Ľadovo ostrý rebríček: Ostrime korčule na finiš

01.03.2018 / Tomáš Tomeček
Trenčínu sa veľmi nedarí. (photo: SITA/Martin Havran             )

Trenčínu sa veľmi nedarí. / (photo: SITA/Martin Havran )

Po olympijskej prestávke pokračovala Lintnerliga ďalšími zápasmi. A hralo sa v poriadne zimnej atmosfére. Jeden by ani nepovedal, že sa pozvoľne blíži jarné play-off. Ako sa kluby rozbehli po prestávke?

Aj v tejto sezóne kluby najvyššej súťaže nazývame ich najkrajšími menami v histórii. Ak nejakú majú.

10. NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY

Oplatí sa písať o mužstve trénera Macha? Nedať Mikulášu ani gól, sa im podarilo už v druhom vzájomnom zápase. Sú jediným mužstvom v extralige, ktoré prehralo na nulu v sezóne s Liptákmi dvakrát. Treba písať niečo viac? Ja myslím že nie. Oni do tej vyraďovačky asi ani nechcú postúpiť.

9. DUKLA TRENČÍN

Vojaci znova sklamali. Áno prehrali so silnými mužstvami, ale prestávka mohla práve im pomôcť. Rysuje sa prvá play off dvojica? Séria Košice - Trenčín by bola mediálne určite zaujímavá a fanúšikovsky určite tiež. V piatok si to rozdajú o to, kto by mal mať v prvom kole právo posledného zápasu na domácom klzisku. Keď ale porovnám výkony Dukly zo začiatku sezóny s terajšími napadá ma legendárna hláška z Pelíškov: Tolik práce a přitom taková blbost.

8. SLOVENA ŽILINA

Hornopovažania po prestávke siahali na body len prvých 16 minút v zápase s Oceliarmi z východu. A posledných 30 sekúnd v zápase s Nitrou. Nie je to z možných 120 minút málo? Je a aj preto zostali bez bodu. Pred playoff sa hovorí aj o možnom predaji klubu, pod Dubňom bude situácia ešte zaujímavá. Jedine, žeby nebola.

7. SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Mikuláš mal pomerne zaujímavý žreb. Ukoristil štyri body z možných šiestich, čo bez Urama a Branislava Rapáča možno brať za úspech. Košarišťan navyše vychytal druhú nulu proti Zámkom v sezóne, takže chválime. Súboj s Detvou ale prehrali Liptáci o pomyselný „Uramov vlas“ a môže ich bodová strata ešte mrzieť.

6. MEDVEDE DETVA

Detvanci si môžu búchať hlavy o plexisklá za zbabraný úvod a stred sezóny. V autobuse po ceste na Liptov si hráči zrejme povedali že v Mikuláši nesmú nechať body a maséra. Úlohu splnili na 75%, jeden bod predsa len stratili. V derby s Lokomotívou dostali nakladačku, minimálne 5 gólov dostali v každom zápase od regionálneho suseda. Najvyrovnanejším zápasom bol ten prvý ešte v septembri. Ten Medvede prehrali iba o gól, 4:5.

5. POPRAD-TATRY

Popradskí fanúšikovia musia byť z trénera Ozimáka zúfalí a ani sa im veľmi nečudujem. Keď 20 minút pred koncom svieti na tabuli stav 0:4 málokto verí v dramatickú zápletku. Kamzíkom sa ale podarilo súpera vystrašiť, tri góly v priebehu deviatich minút zaručili dokonalú drámu na záver.  Emočná výbava fanúšika musela dostať riadne zabrať, aj keď to už ako sa hovorí neotočili. S Košicami ale áno. Medzi východniarmi zjavne platí pravidlo „môj dom, môj ľad.“ Až na jednu výnimku, v prvom vzájomnom zápase sa doma šmykli Tatranci.

4. VSŽ KOŠICE

Oceliari si z chuti zastrieľali v na Považí. Tých pár divákov na tribúnach videlo deväť gólov, z nich šesť do siete domácich. Mužom zápasu bol Miklík, bol pri všetkých dôležitých momentoch zápasu. Bodoval pri presilovke, oslabovke, rovnovážnom stave aj pri nerozvážnej obrane súpera. Fanúšikom sa hra „strateného syna“ košického hokeja musela páčiť. Aj proti Kamzíkom sa snažil a dvomi nahrávkami nasmeroval svojich k trojbodovému prístavu. Posledných päť minút ale Košičanom utieklo pomedzi korčule a tak z Popradu odišli s dlhým oným. Nosom.

3. PLASTIKA NITRA

Trikrát sa v posledných vzájomných zápasoch s Vojakmi tešili hráči Nitry. A vo štvrtom zápase tomu nebolo inak. Ktovie či si fanúšikovia po úvodných dvoch góloch domácich zaspievali odrhovačku „Rais Rais Bejby,“ tak či tak museli byť z hrou svojich Corgoňov spokojní. A spokojní mohli byť aj v ďalšom domácom zápase proti Žiline. Krištof Paulovič sa plnohodnotne zapojil do extraligy a ďalej bodujú, fanúšik je spokojný. Aj keď nad Vlkmi mohli zvíťaziť väčším rozdielom, tri body sú tri body.

2. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Lokomotíva sa po odpočinku opäť solídne rozbehla. V dvoch zápasoch strelili hráči trénera Mikulu až 11 gólov a dostali len štyri. Solídna bilancia. Hlavne proti Kamzíkom to nemali jednoduché. Keď vysoko vyhrávali prišlo z ich strany uspokojenie a súper sa chytil tak, že si Coffman musel v záverečnej powerplay povedať „keep calm and prihraj na gól.“ S Detvou si  urobili Zvolenčania čo chceli.

1. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Barani majú najlepšiu formu z top pätky a aj preto sú na čele rebríčka. Mužstvo funguje ako celok, zápas dokáže vyhrať prvá aj tretia formácia. Vyrovnanosť môže byť pre nadstavbu kľúčovým prvkom. Stále majú najviac strelených gólov (195) a inkasovali iba 117, čo je druhá najlepšia štatistika v súťaži po Dukle Trenčín. Šesťgólový prídel Novým Zámkom iba odzrkadľuje kvalitu mužstva. Výhra nad Trenčínom bola dôležitá s ohľadom na konečné prvé miesto v tabuľke. Bude to napínavé.