Generálka nemekcého tímu na dnešné večerné predstavenie. Úlohu labute alternujú Thomas Muller a Julian Draxler. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Nemecko, hotový tím šampiónov

Andrej Fuksa

Majstrovstvá plynú rýchlo ako piatkový večer a skupina G má pred sebou druhú sériu zápasov. Nemecko by malo potvrdiť úlohu favorita proti Ghane a rozbehnutí Američania sa budú snažiť umlčať nezrealizované chúťky Cristiana Ronalda. 


Miro Klose. (photo: SITA/AP Photo/Michael Probst)

Najlepší strelec histórie MS? Klose enough

Števo Kolibár

Kto je najlepší, kto môže byť najlepší, kto bol najlepší na jednom šampionáte a kto z najlepších má najväčšiu efektivitu? Prehľad top kanonierov histórie MS vysiela propagačnú strelu, nieže jej uhnete.


Chytaj ma, kto môžeš.  (photo: SITA/AP Photo/Michael Sohn)

MS2014 Power ranking: Hamba, samba a Suarezova profilovka

Martin Petro

Druhý diel brazílskeho Powerrankingu bude mať trochu inú podobu. Koniec koncov, vraveli sme to už na začiatku, aby ste si na pôvodnú formu príliš nezvykali. 


Lídrom Francúzov je prekvapivo Evra. (photo: SITA/AP Photo/David Vincent)

Francúzi sa musia sústrediť

Štefan Cebro

Prvý tip na Francúzov nám vyšiel. V zápase proti Hondurasu boli jasne lepší a zaslúžene vyhrali 3:0. V praxi to však stále neznamená nič, Francúzi splnili povinnosť vyhrať nad možno najslabším tímom na majstrovstvách sveta.


Celebración. (photo: SITA/AP Photo/Fernando Vergara)

La Venganza, odplata po kolumbijsky

Denis Bohumil Schvarcz

Je to príbeh dvoch žien. Helena je krásna, bohatá, ale nešťastná žena v zrelom veku. Od narodenia trpí srdcovou chorobou. O druhej žene, Valentíne, si každý myslí, že sa živí prostitúciou. Nikto netuší, že v skutočnosti sa ako boxerka venuje nelegálnym zápasom. Telenovela sa volá La Venganza, Odplata. Menej súvisiaci názov s dianím v skupine C som nenašiel, aj keď som sa snažil.


Na ulici by sme Joela Campbella ešte asi nespoznali, on ale pracuje na tom, aby sa to po MS zmenilo.  (photo: SITA/AP Photo/Bernat Armangue)

Kto je Joel Campbell

Richard Hanzlik

V prvom článku k skupine Dé som si zatipoval, že víťazom skupiny sa stane Uruguaj a na druhé postupové miesto sa dostane Anglicko. O druhej ráno v nedeľu som si uvedomil, ako veľmi som zlyhal. 


Iniestu a spol. stiahli späť na zem Chiľania a pred nimi Holandsko. (photo: SITA/AP Photo/Natacha Pisarenko)

Tiki-taka explodovala, Španielsky výbuch ale nebol ojedinelý

Štefan Cebro

Potupa majstrov sveta tu bola vždy, Španieli nie sú žiadnym nováčikom. Na posledných víťazov mundialu sa chce vždy každý vytiahnuť. Aj preto nikto neobhájil titul od roku 1962, kedy sa to podarilo Brazílii. História si síce nepamätá debakel 1:5 pre úradujúcich majstrov sveta, ale vyhorení obhajcov je viac.


Mandžukić dnes dať gól musí. (photo: SITA/AP Photo/Darko Bandic)

Mundial Stewa B.: Mandžukic nemôže nedať

Stewo Biroš

Fúa, videli ste páni Portugalsko? Keď veru Nemci naposledy dačo prehrali, tak druhú svetovú. Aj to len vinou rozhodcu.


Mauricio Isla a Alexis Sanchez oslavovali proti Austrálii. Budú aj proti Španielsku? (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

V béčku je čas na plán B

Vlado Kurek

Prvé zápasy v tejto grupe narobili v mojich predpokladoch toľko dier, koľko Holanďania v španielskej obrane. Paradoxne aj pre samotných Oranjes, podobne ako pre Španielov a Chile je na mieste prehodnotiť svoju situáciu, možnosti a spôsob hry. Jednoducho je čas na plán B.