Pondelkové Tréneroviny - Maťo s Ivanom budú nakupovať

16.04.2018 / Richard Hanzlik
Tréner Martin Ševela. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Tréner Martin Ševela. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Ak sa nestane žiadny zázrak, Slovan je z hry o titul už vonku. Nepomohla výmena trénera, drahé nákupy, ani polročné zimné sústredenie v Turecku pre celý 47-členný káder. Prestup si pochvaľuje taký Ricky Van Haaren, ktorému vždy pípne pekná sumička a stačí mu hrať proti Sv. Juru, Pezinku a iným zastávkam na trase Bratislava - Pernek. Maťo Ševela v zápase proti Trenčinu zistil, že Šporar je asi taký útočník, ako Zuzana Belohorcová rosnička a avizuje, že káder sa bude musieť v lete zase prekopať. Ak mladší Ivan po úspešnej premiére nevstúpi do UFC.

Spartak doma udolal Ružomberok a drží si pred DAC stále 9-bodový náskok. Ten doma zložil Žilinu a súboj o titul sa tak môže uskutočniť 5. mája v Trnave vo vzájomnom zápase. Slovan doma hostil Trenčín a legenda hovorí, že Rundič sa snaží Gonga dobehnúť ešte aj dnes.

V tabuľke o poschodie nižšie pokračuje agónia ViOnu, tentokrát prehral proti Michalovciam. Nitra síce s Prešovom prehrávala, ale čo by to bolo za víkend, keby vám ho pokazila prehra s predposledným mužstvom. Senica štvorbodové manko nestiahla, v Podbrezovej s prehľadom prehrala

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 1:3, 1337 divákov

Slovan nastupoval do zápasu v pozícii rozhnevaných mužov. Ivanovi ešte nestihla na ruke ani krv uschnúť a už sa vyrojili fámy o tom, že belasí v zime chceli kúpiť kapitána Trnavy Borisa Godála. Slovan správu dementoval. O Godála záujem nemal, keďže nie je z Balkánu a nestál by pol mega. Vylúčený však nie je príchod Iva Gogála. Trenčín domácich potešil, do zápasu nemohol postaviť Lawrenca, Ubbinka a ani Manceho.

Ešte si diváci nestihli ani utrieť sedačky od prachu a už sa radovali hostia. De Kamps sa zamotal, fauloval a Čatakovič trestal. O chvíľu Gong prebehol cez Zlaté Piesky okolo Rundiča a zavesil Šullovi medzi nohy. Ševela v polčase prestriedal, dole išiel De Kamps a Rabiu. Holanďan ukázal, že ak má žltú kartu a nemôže hrať ako príklepová vŕtačka, má pre Slovan asi taký význam, ako automat na chladené nápoje na prízemí v Poluse. V druhom polčase zaujali Vittekove zasekávačky, Čatakoviča bomba niekam smerom na Schwechat a vedomosti Karola Marka, ktorý z Holmana najprv urobil Holcmana a nakoniec aj majonézu Holmanc. Vďakabohu, že Karlo nerobil slovenský dabing pre FIFU, dodnes by sme hrali 98-ku.

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 3:1, 7925 divákov

Hráči DAC v týždni vyhlásili, že keď už nikto iný nechce Spartak ponaháňať, oni to na fúzatých poníkoch vyskúšajú. Pred zápasom vedeli, že Slovan prehral s Trenčínom a prípadné tri body im mohli zaručiť zvýšený náskok na druhom mieste. Ale prišla Žilina, mužstvo, ktoré je ako aprílové počasie. Raz zahrá dobre a potom si na Zamarovciach zabudne obranu a rado daruje body.

A bol to prípad aj tohto zápasu. Obrana hostí bola slabučká, že by si s ňou pri troche šťastia poradila aj ženská florbalová reprezentácia. Najprv sa chytil Bayo, potom lopta do hlavy dobre trafila Ljubičiča. Snáď mu trochu napravila kolieska. Diaz síce v druhom polčase dal šancu hosťom, ale o všetkom rozhodol gól po najhoršom centri v histórii moderného futbalu. Loptu, ktorú by inak odpratal snáď aj spiaci obranca, si do vlastnej bránky efektne zasunul Králik.

FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 1:0, 7772 divákov

Do Trnavy pricestoval Ružomberok, ktorý však viac myslel na odvetu semifinále Slovnaft Cupu proti Žiline. Možno aj preto nechal Hrnčár svoje krídla sedieť na lavičke a mal tak viac času rozmýšľať nad tým, ako sa na lavičku vyparádi. Či si k čiernym nohaviciam oblečie čiernu košeľu, alebo k čiernej košeli zvolí čierne nohavice, ako stvorené na ostré slnko a podľa slov Karola Marka, prvý teplý futbalový deň. Spartak síce mohol počítať s Pehlivanom, vypadol však Egho a v pohode po rozchode nebol ani Rytmus.

Ak sa povie, že najlepším hráčom prvého polčasu bol Martin Tóth, hovorí to samé za seba. Spartak seba, ani súpera do ničoho nepustil a vyzeralo to tak, že čaká na zmenu strán. Po nej prišla zmena rozostavenia, Hrnčár do hry poslal aj Daniela, ale bol to hráč zápasu Martin Tóth, ktorý sa postaral o ďalšie dôležité body.

FC Nitra - 1. FC Tatran Prešov 3:2, 372 divákov

Pred zápasom najprv dobrovoľníci nakŕmili futbalových bezdomovcov a na seminári s názvom Nemáme štadión, nechcete nás? si vymenili skúsenosti s hraním na neutrálnej pôde. Prešov je v tomto ohľade už veteránom, Nitra si na Zlaté Moravce a neprítomnosť topoľov pomaličky zvyká.

Ešte si Ivan nestihol ani pripraviť vedomostný kvíz na polčasovú prestávku a Hroššo už dvakrát hľadal loptu v site. Prešov využil dve skrumáže, ale doplatil na to, že Nitra stihla do polčasu aspoň znížiť. Gauád prestriedal a mal šťastnú ruku. Vestenický šupol dva kúsky, Kóňa obrat režíroval a mužstvo tak nemuselo utekať do Nitry pešo v protismere po diaľnici.

MFK Zemplín Michalovce - ViOn Zlaté Moravce 2:0, 1006 divákov

Michalovce si žijú svoj sen. Anton Šoltis za dva a pol roka v roli fakturanta ešte nezažil, aby jeho mužstvo tri zápasy po sebe vyhralo. A to má skóre 8:0. ViOn ide od prehry k prehre, Jarábek asi už začne hrávať Solitare, tam by sa mu mohlo zadariť lepšie. Zimné prestupové obdobie v Zlatých Moravciach pripomína otočné dvere v nákupnom centre, ale s tým rozdielom, že dovnútra treba hráčov nasilu ťahať. Sériu by chceli strihnúť už v domácej odvete.

FK Železiarne Podbrezová - FK Senica 3:1, 812 divákov

Užime si túto sezónu, o rok pravdepodobne už Senicu v najvyššej súťaži neuvidíme. Päť kôl do konca si stále necháva luxusnú štvorbodovú stratu na Prešov a nezmenilo sa to ani po zápase v Podbrezovej. Tá, keby mohla, hrá skupinu o udržanie najbližších 25 rokov. Ešte v nej totiž neprehrala. Na to, že sme nevideli boj o titul, sa hral naozaj dobrý futbal. Senica v druhom polčase ešte stihla zareagovať na Leškov gól, ale namiesto otočenia zápasu sa mohol otočiť len ich autobusár a naložiť do kufra tri kusy od železiarov.