Seattle Seahawks a San Francisco 49ers to už majú v tomto týždni vďaka Thanksgiving game za sebou. Na dnešné duely si môžete tipnúť ešte v nedeľu do siedmej večer. (photo: SITA/AP Photo/Tony Avelar)

Euríčko na NFL - Week 13

Denis Bohumil Schvarcz

Veľký, preveľký šláger uvidíme dnes neskoro v noci na tráve vo Wisconsine. Green Bay Packers hrajú doma proti New England Patriots a okrem dvoch trojslovných tímov je zápas zaujímavý aj tým, že prvýkrát proti sebe nastúpia Aaron Rodgers a Tom Brady. Neviem, ako vy, ja sa pol jedenástej večer neviem dočkať.


Odell Beckham jr. a The Catch. (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

NFL Power Ranking: Prituhuje

Vlado Kurek

Tak ako prituhuje a ručička teplomeru radikálne klesá, tak prituhuje aj v rebríčkoch jednotlivých divízii a šance na postup sa pre mnohých blížia k bodu mrazu. Kto je pred vstupom do rozhodujúceho mesiaca horúci favorit a koho šance sú úplne chladné sa dozviete v tomto rebríčku.


Philadelphia Eagles hrajú dnes v Green Bay dôležitý zápas. Tipnite si, či vyhrajú.  (photo: SITA/AP Photo/Michael Perez)

Euríčko na NFL - Week 11

Denis Bohumil Schvarcz

Priemerne som vám poradil takto pred týždňom. 60% správne je cca na úrovni môjho tohtosezónneho priemeru. Aj dnes mám pár kandidátov na prekvapenia, čo sa výsledkov a tým pádom aj kurzov týka. 


Jets konečne preskočili súpera. Neskoro, sezóna je fuč. (photo: SITA/AP Photo/Bill Kostroun)

NFL Power ranking: Tesne pred ďalším kolom

Denis Bohumil Schvarcz

Osem z desiatich tímov z našej top 10 hrá dnes proti sebe. Výnimočne nabitá nedeľa. Zoraďme ich chytro, kým kickeri vykopnú prvé lopty smerom na súperove endzóny o devätnástej hodine. 


 (photo: )

Prečo fandím Green Bay Packers?

Matúš Priehoda

NFL som začal aktívne sledovať v sezóne 2011. Postupne si ma opantala čarom nočných zápasov, ale stále tomu niečo chýbalo. Aby som americkému futbalu prepadol úplne, potreboval som tím, ktorému by som mohol fandiť.


Ben Roethlisberger si dnes bude môcť pochutiť na obrane New York Jets. (photo: SITA/AP Photo/Gene J. Puskar)

Euríčko na NFL - Week 10

Denis Bohumil Schvarcz

Takmer presne o 20 zápasov natipovaných správne oproti neúspešným sa mi podarilo zatiaľ poradiť v pravidelnej nedeľnej rubrike venovanej zápasom NFL. Netreba zúfať, treba si niečo vybrať a nakombinovať. Jedného dňa ich uhádnem všetky a zbohatnem. Bude to dnes? Bodaj by.


Pretty boy Tom Brady a Gronk Gronkowski. Najlepšie duo ligy. (photo: SITA/AP Photo/Elise Amendola)

NFL Power Ranking: Z dna výslnie za 9 týždňov

Vlado Kurek

Ok, New England Patriots neboli úplne na dne. Je ale pravda, že na začiatku sezóny nepatrili ani zďaleka k najlepším a v istom okamihu to s nimi vyzeralo vcelku zlenedobre. Od výprasku v Kansas City, po ktorom ich mnohí dobre, že nepochovali, sa však parádne zdvihli a aktuálne predvádzajú dokonalý futbal. Cesta do SuperBowlu vedie cez Gillette Stadium vo Foxborough.


Dnes bude zápasov o čosi menej, San Diego Chargers ale hrajú v Miami. (photo: SITA/AP Photo/Gregory Bull)

Euríčko na NFL - Week 9

Denis Bohumil Schvarcz

Dnes je presná polovica sezóny NFL. Teda jej základnej časti. Neuveriteľné, ako ten čas letí. Na americký futbal sa treba nedočkavo tešiť od februára do septembra, potom sa človek niekoľko krát vyspí a pol sezóny v ťahu.