochvalu. 

Aj Paulíne Fialkovej patrí palec hore, že sa k situácii dokázala vôbec vyjadriť. Úprimné emócie patria k športu a nie vždy je dôvod na široký úsmev. Vysvetľujte to ale fanúšikom na Facebooku... 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár