Štvrťfinále nebude. Nevadí!

10.05.2018 / Patrik Tatranský
Mali by sme chcieť, nie musieť vyhrať.  (photo: SITA/Martin Havran             )

Mali by sme chcieť, nie musieť vyhrať. / (photo: SITA/Martin Havran )

Sme v polovici základnej skupiny MS a je to tu opäť. Tak ako každý rok. Začína sa prepočítavanie ako na GPS navigácii. Koľko bodov potrebujeme ako uhrať, kto s kým má prehrať, či dokonca remizovať, aby sa Slovensko ocitlo v štvrťfinále, kde nemá čo robiť.

ŠTVRŤFINÁLE NEBUDE. NEVADÍ

Nemá, pretože ani tento rok tam v A kategórii MS v hokeji nepatrí. Rusi a Švédi nepotrebujú komentár. Česi nás so šťastím porazili, ale boli objektívne lepším tímom. A Švajčiari? Kto videl ich zápas s Čechmi, tomu je už teraz zrejmé, že hrajú dobrý hokej, majú silný tím, a štvrťfinále si zatiaľ zaslúžia možno aj viac ako Česi.

Miestenky sú obsadené

Štyri miestenky do play off sú teda už obsadené, a obsadené aj zostanú. Rusi a Švédi stále nepotrebujú komentár, Česi si tie zvyšné body uhrajú, a Švajčiari to už nepustia.

Je teda absolútne zbytočné polemizovať o našom postupe. Prečo opäť vytvárať zbytočný tlak, ktorý našim hokejistom asi ešte nikdy nepomohol? „Musíme vyhrať. Nič iné nám neostáva.“, vyhráža sa dnes Marcel Haščák. Prečo by sme museli vyhrať?

Chcieť vyhrať? To áno! Nechať na ľade všetko, poriadne korčuľovať, zrážať sa, a hrať v rámci možností dobrý hokej? To áno! Ale musieť vyhrať? To naozaj nie. Nehráme s Kóreou, ale s Francúzmi, ktorí v uplynulých rokoch porazili už aj omnoho kvalitnejšie tímy ako je ten náš.

Slovenským hokejistom by určite len pomohlo, ak by si konečne na seba prestali vytvárať tlak, respektíve by začali úspešnejšie ignorovať tlaky od verejnosti.

Skúsme to inak

Skúsme dnes hrať dobre, skúsme potešiť divákov, nebodaj aj vyhrať. Skúsme získať 5. miesto v tabuľke a vylepšiť si tak ranking v rebríčku IIHF. Sústreďme sa na dnešný zápas a nestavajme si už konečne vzdušné zámky v podobe zázračného prieniku do štvrťfinále.

Aj tak by nás tam nečakalo nič iné, než výprask od jednej z hokejových veľmocí spoza Atlantiku. 

P.S. Novú hokejovú Športovku ste už videli? 

Patrik Tatranský

Patrik Tatranský

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár