Peyton Manning, v strede, hodil touchdown s číslom 510 (photo: SITA/AP Photo/Jack Dempsey)

NFL Power ranking: Rekordy kam sa pozrieš

Vlado Kurek

Američania milujú štatistiky a americký futbal im ich ponúka nepreberné množstvo. Čím viac štatistík, tým viac rekordov. Tento týždeň sa však zlomili dva naozaj, naozaj veľké. DeMarco Murry nabehal ako prvý hráč v histórii v každom z úvodných 7 zápasov viac ako 100 yardov. Tentokrát si to odniesli Giants. Ešte väčšia vec sa podarila na ihrisku v Denveri. Peyton Manning prekonal doterajší rekord Bretta Favra v počte nahádzaných TD za kariéru a posunul latku na hodnotu 510. Omaha!


Spokojný Tony Romo a nespokojní fanúšikovia Seahawks. (photo: SITA/AP Photo/Elaine Thompson)

NFL Power ranking: How about ´em Cowboys!

Denis Bohumil Schvarcz

Pred sezónou sa o NFC East hovorilo ako o jednej z najslabších divízií v americkom futbale. Okrem Philadelphie nebol na obzore tím, schopný vyhrať viac, ako polovicu zápasov. Po šiestich kolách sa však pýta oprášiť legendárny pokrik: How about ´em Cowboys! 


NFL hrá v októbri ružovými farbami, pomáha šíriť osvetu o rakovine prsníka. (photo: SITA/AP Photo/Bob Leverone)

Euríčko na NFL - Week 6

Denis Bohumil Schvarcz

Hm. Pred týždňom ma o dve výhry pripravili predĺženia. Moji favoriti vyhrali až po nich, pripravili ma o slušný tipovací výsledok (9:3 namiesto 7:5). Nevadí, stále sa darí radiť viac výherných tipov, ako  tých neúspešných no a všetci vieme, že výherný tiket stačí jeden za sezónu. Alebo dve, alebo aj päť. 


The Beast mode. (photo: SITA/AP Photo/Nick Wass)

NFL Power ranking: Týždeň veľkých comebackov

Vlado Kurek

Falcons vyhrávali o desať bodov nad Giants, Detroit kopal pár sekúnd pred koncom za stavu 14:14 field goal proti Buffalu, Tampa viedla o jedenásť bodov v poslednej štvrtine nad New Orleans, Tennesse viedlo s titánským náskokom 25 bodov proti Browns. A predsa všetky zápasy vyhrali tí druhí.


DeMarco Murray sa snaží prejsť cez obrancov New Orleans Saints. (photo: SITA/AP Photo/Brandon Wade))

NFL Power ranking: Trošku nudný týždeň

Denis Bohumil Schvarcz

Keď štyri z piatich najlepších tímov oddychujú, nebude to asi úplne najvzrušujúcejší týždeň v NFL. Hoci, niekoľko zaujímavých udalostí sme pre vás, samozrejme, zaznamenali. Tradičné kluby z New England, Pittsburghu, Washingtonu a Chicaga všetky prehrali, spolu o 82 bodov. Najmä Patriots s Redskins si Week 3 nedajú za klobúčik, či za prilbu. New Orleans Saints vyzerajú horšie, ako sme dúfali. Miami dobyli Wembley. Ako sa udalosti víkendu prejavili na rebríčku na TakUrčitee?


Jeden zápas už vo štvrtom týždni odohrali. Giants kruto rozbili Washington. (photo: SITA/AP Photo/Alex Brandon)

Euríčko na NFL, Week 4

Denis Bohumil Schvarcz

Euríčko na poslednú chvíľu, by sa dnes mala volať moja pravidelná rubrika. Nestíham, tak bez veľkých rečí a omáčok. Ak stíhate, tipujte. 


Seagawks hrajú dnes doma, reprízu Superbowlu proti Denveru. (photo: SITA/AP Photo/Scott Eklund)

Euríčko na NFL: Week 3

Denis Bohumil Schvarcz

Pred týždňom som sa vám poradil jeden výherný kurz 3,00 a jeden 2,60. Ostatné dve tipované prekvapenia mi nevyšli, rovnako tri zápasy favoritov. Neuhádol som o dva zápasy menej ako v prvom týždni, ak to ďalej pôjde takým tempom, euríčko zhodnotíme ešte v októbri. Dnešnú zostavu zápasov NFL som rozdelil na tri skupiny.


Takto dopadla snúbenica hráča NFL Raya Ricea po bitke vo výťahu. (photo: SITA/AP Photo/File)

NFL Power ranking: Rozdiel svetelných rokov

Denis Bohumil Schvarcz

Power ranking má byť a aj bude rebríček aktuálnej sily tímov NFL v jej aktuálnom ročníku. Službu na vrátnici si budeme vymieňať s Vladom Kurekom, sezónu otvára môj článok po druhom kole. A hneď na úvod prekvapenie - ranking nájdete v stĺpčeku vpravo v zostručnenej podobe. Chystám sa rozpovedať vám príbeh o troch prípadoch, ktoré ilustrujú, ako ďaleko je naša spoločnosť od tej americkej.