Pondelkové Tréneroviny - Chrípka, kanár, omrzliny

26.02.2018 / Richard Hanzlik
Guľovci dostali kanára.  (photo: SITA/Marek Mrvis)

Guľovci dostali kanára. / (photo: SITA/Marek Mrvis)

Už len jedno kolo a máme to čierne na bielom. Chrípka spôsobila, že zápas Ružomberka proti Nitre sa odohrá až v pondelok. Trnava navýšila náskok na 11 bodov aj vďaka tomu, že Slovan ukázal Žiline odvrátenú stranu šoubiznisu. Ak Nitre nezaberú antibiotiká v Ružomberku trojbodovo, jej šanca na účasť v najlepšej šestke je pravdepodobná asi ako vyrovnaný štátny rozpočet. Prešov so Senicou stále čakajú na prvé jarné body a za chvíľu prídu dni, kedy nebude stačiť na tlačovke povedať, ako sa chlapci pekne snažili.

FC Spartak Trnava - FK Senica 1:0, 3312 divákov

El Maestro svojim hráčom v týždni za odmenu doprial Happy Meal z McDonaldu. Vedel, že ak nezjedia aj hračky s papierovými taškami, proti Senici sa tento gastronomický excentrizmus neprejaví inak ako návštevou Igora Bukovského v tímovej šatni. Navyše tu bola možnosť, že v strede poľa hosťujúceho mužstva bude musieť kvôli veľkému počtu cudzincov nastúpiť aj tlmočník. Samé dobré správy pred kolom, v ktorom si to okrem iného medzi sebou rozdalo aj druhé mužstvo tabuľky s tretím.

Chudák Vantruba. 90 minúť stál na mraze a pritom bol zbytočný ako výchovný koncert Mira Jaroša vo väznici v Leopoldove. Senica prišla logicky s cieľom remizovať 0:0. Brankár Holec bol jediným hráčom, ktorý v týždni trénoval. Zvyšok mužstva sa učil držať mu palce a nevystreliť na bránku súpera. Taktika vychádzala, Spartak síce vlastnil loptu, ale všetky šance zahadzoval. Až to Ofosu trafil tak, že aj keby sa do bránky Senice poskladala  ropná plošina s Dádou Patrasovou na kapitánskom mostíku, je to hosťom platné tak dva punčové rezy v diéte. Trénera hostí potom vytočilo aj to, že keď si po zápase jeho hráči chceli konečne kopnúť loptu na bránku, vypli usporiadatelia osvetlenie.

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 6:0, 865 divákov

Pasienkom sa pokazilo podlahové vykurovanie, detský kútik v Poluse bol obsadený a preto sa súboj so Žilinou musel odohrať na Myjave. V kolónii, ktorú Slovan len nedávno obsadil a vyškrtol z ligovej vreckovej mapy. Po sitcome v Michalovciach už chlapci museli zabudnúť na turecké pláže a zabrať, ak chceli potešiť Ševelu a dostať na konci mesiaca gastráče.

Kouč dal do hry všetky zahraničné pasy a keby sme neboli v Schengene, museli by zápas pískať colníci. Futbalový jazyk je však všade rovnaký už od dôb, kedy ho kodifikoval Ľudovít Štúrnaldo. Majster sa však naposledy na ihrisku ukázal pri úvodnom podávaní rúk. Od toho momentu si z neho belasí robili dni svetovej kuchyne zavŕšené mletým rezňom z Volešáka. Guľa si ale aspoň môže byť istý, že sa jeho hráči v živote nestratia. Zídu sa napríklad vtedy, ak budeme chcieť prehrať v Davis Cupe. Hlavy hore chalani, stále to nebolo horšie ako kombinácia Salca s Balúchovou.

DAC Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 2:0, 4946 divákov

Vonku zima ako v ruskom filme pre náročného diváka a k tomu Pačinda na tribúne. Nečudo, že Rossi musel zase hrať pexeso so základnou zostavou. Nakoniec vyšiel čierny Peter na Davisa a z obrany sa chalan porúčal na krídlo do útoku. Michalovce majú najhorší žreb, navyše bez dodatkového čísla. Po Slovane cestovali na juh a v poslednom kole základnej časti si to rozdajú so Žilinou. Viem si predstaviť aj lepšie strávený koniec zimy. Aj dve hodiny v saune s Milošom Bubánom by boleli menej.

Prvý polčas priniesol maximálne tak omrzliny a veľkú šancu Sulleyho. A aj pri centri Davisa na Divkoviča to vyzeralo tak, že gól sa nenarodí, to by ale obrana hostí nemohla túto situáciu podceniť ako cestári ranný sneh. Michalovce nehrali najhoršie, ale kto nedá gól, tomu sa ťažko na tlačovke debatuje s Lehoťanom. Davis síce šancu na 1+1 pri penalte zahodil, ale Rossi ho za trest na Bibione poslať nemusí. V posledných sekundách vyšiel DACu brejk 3 na 1 a Herc už vedel, kam loptu upratať.

AS Trenčín - 1. FC Tatran Prešov 2:0, 1349 divákov

Nitra veľmi dúfala v zakopnutie Trenčína. Dokonca sa šuškalo aj o  tom, že Ivan ponúka list vlastníctva na Zobor, ktorý by sa v prípade postupu Nitry presťahoval aj s vysielačom do Trenčína. Po tomto víkende je však jasné, že šance sú minimálne. Trenčín totiž nakoniec dokázal rozmraziť obranné nanuky z Prešova, aj keď to miestami v obrane hostí vyzeralo ako na zjazde vozidiel spoločnosti Family Frost.

Šemrinec ani nevedel, akú chybu urobil, keď si z domu nepriniesol otepľovačky, lyžiarsku bundu a termosku s čajom. Kvalitne vymrzol, kým sa jeho spoluhráči trápili so súperom na opačnej strane ihriska. Ten odolával až do víťaznej holandskej dvojminútovky, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou posunula AS do TOP 6.

Železiarne Podbrezová - ViOn Zlaté Moravce 3:0, 548 divákov

Sú také zápasy, kedy okrem členku nie je hráčom čo vytknúť. Pretože ak obidve mužstvá predvedú v prvom polčase rovnaký výkon, je to ako porovnávať Mika Hladkého s Kulym. ViOn pripomína hokejový Slovan. Ako prvému mu skončila sezóna. Postup v nedohľadne a vďaka Senici s Prešovom bude druhá časť ligy pre Jarábkovo mužstvo výlet loďou okolo sveta s polpenziou.

Odkedy sa rozhodlo, že sa hrá futbal na góly, stali sa základným aspektom futbalu. A vždy veľmi poteší, keď sa vám jeden podarí dať tesne predtým, ako sa rozbehnete do teplej šatne. V druhom polčase to už išlo skoro samo a Podbrezová môže stále dúfať, že sa jej na jar podarí vyhrať všetky zápasy. Ale aj Twiinsky stále veria, že raz prerazia hudbou.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár