Na chvíľu sa zapozerajte na momentku z posledného súboja Evertonu a Manchestru United. Krásna, nie? (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: V Británii vrcholí vajcolov

Stewo Biroš

Zatiaľ čo dnes na Slovensku slávime najväčší, najstarší a najradostnejší sviatok liturgického roku, v Británii vrcholí vajcolov /egghunting/, strelenosť v lunaparkoch a nekonečné jazdy na kolotočoch. No či už ste protestant, hinduista, jehova alebo agnostik, všetkým vinšujem Christos voskrese. Voistinu voskrese!


Rozkaz splnený, šéfe! Salutuje kohút Adebayor trénerovi. (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

EPL: Dve londýnske chuťovky

Stewo Biroš

Štvrť, juh ktorej je považovaný i vďaka takmer 300 tu počuteľným jazykom za etnicky vôbec najdiverzifikovanejšiu časť Európy, štvrť s najvyššou nezamestnanosťou v jednej z anglických metropol, v celej Veľkej Británii za posledných 30 rokov raj gangov, zločinnosti, povstaní a nepokoja. Londýn. Haringey. Tottenham...


 (photo: )

Tímy zabojovali o krajské kolo Coca-Cola Školského pohára

Lukáš Kendra

Ešte viac ako mesiac ostáva do Majstrovstiev sveta vo futbale v legendárnej  Brazílii. Tak ako sa tridsať dva tímov pripravuje na najväčší sviatok roka, tak sa aj chlapci a dievčatá z celého Slovenska pripravovali počas zimy na ďalšie zápasy Coca-Cola Školského pohára. Počas prvých dvoch aprílových týždňov súťažili o miestenky do krajských kôl.


Pozor, zranený futbalista. (photo: SITA/Ján Slovák)

Poradňa zmäteného fanúšika: Jedlo namiesto fodbalu

Mišo Hudák

Dobrý deň. Mám otázku pre Poradňu zmäteného fanúšika: V hokeji sa 2x prasknutá lebka prejde s porozumenim, lebo v playoff sa hrá tvrdo. Vo futbale končí zlomená noha u prokurátora. Po facke Soumah nemôže hrať pol roka, hokejista za surovú bitku dostane 1 zápas. Nechápem, môže mi dvojitý meter objasniť niekto v Poradni? Ďakujem, Vladimír. 


Liverpooooool! (photo: SITA/AP Photo/Clint Hughes)

Playoff sa hrá už aj v anglickej Premier league

Števo Kolibár

Nedeľný superšláger na Anfielde priniesol vytúžené víťazstvo Scousers nad občanmi z Manchestru. Aby bola hádanka o titul neprehľadnejšia, zvíťazila aj Chelsea vo Walese. Kto uspeje v pomyselnom playoff?


Verte, že dnes sa takto David Silva a spol. budú tešiť. Neraz. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Kto nestaví, okradne rodinu

Stewo Biroš

Prichádzajú dva ostrovné zápasy, na ktoré ak nevsadíte, okradnete rodinu.  Aspoň teda vy, hráči s osudom určite...


Tribúny na štadióne Interu sa pozerajú na oslavu hráčov Spartaka Myjava po góle do siete belasých. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Utorkové tréneroviny: Šlofík

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v utorok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné je aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie.


 (photo: Martin Cejo Bosák)

Súťaž o Brazucu: Gianluigi Buffon a traja výhercovia

Martin Petro a Denis Bohumil Schvarcz

Rozhodli ste. Konkrétne pomerom hlasov 65% : 35% ste za Najlepšieho brankára všetkých turnajov Majstrovstiev sveta určili Gianluigiho Buffona. Majster sveta z Nemecka 2006 si zaslúžil najviac vašej priazne, vyradil každého, kto sa mu trúfalo postavil do cesty a môže si od dnes hovoriť Víťaz súťaže fanúšikov TakUrčitee.sk. 


Je vyžrebované. (photo: SITA/AP Photo/Keystone/Laurent Gillieron)

UEFA Champions League: Vo štvorici po opici

Vlado Kurek

Pohľad na vyžrebované štvrťfinálové dvojice máme za sebou a spätne môžem smelo tvrdiť, že sa nie je za čo hanbiť. Na rozdiel od večne padajúceho Neymara, zmätkujúceho Ferdinanda a naivkov, ktorí si myslia, že so Zlatanom by PSG postúpilo. Štyri mužstvá už vyspávajú kocovinu, ďalšie štyri ešte stále môžu snívať, že sa budú môcť napiť z obrovského ušatého pohára.


Takto sa Martin Škrtel tešil z gólu do siete City v roku 2012. Bude aj dnes? (photo: SITA/AP Photo/Clint Hughes)

EPL: Liverpool - ManCity

Stewo Biroš

Výkop o 7 minút neskôr, a to nielen dnes na Anfield Road, ale vo všetkých piatich najvrchnejších futbalových ligách v Anglicku môže vzbudzovať otázky, odpoveďou je skutočnosť, že 15.apríla 2014 uplynie 25 rokov od tragédie na Hillsborough Stadium v Sheffielde.