Fikcia: Ledecká musí vrátiť zlato!

01.03.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Ester. (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Ester. / (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Sídlo MOV, február 2023 - Škandál! Ester Ledecká musí vrátiť senzačné zlato a Petra Vlhová sa dočkala bronzovej medaily z alpskej kombinácie na olympiáde 2018 v Pjongčangu. Po piatich rokoch sa zistilo, že s časomierou na olympiáde v Pjongčangu nebolo všetko s kostolným poriadkom. Antidopingová komisia prešetrila takzvaný „digitálny doping“ a výslekom je nečakaná informácia: najmenej v troch prípadoch ovplyvnili celkové výsledky neférové zásahy. Takzvaný „digitálny doping“.

3. Holandsko, štafeta v rýchlokorčuľovaní

Zainteresovaným sa už pred piatimi rokmi v Pjongčangu nezdalo, aby Holanďania nezískali zlato v rýchlokorčuliarskej štafete. Kto to kedy videl, aby vypadli z olympiády skôr, ako získajú zlaté medaily. Vyradili ich ale po prekvapujúco skvelom čase Nóri v olympijskom rekorde. V boji o tretie miesto potom Nizozemci naložili súperom päť sekúnd, čo je na najvyššej svetovej úrovni ťažko uveriteľné.

Rok 2023: Napriek zisteniam a premeraniu záznamov zo všetkých krajín sa na výsledkoch nič nemení. Nikto sa totiž neodvolal, Holandsko ako jediné neprotestovalo. Údajne to súvisí s faktom, že marihuana je v krajine legálna.

2. Petra Vlhová, alpská kombinácia

V kombinačnom slalome sa diali veľké veci! Švajčiarka Wendy Holdenerová na treťom meranom úseku zašla taký čas, ako keby vynechala dve bránky a šla medzi nimi šusom. Získala nakoniec tretiu najcennejšiu medailu, o 0,65 sekúnd pred Slovenkou Vlhovou. Aj na najlepšie pretekárky zajazdila na pár sekundách o celú sekundu lepší čas. Niečo podobné sa stalo Mikaele Shiffrinovej, ktorá šla po nej a získala nakoniec striebro.   

Rok 2023: Nakoniec sa zistilo, že so švajčiarskymi hodinkami nebolo všetko s kostolným poriadkom. „Náhodou“ sa zasekli na 0,67 sekundy pri jazde Holdenerovej aj Shiffrinovej a znamená to jediné: Petra Vlhová získa na sklonku bohatej kariéry dodatočnú bronzovú medailu. MOV navyše pridelil Slovensku zimnú olympiádu v roku 2048. Hokej sa odohrá v Poprade a Kežmarku, zjazdové lyžovanie v Jasnej a rýchlo- a krasokorčuľovanie na zamrznutom Štrbskom plese.  

1. Ester Ledecká, Super-G

Nikto neveril, ani jeden komentátor! Všetci máme aj po rokoch šokujúcu jazdu stále pred očami. Ester Ledecká robí chybu v každej druhej zákrute, aspoň tak oznamujú znalci z televízorov. Medzičasy medzi časom nenápadne naznačujú možné prekvapenie, keď pretne cieľovú čiaru o stotinu sekundy na prvej pozícii, nechce tomu nikto uveriť. Ani zjazdárka (skutočným povolaním snowboardistka), ani hlásatelia, ani tréneri, fanúšikovia a odborná verejnosť. Česko získalo najprekvapujúcejšiu medailu na zimnej olympiáde.  

Rok 2023: Ester Ledeckej zlato zo Super-G zobrali. V skutočnosti zašla čas ktorý ju zaradil až na koniec prvej desiatky Super-G. Pravdu mali komentátori, ktorých všetci okamžite po dojazde zjazdili. Otec Janek zložil a naspieval nie jednu pesničku, ale celý album. Volá sa Proklínám 2.

Poučenie: Takzvaný digitálny doping označuje novú formu pomoci pre športovcov. Nemá nič do činenia s látkami v systéme, ide ale o prienik do pre výsledok kľúčových databáz. Atos, správca technologických zariadení sa počas ZOH rozhodne nenudil. Odrážal viac útokov, ako Konrád s Lacom dohromady. Každú hodinu, nielen počas sekúnd a minút keď sa v Pjongčangu bojuje o medaily. Stovky, tisíce každý deň. Za technologickú hradbu nesmie nikto preniknúť. Inak by sme podujatia ako je zimná olympiáda mohli rovno zrušiť.

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár