Pondelkové Tréneroviny - Trnavský šach-mat na šesť ťahov

09.04.2018 / Richard Hanzlik
Nestor El Maestro už trénuje maestrovské oslavy. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Nestor El Maestro už trénuje maestrovské oslavy. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Toto kolo bolo o derby. Už 148-krát spolu Spartak so Slovanom doteraz hrali, ale tentokrát išlo viac ako o česť. Vyhraj derby a môžeš všetko. Napríklad získať titul. Reprízu pohárového dvojzápasu si strihla aj Žilina v Ružomberku, ale s opačným výsledkom. Dunajská využila stratu belasej družiny, dobyla Trenčín a ocitla sa na druhom mieste. Nitra s Podbrezovou postavili na vzájomný zápas iba obrany, Prešov výhrou proti Zlatým Moravciam odskočil Senici, ktorá darovala tri body Michalovciam v nealko zápase.

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 1:0, 13 123 divákov

Návšteva sezóny a zápas o všetko. Tak to zobral aj mladší Ivan, ktorý si urobil vlastný tretí polčas vo VIPke. Pravdepodobne jediný pohár, ktorý tento rok Slovan získa, rozbil o nos SBSkárovi. Zo štadióna ho viezla bielo-zelená nelimuzína a podľa zdrojov mu hrozí domáce väzenie a polroka bez vreckového od ocina. Radosť si môže urobiť v lete kúpou nejakého Balkánca.

Zápas poznačilo vylúčenie Čavriča, ktorý oplácal a či tomu naozaj predchádzal pľuvanec, zistí Erika Judínyová. Slovan aj v desiatich dominoval, Holman s Rabium sa snažili urobiť zo Šporara útočníka, ale narážali na odpor spoluhráča a súpera. Spartak bránil tak, že Mourinho by skladal básne a ak by bol budúcu sezónu sponzorom klubu autobusový prepravca, nikto nemôže namietať. Ofosu pri slalome medzi belasými stojanmi ukázal Šullovi, kde je jeho miesto a Spartak potom dokázal zahodiť ešte aj nájazd na prázdnu bránku. Rundič, odchovanec a dlhodobá opora Barcelony sa navyše cíti ukrivdený herným prejavom Trnavy a jej prípadný titul bude prikladať zaváhaniam Slovanu. A svišť ju potom balil do fólie.

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:2, 1676 divákov

Derby de la Strečno bude teraz na programe dňa častejšie, ako sa menia tematické týždne v LIDLi. Guľa je rád, zo spánku sa strháva len ak počuje o Trenčíne, do Ružomberka sa odvezie aj bez toho, aby na cestu potreboval kinedril. Hovorí sa, že aj do Bratislavy už radšej cestuje cez Donovaly. Domáci vedia, že ak chcú hrať Európsku ligu, cesta vedie hlavne cez pohár a eurofondy. V lige sa môžu spoliehať už len na baráž.

Mráz už dobieha Jangu a musel by dostať Šebitídu, aby ho do konca ligy nepredbehol a nezískal korunku pre kráľa strelcov, mestský automobil s pohonom na tri kolesá, voucher do salónu krásy, dvojizbový byt v Rajke a letecký zájazd do Piešťan pre tri osoby so sedením v uličke. Hlavne jeho druhý gól bude Macíka ešte dlho mátať. Lebo v prvom polčase bola lepšia šípková ruža a stav 1:1 bol pre ňu málo. V tom druhom Guľa v kataster portáli pozmenil formáciu, jeho mužstvo zabralo, ale udrelo až po Macíkovej chybe. Ak by bol plyšový, asi by sa najradšej udusil vlastnou výplňou.

AS Trenčín - DAC Dunajská Streda 1:3, 1928 divákov

Rossi cestou do Trenčína pobral do autobusu každého, kto vie behať, kopnúť do lopty a uvariť boloňské špagety s mozzarellou. Maródka DAC narastá, klub minie viac na PNky, ako na platy a po poslednom zápase prišiel dokonca aj o Pačindu. Aby boli domáci féroví, aj im sa o pár desiatok minút neskôr zranil tiež najlepší strelec. Keď zrazu nebol na ihrisku Pačinda, obrana AS nevedela, koho má strážiť a hostia začali využívať svoje šance. Krídla Trenčína si narozdiel od leteckých dní v Žiline príliš veľa radosti neužili a už sa určite tešia na odvetu so šošonmi.

FC Nitra - FK Železiarne Podbrezová 0:0, 311 divákov

Najlepší výkon v zápase, v ktorom si Nitra pravdepodobne už zabezpečila vysnívané siedme miesto, podalo automatické zavlažovanie trávnika. To sa narozdiel od obidvoch tímov nebálo a zaútočilo nečakane na všetkých aktérov naraz. Remízu berú obidvaja tréneri, Fabuľa si dokonca počas zápasu upravoval LinkedIn. Miesto na plastovej lavičke reprezentácie do 21 rokov je voľné a Marek by rád žil v Senci pri jazerách. Langoše, tobogány, točená zmrzlina a prepálený olej ho lákajú viac ako plánovaná a zrušená fúzia s Banskou Bystricou.

1. FC Tatran Prešov - ViOn Zlaté Moravce 1:0, 167 divákov

Najväčšiu radosť z tohto zápasu mal človek, ktorý bol zodpovedný za zostrih jeho TOP okamihov. Zabralo mu to asi tak sedem minút života aj s prestávkou na cigaretu a kúpu mesačnej diaľničnej známky. V zápase, na ktorý bolo zvedavých ešte menej ľudí, ako na sfilmovaný životný príbeh Silvie Kucherenko, sa toho až tak veľa neudialo. Zopár pokusov o strely na oboch stranách, boj v strede poľa a do sveta idú nakoniec len tri správy. Červená karta pre ViOn, gól Gatariča a fakt, že ViOn sa tak trochu začína po členky namáčať do boja o záchranu. A pokiaľ nie ste Heidi Klum a nebojujete o záchranu dažďových pralesov, je to súboj neveselý.

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 0:2, 497 divákov

Juhoamerický narkokartel v dresoch Senice začínal na jar vyzerať pomerne zaujímavo, ale Michalovce pred týždňom fukli štyri góly Nitre. Na Záhorí však prišli k trom bodom ani nevedeli ako. Senica zahrala dobre prvých 15 minút a potom amigos zapli letecký režim. Prvýkrát ho využil Koscelník, keď si Kitambala myslel, že z takej blízky sa snáď góly nedávajú. Snaha domácich o vyrovnanie sa končila pri druhej prihrávke, ktorá väčšina smerovala do priestoru medzi spoluhráčom a kruhovým objazdom pri Bory Mall. Druhý gól Michaloviec prekvapil aj Šoltisa, ktorý chlapsky uznal, že jeho mužstvo získalo viac, ako si zaslúžilo.