Richard Lintner, bývalý hokejista. (photo: SITA/Robert Tappert)

Musíme si pomáhať

Denis Bohumil Schvarcz

Richard Lintner prekvapil. Hokejista, ktorý mohol sezónu v pohode dohrať v obrane Trenčína, alebo možno aj voľajakého lepšieho neslovenského klubu, včera s úsmevom sebe vlastným ohlásil koniec kariéry.


Zima bola plná červených výhier. (photo: SITA/AP Photo/David Zalubowski)

Detroit Red Win(g)s Index

Mišo Hudák

Power rankingami sú športové a hokejové médiá preplnené, pripravili sme preto iný, samozrejme subjektívny index, ktorý bude mapovať najlepšie a najhoršie naplnenie očakávaní a potenciálu družstiev NHL. Výkony Red Wings sú základnou mernou jednotkou. 


Andrej Kudrna na lopatkách, Janne Jalasvaara nad ním. KHL v Bratislave. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

50 shades of Slovan

Denis Bohumil Schvarcz

Videl som premiéru dlho očakávaného filmu 50 odtieňov sivej. Ani mi nenapadlo, že keď sa nad filmom na druhý deň zamyslím, bude mi pripomínať Slovan v KHL. 


Na Slovan aj v aktuálnej sezóne ešte aj tá bránka padla.  (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Tretia sezóna Slovana v KHL druhej z oka vypadla

Denis Bohumil Schvarcz

HC Slovan Bratislava sa vrátil z ďalšieho tripu po klziskách KHL s batožinou plnou prehier. Nezaškodí po 54 zápasoch porovnať tri sezóny najbohatšieho slovenského klubu v druhej najbohatšej svetovej lige a pozrieť sa na trendy, ktoré sa preukázali. 


Zatiaľ poslední víťazi Svetového pohára - Kanada v roku 2004. Vo finále porazili Fínsko, krajinu rovnako veľkú ako Slovensko. (photo: SITA/AP PHOTO/CP, Frank Gunn)

Hľadá sa vinník: Kto môže za to, že Slovensko nebude hrať na Svetovom pohári 2016?

Denis Bohumil Schvarcz

Nepríjemný fakt, o ktorom sa posledných pár týždňov len mediálne šuškalo, sa minulý týždeň potvrdil. Slovensko nebude hrať na Svetovom pohári v ľadovom hokeji na jeseň budúceho roka v Kanade. Skôr, ako aktivujeme ublíženeckú bunku v našej DNA a obviníme NHL, IIHF, KHL, kapitalizmus, geopolitiku a svetovládu nevďačníkov pochybného pôvodu, skúsme pohľadať vinníka bez prehnaných emócií.


Na Svetovom pohári 2016 žiadny gól od Česka Slovensko nedostane. Ani od nikoho iného. (photo: SITA/AP Photo/Rudi Blaha)

Svetový pohár bez Slovenska? Stomiliónová exhibícia bez emócií

Peter Vretenička

Po 12 rokoch sa opäť dočkáme Svetového pohára. Stálo to nekonečné dlhé čakanie zato? ,,Tak určite,“ odvetil by vám stopercentne komisár NHL Gary Bettman, nakoľko NHL a jej hráčska asociácia očakávajú z tohto turnaja zisk vo výške 100 miliónov dolárov.


Jiří Bicek vs Brankár Popradu. (photo: SITA/Jozef Jarošík)

VSŽ vs Poprad-Tatry 3:1

Mišo Hudák

Predsavzatie zvládnuť v tejto sezóne každý domáci zápas Vežet som vzdal v polovici októbra. Zmena trénera bola výborná pozvánka k návratu na sektor, môžem zodpovedne prehlásiť, že došlo k satisfakcii.


Herecké obsadenie: Samuel Baroš a Martin Štajnoch zo Slovana a Igor Levickij z Atlantu predviedli na obrazovke 50. diel hokejovej komédie. (photo: SITA/Ján Slovák)

Belasý ementál, alebo bratislavská telenovela

Michal Mácsai

Keď som podvečer premýšľal, čo si pozriem, až sa mi nožík v kapse otváral. Znova Búrlivý Burčiak, či kde to tá Hela Pocisková hrá?! V tom som ale uvidel v programe lepší titul - Bratislavský ementál, 50. diel.


Henrich Ručkay z HK Nitra prekonal brankára Bystrice, Nitra naložila baranom včera osmičku.  (photo: SITA/Martin Havran)

Desať kôl pred koncom Extraligy nevieme nič

Denis Bohumil Schvarcz

Zdá sa, že život plynie čoraz rýchlejšie. Len toť nedávno padli prvé puky na čerstvé ľady najvyššej slovenskej hokejovej súťaže v novom ročníku Extraligy. Dnes, desať kôl pred koncom základnej časti nevieme nič o tom, ako bude vyzerať tabuľka, čo určí všetko dôležité. Prekvapivé a potešujúce zároveň.


Milan Bartovič vs Mikko Koskinen zo SKA Petrohrad.  (photo: SITA/Ján Slovák)

Postúpi ešte Slovan do playoff?

Patrik Tatranský

Hokej sa síce hrá na tretiny, no severoamerická NHL je vo svojej druhej polovici a KHL už v štvrtej štvrtine. V NHL svoj klub zatiaľ nemáme, pozrime sa teda ako je na tom belasý zástupca spod Tatier po odohratí troch štvrtín aktuálnej sezóny v oficiálne druhej najlepšej lige sveta a aké sú jeho vyhliadky na postup do play off.