Ľadovo ostrý rebríček: Trenčín, Zámky aj Zvolen idú do playoff vo forme

14.03.2018 / Tomáš Tomeček
Zámky sa s odretými kolenačkami do playoff prekĺzali. (photo: SITA/Martin Havran             )

Zámky sa s odretými kolenačkami do playoff prekĺzali. / (photo: SITA/Martin Havran )

Skončila sa základná časť Lintnerligy, ešte pred začiatkom play-off je tu však rebríček dojmov z posledných dvoch zápasov. Situácia v hornej polovici bola napätá až do záverečného klaksónu. Kto korčuľuje do playoff v najlepšej forme?

Aj v tejto sezóne nazývame kluby z najvyššej hokejovej súťaže ich najkrajšími názvami v histórii- ak nejakú majú

 

10. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Iskra? Kde? V posledných dvoch zápasoch len slabý odvar mužstva ktoré ašpirovalo na titul. Káder ktorý mal naháňať strach nakoniec skončil na tragickom (vzhľadom na potenciál) štvrtom mieste, lebo nezvládol priemerný Poprad a podpriemerný Mikuláš (bez urážky). Súboj s Košicami v play-off môže byť najmenej zaujímavou štvrťfinálovou sériou, možno ale Iskra len chcela využiť biednu formu Košičanov. Len aby na to nedoplatila.

9. VSŽ KOŠICE

„Na toto sa nedá pozerať“ skandovali diváci v Steel aréne, keď Oceliari nedokázali skórovať ani raz proti Zvolenu. Majú pravdu, košický divák patril vždy k najnáročnejším. Výkony VSŽ ohodnotí Telovýchovný vedúci v samostatnom článku, ja mám pocit, že potenciál mužstva bol naplnený maximálne z polovice. Posledných šesť zápasov nezvíťazili Šimurdovi zverenci ani raz, a to mali v mužstve svojich olympionikov... Piate miesto je smutnou realitou hokeja na východe.

8. MEDVEDE DETVA

Podpoľanci nedokázali nadviazať na zlepšené výkony a so základnou časťou sa rozlúčili dvoma prehrami. Proti Vojakom však podali lepší výkon ako proti Vlkom. Reálna sila nováčika najvyššej súťaže sa ukáže až v baráži. Súpermi v nej budú okrem Mikuláša Michalovce a Skalica. Brankár Hackett môže byť kľúčovou postavou celej baráže.

7. SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Liptovský Mikuláš nezvládol záver základnej časti. Päť zápasov a len štyri body na konte bolo pre mužstvo, ktoré bojovalo o účasť v play-off žalostne málo. Možno doplatili na vyrovnanosť súťaže v jej slabšej polovici, možno na zranenia. Faktom ostáva, že si baráž po roku zopakujú. Ak podajú výkony ako proti Baranom, extraligová príslušnosť im neunikne ani ďalšiu sezónu.

6. POPRAD-TATRY

Poprad dohral základnú časť na peknom a dlho jasnom šiestom mieste. Vo fanúšikovskom tábore je stále citeľná nespokojnosť s trénerom Ozimákom aj kvôli kauze Kroták. Paradoxne, práve jeho obranná stratégia môže byť v play-off kľúčová. Kamzíci poslali Bystricu na štvrtú priečku a dokázali sa pozitívne naladiť na Duklu Trenčín. Vzájomné zápasy mali lepšie Trenčania, pomer 4:2 nie je úplne jednoznačný.

5. PLASTIKA NITRA

Corgoni skončili na prvom mieste v základnej časti, spomedzi klubov v sezóne označovanej za najvyrovnanejšiu v histórii získali najviac bodov. Opäť ale v poslednom kole prehrali so slabším mužstvom a v našom rebríčku tak nemôžu byť vyššie. Zámky budú náročný súper v play-off najmä preto, že posledné dva vzájomné zápasy vyhrali. Alebo aj nie a favorit urobí s outsiderom krátky proces. 

4. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Rytieri musia sezónu hodnotiť ako úspešnú. Ich prvá formácia je postrachom súperov, ale zapnúť vedia všetky lajny. Prehra s Trenčínom zverencov trénera Mikulu musí mrzieť, zápas mali rozohraný parádne. Viedli 2:0 aj 4:2, vylúčenie napokon všetko zmenilo. Proti Košiciam exceloval Rasťo Špirko a odčinil prehru s Duklou. S druhým miestom po základnej časti pred jej začiatkom počítal málokto.

3. SLOVENA ŽILINA

Vlci ukotvení na siedmej priečke tabuľky pred záverečným dvojzápasom neupustili od dobrých výkonov a porazili účastníkov baráže. Najmä víťazstvo nad Liptákmi bolo zaujímavé, hostia hrali v Žiline o všetko. Gól sekundu pred koncom predĺženia nevídame na klziskách každý deň. V play-off idú na Zvolen a môžu doplatiť na slabú streleckú efektivitu. Najlepší strelec Handlovský vsietil len 17 gólov, Zvolen má hneď troch úspešnejších strelcov.

2. DUKLA TRENČÍN

Vojaci vyladili formu pred play off na jednotku. Posledných päť zápasov premenili na 15 bodov a v úplnom závere preskočili Baranov na treťom mieste. Zaujala pästná potyčka vo Zvolene do ktorej sa zapojilo viac hokejistov z oboch mužstiev. Oremusovci ukázali potenciál poraziť kohokoľvek a do play-off prinesú kvalitnú zápletku. 

1. NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY

Takto sa bojuje o nadstavbu! Hráči sa v záverečnom dvojzápase nespoliehali na nikoho a na nič a porazili dvoch favoritov. Okrem Košíc bez formy prekvapila výhra s Nitrou hoci Corgoňom už nešlo o nič. Víťazstvo nad regionálnym rivalom musí fanúšikov aj hráčov tešiť dvojnásobne. V kádri Zámkov sa v sezóne vystriedalo enormné množstvo hokejistov a málokto veril, že bude ich ťaženie do vyraďovačky úspešné. Napriek tomu dokázali Mikulášu uchmatnúť posledné postupové miesto. Prilby dole, Newcastle.

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár