Sidney Crosby, najlepší hokejista na svete. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Darryl Dyck))

V otázke najlepšieho hráča na svete máme jasno: Sidney Crosby

Štefan Cebro

Môžete ho nenávidieť, môže vám byť nesympatický. Je povýšenecký, arogantný, miestami zákerný, ale v prvom rade je momentálne najlepším hokejistom na svete. To, že Sidneyho Crosbyho menovali za kapitána Kanady nevyvolalo u nikoho prekvapenie.


Bob Probert (ten s rovnomennou menovkou na drese) občas dostal, no občas aj naložil v bitke tvrdým hokejovým chalanom. (photo: SITA/AP Photo/Fred Jewell)

Papierové predpoklady: Tough guy

Mišo Hudák

Jeden z najrešpektovanejších, najtrestanejších, ale zároveň najproduktívnejších bitkárov, Bob Probert, pochádza z kanadského Windsoru, ktorý je predmestím amerického Detroitu. Hranicu medzi mestami aj medzi krajinami tvorí len rieka. Pri jej prekračovaní sa Bobova kariéra niekoľkokrát zvrtne, život na jej oboch stranách stihol zaznamenať vo svojej knihe Tough Guy (My Life on the Edge).


Marko Daňo má na drese 20. Hral za dvadsiatku na MSJ, ale čo s ním bude o dvadsať rokov? (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Poradňa zmäteného fanúšika: Čo bude s dvadsiatkármi o 20 rokov?

Peter Vretenička

"Ahojte v športovej poradni. Pri príležitosti dvadsiateho výročia gólovej explózie ani nie dvadsaťročného Mira Šatana na ZOH v Lillehameri mi napadlo sa opýtať, čo bude s našimi v súčasnosti dvastiarkármi o dvadsať rokov? Vie to niekto tam u vás? S pozdravom, Štefan. 


Tréner reprezentácie udeľuje taktické pokyny na predzápasovom mítingu. (photo: SITA/SITA/Jozef Jakubčo)

Gašparovič do Soči?

Richard Hanzlik

Celé Slovensko, vrátane Európskeho parlamentu rieši v týchto dňoch a týždňoch kauzu Šatan. Pôjde, nepôjde, čo bude ak nepôjde a neuspejeme, čo bude ak pôjde a neuspejeme ? A bude vlastne chcieť íst? Pustí ho manželka? Aj toto sú otázky, ktoré ľudia riešia pri vykonávaní tej najzákladnejšej potreby.


Šatan má Soči vo vlastných rukách. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Čudná nálada v hokejovej republike

Denis Bohumil Schvarcz a Peter Vretenička

Do olympiády v Soči síce zostáva ešte mesiac, nálada v hokejovej republike je... čudná. Za všetko môže nominácia, respektíve neúčasť Miroslava Šatana v nej. Prenesie sa (aj s pomocou médií) do kabíny? Ovplyvní náladu v nej a výkony na ľade? 


Grigor Dimitrov je hráč budúcnosti. (photo: SITA/AP Photo/Tertius Pickard)

Tippy radí, v druhom kole všetko na Kližana

Martin Petro

Druhý tohtoročný utorok nás zastihol v priemernej forme. Na našom lístku vytiahnutom z vrecka Tippy, tipovacej kengury sme trafili 3 tipy, zatiaľ čo dva razy bol náš odhad plonkový. Naša štatistika síce ostáva pozitívna - rovnako ako energia, ktorú každý nepárny týždeň posiela Silvia Šuvadová do parlamentu - no my vieme byť v našich predikciách ešte presnejší. 


Medzi troch bratov Staalovcov sa v aprílovom zápase Caroliny dostal len Tuomo Ruutu (druhý sprava). (photo: SITA/AP Photo/Gerry Broome)

Stastny brothers? NHL spoznáva nové klany

Tomáš Hudák

Bratské dvojice nie sú v NHL ničím výnimočným. Stačí si spomenúť na Sedinovcov, či mená ako Mikko a Saku Koivu alebo Brayden či Luke Schenn. História však pozná aj prípady, keď na ľad naskočil celý bratský útok. Najnovšie profiligu dobývajú hneď tri rodinné klany.


Henrik Lundqvist by nastúpil na zápas Najlepšieho tímu sveta ako prvý brankár. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

Do najlepšieho tímu sveta by sa dostali Chára s Hossom

Štefan Cebro

Včera korčuľovali v Bratislave výbery Západnej a Východnej konferencie KHL. Špekulácia s československou zostavou tiež nebola úplne mimo, rozhodli sme sa teda, že sa pokúsime o niečo väčšie. O úplne najlepší svetový tím, ktorý by ste mohli momentálne mohli vidieť


Útočník Jozef Golonka je stále vo forme. (photo: SITA/ Nina Bednáriková)

Poradňa zmäteného fanúšika: Patrí Šatan do reprezentácie?

Samo Marec

Doteraz som si myslel, že nominácia mužstva je záležitosťou trénera, avšak aktivita europoslankyne Záborskej uviedla veci na pravú mieru. Kto všetko okrem Mira Šatana by podľa vás mal byť súčasťou hokejového tímu? A je v ňom vôbec dosť miesta pre všetkých?, pýta sa zmätene a naliehavo čitateľ Milo z Pozdišoviec.