Kolínska konšpirácia

05.05.2018 / Martin Marys Pagáč
Američania museli Haščáka držať ako keby šiel zo záťahu.  (photo: SITA/AP Photo/Monika Skolimowska)

Američania museli Haščáka držať ako keby šiel zo záťahu. / (photo: SITA/AP Photo/Monika Skolimowska)

Naši hokejisti len-len, že nevypadli na Majstrovstvách sveta 2017 a my dnes vieme prečo.

Nie, netýkalo sa to ani podpriemernej zostavy, ani zákerného žrebu, ktorý nám podhodil pod zuby trpaslíkov, keď sme ešte neboli rozohratí a následne, keď došlo k demotivácii, sme mali čeliť súperom z vyššieho koša. Toto možno tárajú štandardné médiá, no my vám chceme odhaliť skutočnú pravdu, kto ťahal nad Rýnom za nitky.

Keď si nikto nezaspieval

Všetko to bolo dopredu narafičené. Ak by Slovensko prehralo s Talianmi, bola by to úplná hanba a Merkelová by si mädlila ruky za to, že na jej turnaji už nemáme šancu na záchranu v skupine. Nakoniec nám na kocke predĺženia padla šestka a mohli sme hrať ďalej. Nemecké vedenie tak spustilo plán B a pustilo nám slovinskú hymnu. Dokedy na nás budú močiť z Brandemburskej brány za to, že neprijímame utečencov? Veď my za to nemôžeme, že k nám nechcú ísť.

Slovensko - Taliansko 3:2 pp

Keď nás miesto fínskych saní povozil fínsky Salonen

Akoby sme mohli ešte aj za to, že Fíni prehrali s Francúzmi 1:5. Tak, ako nás dobre na Lotyšov nenaladila predošlá kakofónia, fínsky rozhodca musel takisto v zlej nálade trhať tiket, nezvládol stratu piatich eur a pekne sa do nás obul. Veď nám predsa neuznal regulárny gól. To by sa na takejto úrovni nemalo stávať. To je, akoby Barcelona postupovala v Lige Majstrov na základe vymyslených pokutových kopov, či Real na základe gólov z ofsajdu. Nemysliteľné. Aspoň sme sa mali na čo vyhovoriť – jeden favorit dostal náklad od Francúzska, „iný favorit“ si môže dovoliť zaváhať s Lotyšmi. 

Slovensko - Lotyšsko 1:3

Keď sa sekal zamrznutý rybník

Oslabovky nám idú asi tak dobre ako presilovky a keď nám chýbajú sekery Sekeru či Sekeráša, role drevorubača sa zhostil Libor „Tom Hardy“ Hudáček. Našťastie s bráchom dali po druhej tretine motivačný príhovor ako z filmu The Legend, zahučali v šatni „ciky-caky-ciky-cak!“ a nás to tak nabudilo, že góly začali padať. Mikuš sa premotivoval natoľko, že skončil v sieti sám. Jeho gól ale žiaľbohu, a možno aj chvalabohu, že žiaľbohu uznaný nebol. Nad slnko je však jasné, že po toľkom sekaní do ľadu presiakla voda z rybníka na povrch, Julov betón sa pri nájazde dánskeho kapitána nedošmýkal k tyčke, Vladov nájazd sa z kaluže vyšvihol na brvno, a tak boli pre nás nájazdy zmarené nevhodnými podmienkami.

Slovensko - Dánsko 3:4 sn

Keď rýchly rys ryl do krýh ryhy

Ale toto je už ozaj nehoráznosť! Koľko týchto cielených útokov ešte dokážeme zniesť? To je na trestné oznámenie! Minimálne na trestné strieľanie. Škoda, že sme ich nenatrénovali. Samozrejme, Nemci sa na iné nezmohli a keď nás videli bezproblémovo vyhrávať, zdržali úvod druhej tretiny takmer o pol hodinu. Samozrejme, ich hráči zatiaľ v útrobách štadióna dávali strečing a našim nikto nepovedal, že už majú vyjsť zo šatne. Vraj oba tímy čipovali. Aspoň také niečo Jano Pardavý v štúdiu spomínal s kadenciou dva čipy na vetu. A Nemcov očipovali lepšie. Aby to nebolo také nápadné, nechali nás ešte streliť gól navyše. Ale my vieme pravdu a na spánkoch nám navierajú poriadne ryhy.

Slovensko - Nemecko 2:3 sn

Keď už ani Rusi nehrali fér

Druhé zdržanie nástupu na ľad, to je tak na mávnutie rukou. Úmyselný gól korčuľou? Stáva sa. Ale to, že sa naša príprava sústredí na boj s Moziakinom a Ovečkinom, ktorí nakoniec nenastúpia, je silná káva. To, že sa prvý menovaný kapitán zranil sa ešte pokúsime uveriť, ale ruku na srdce, komu by čo i len skrslo v mysli, že kanonier Washingtonu neposilní svoj výber po vypadnutí z NHL? To sa ešte nikdy nestalo a zaručene to bol taktický zámer za účelom rozhodenia Slovákov. A aj sa im to podarilo. Gratulujeme Rusi. Vyfarbili ste sa.

Slovensko - Rusko 0:6

Keď sa dedili komplexy

Dvorak a Trouba? To ako naozaj? Pokojne si všetci napíšte do súpisky zopár Čechov. To sa vám potom proti Slovensku hrá, čo? Po 6:0 prišlo 6:1, nuž lepšie by to nezahrali ani Šarapovová s Wiliamsovou. Je jedno s ktorou. Nakupujeme magnetky a klobásy na cestu domov a veríme, že Dáni to s Talianmi nepustia a budúci rok sa dočkáme napínavého duelu s Kóreou.

Slovensko - USA 1:6

Keď už sa nikto nepozeral

Na stretnutie so Švédmi sa dívali možno len tí, čo majú na Slovensku vlaky zadarmo. A horliví fanúšikovia si trhali vlasy za to, že si minuli dovolenku, ktorú už im zamestnávateľ škodoradostne nedovolil odvolať. Nemohli sme sa dopustiť vypadnutia a tak sme sa radšej dívali na najnapínavejší futbalový zápas v dejinách hokeja. Skončil 1:0 vlastným gólom v nadstavenom čase. Na zelených trávnikoch nič nové pod slnkom. Na ľade senzácia pod svetelnou kockou. O druhom góle aj tak nikto nehovorí, lebo bol úplne irelevantný.

Slovensko - Švédsko 2:4

Ďakujeme Dánom a Talianom, že sa nenamotali do kolínskej konšpirácie a že všetko dopadlo tak ako malo. V Dánsku sa boja o záchranu báť nemusíme!

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár