DeMarco Murray sa snaží prejsť cez obrancov New Orleans Saints. (photo: SITA/AP Photo/Brandon Wade))

NFL Power ranking: Trošku nudný týždeň

Denis Bohumil Schvarcz

Keď štyri z piatich najlepších tímov oddychujú, nebude to asi úplne najvzrušujúcejší týždeň v NFL. Hoci, niekoľko zaujímavých udalostí sme pre vás, samozrejme, zaznamenali. Tradičné kluby z New England, Pittsburghu, Washingtonu a Chicaga všetky prehrali, spolu o 82 bodov. Najmä Patriots s Redskins si Week 3 nedajú za klobúčik, či za prilbu. New Orleans Saints vyzerajú horšie, ako sme dúfali. Miami dobyli Wembley. Ako sa udalosti víkendu prejavili na rebríčku na TakUrčitee?


Jeden zápas už vo štvrtom týždni odohrali. Giants kruto rozbili Washington. (photo: SITA/AP Photo/Alex Brandon)

Euríčko na NFL, Week 4

Denis Bohumil Schvarcz

Euríčko na poslednú chvíľu, by sa dnes mala volať moja pravidelná rubrika. Nestíham, tak bez veľkých rečí a omáčok. Ak stíhate, tipujte. 


Seagawks hrajú dnes doma, reprízu Superbowlu proti Denveru. (photo: SITA/AP Photo/Scott Eklund)

Euríčko na NFL: Week 3

Denis Bohumil Schvarcz

Pred týždňom som sa vám poradil jeden výherný kurz 3,00 a jeden 2,60. Ostatné dve tipované prekvapenia mi nevyšli, rovnako tri zápasy favoritov. Neuhádol som o dva zápasy menej ako v prvom týždni, ak to ďalej pôjde takým tempom, euríčko zhodnotíme ešte v októbri. Dnešnú zostavu zápasov NFL som rozdelil na tri skupiny.


Takto dopadla snúbenica hráča NFL Raya Ricea po bitke vo výťahu. (photo: SITA/AP Photo/File)

NFL Power ranking: Rozdiel svetelných rokov

Denis Bohumil Schvarcz

Power ranking má byť a aj bude rebríček aktuálnej sily tímov NFL v jej aktuálnom ročníku. Službu na vrátnici si budeme vymieňať s Vladom Kurekom, sezónu otvára môj článok po druhom kole. A hneď na úvod prekvapenie - ranking nájdete v stĺpčeku vpravo v zostručnenej podobe. Chystám sa rozpovedať vám príbeh o troch prípadoch, ktoré ilustrujú, ako ďaleko je naša spoločnosť od tej americkej.


Adrian Peterson, najväčšia hviezda ligy, má problém. (photo: SITA/AP Photo/Tom Gannam)

Euríčko na NFL: Week 2

Denis Bohumil Schvarcz

Priemernejšie, ako priemerne som natipoval prvý týždeň ligy amerického futbalu. Pomer 8:7 svedčí o tom, že tak, ako tímy nie sú vo forme nie som vo forme ani ja. Nevadí, môže sa to len zlepšovať. Aspoň myslím. Hoci aj hneď v druhom hracom týždni. 


Ako keby Richard Sherman hovoril: Začíname! (photo: SITA/AP Photo/Scott Eklund)

Euríčko na NFL: Week 1, začíname!

Denis Bohumil Schvarcz

Euríčko je späť! V minulej sezóne ste verím spolu so mnou vyhodili von oknom  investovali do pokušenia na unikátny stávkarský úspech sedemnásť Eur v základnej časti NFL a štyri v playoff. Nemyslím, že som vám radil úplne zle. 133 - 91 - 1 znamená takmer 60% úspešnosť. V novej sezóne, ktorej sa ako vy neviem dočkať, to bude ešte lepšie. Cítim to v kostiach. 


Seattle prebehol v otváracom zápase cez Green Bay a ukázal, že môže NFC a celej lige dominovať znova. (photo: SITA/AP Photo/Scott Eklund)

NFL Preview, časť II: Potvrdí NFC dominanciu?

Vlado Kurek

Čo sa udialo počas prestávky sme už písali, teraz si dokončime pohľad na aktuálne rozpoloženie síl v jednotlivých konferenciách. Začali sme AFC, pokračujeme konferenciou úradujúcich šampiónov zo Seattlu.


Počúvajte, pozor na blitz! (photo: SITA/AP Photo/Colin E. Braley)

NFL Slovník II: Od Blitzu po Touchdown

Vlado Kurek

Americký futbal je najmä o komunikácii. Hráči si musia navzájom rozumieť, priam si vidieť do hlavy, aby vedeli čo presne treba hrať. Všetkým čitateľom, ktorí práve objavujú kúzlo tejto hry prinášame základný slovník pojmov, aby sme si spolu počas sezóny lepšie rozumeli. V prvej časti sme si vysvetlili najznámejšie hráčske pozície, v druhej sa pozrieme na ďalšie termíny.


Dokáže Tom Brady dokormidlovať New England Patriots do finále konferencie a tam zvíťaziť? (photo: SITA/AP Photo/Charlie Riedel)

AFC: Broncos, Patriots, alebo niekto, o kom dnes netušíme?

Denis Bohumil Schvarcz

Nová sezóna, starí podozriví. Aspoň prvý pohľad na predsezónne očakávania v konferencii AFC hovorí, že ani priaznivci parity v NFL nečakajú v nadchádzajúcej sezóne ktovieaké striedanie stráží. Denver Broncos majú Peytona Manninga, New England Patriots Toma Bradyho za centrom pri rozohrávke každého útoku, všeobecne sa očakáva repríza vlaňajšieho finále konferencie.