We are the Champions: Aké že to semifinálové žriebä?

12.04.2018 / Martin Marys Pagáč
Real Madrid. (photo: SITA/AP Photo/Francisco Seco)

Real Madrid. / (photo: SITA/AP Photo/Francisco Seco)

Na prvý pohľad vyzerali semifinálové odvety predvídateľne ako ktorýkoľvek slovenský kriminálny seriál. O zábavu sa našťastie postarali španielske veľkokluby. Komu sa podarilo riskujúc tichú domácnosť presvedčiť partnerku, aby si šla čítať knihu miesto pozerania telky, neobanoval. Čo nám to teda postúpilo?

The Reds (Červení)

Dvojzápas posledných dvoch anglických tímov v nadnárodnej súťaži mal poskytnúť najväčšiu drámu s najťažšie predvídateľným rezultátom, no nebolo tomu tak. Pravda, čiarový rozhodca nemal svoj deň a rozhodol sa ho pokaziť aj belasému Manchestru. Namiesto sľubného vedenia 2:0 bol nakoniec Guardiola na tribúne a Liverpoolski fanúšikovia mohli jasať. Podobne tomu bolo aj vo víkendovom stretnutí Trenčína s Dunajskou Stredou, kde čiarový odmával domácim 7 ofsajdov vrátane takého, keď si Čataković hodil loptu sám pre seba do behu. Po zmene strán ten istý vlajkonosič dovolil hosťujúcemu Bayovi zvýšiť na 0:2 z oveľa evidentnejšieho postavenia mimo hru. Na to sa už ale nikto pýtať nebude. Nebol to ten najzásadnejší rozhodcovský prešľap tohto týždňa.

La Lupa (Vlčica)

O zápas Ríma s Barcelonou mali záujem snáď len zarytí fanúšikovia Blaugranas, ktorí si chceli vychutnať hladký postup svojich miláčikov do top štvorky. Odpisovaná Vlčica sa ale zahryzla a nepustila. Ak by získala trofej, hollywoodske štúdiá by mali skvelý námet na blockbuster. Rím vyhral zaslúžene, ukázal, ako sa bojuje vo vopred neúspešnom zápase a Leo a spol. sú vonku. Tak, ako si vlani Barça vychutnala PSG, sa jej teraz minca obrátila chrbtom. Obrat oveľa krajší, bez zbytočnej kontroverzie sa podaril Rimanom. Chvalabohu za to.

Los Merengues (Pusinky)

Realu Madrid drukujú len fanúšikovia Realu Madrid. Tak tomu bolo a po štvrťfinále sa to nezmení. Pusinky sa chceli až priveľmi podobať na Barcelonu. Najskôr si pokašľali jednoznačne nalinajkovaný postup, keď prehrávali doma s Juventusom 0:3 a následne teatrálnym pádom v milióntej minúte nadstaveného času dokonali dielo skazy. Pokiaľ by to férovo strhli na svoju stranu v predĺžení, nikto by na nikoho ťažké srdce nemal. Takto z toho ako najkladnejší hrdina vyviazol Gigi a jeho družina a semifinále sa zmení na štvanicu „všetci proti Realu“. Neviem, komu to má slúžiť k úžitku.

Die Roten (Červení)

Áno, aj Bayern hral svoju odvetu. Sevilla bránila natoľko, až zabudla, že potrebuje streliť minimálne dva góly. Vyústilo to do nudnej remízy ešte nudnejšieho dvojzápasu.

Žriebä

Nakoniec tá odveta priniesla oveľa viac vzruchu, než sme čakali. Česť španielskych klubov „zachránil“ Real, no aj tak tu máme po dlhých ôsmich rokoch prvý raz situáciu, kedy sa v semifinále nepredstavia dvaja predstavitelia La Ligy. Zároveň sa ešte nikdy od čias, kedy bol zavedený formát vyraďovacieho pavúka (sezóna 1993/94) nestalo, že by sa do najlepšej štvorky dostali práve tímy zo štyroch najlepších európskych líg. Dovtedy sa aj jarná časť hrala skupinovou formou a víťazi dvoch skupín išli priamo do finále.

Liverpool, AS Rím, Real a Bayern tak prepisujú históriu a my budeme v nepohodlí kancelárie či fabriky čakať na zajtrajších 13:00, kedy nám bude od Ženevského jazera sprostredkovaný pôrod žriebäťa. Osobne verím v anglicko-taliansky a španielsko-nemecký stret. Vy by ste chceli aký semifinálový žreb?

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár