Budú sa Chiľania radovať aj dnes proti Nizozemcom? (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Aj v tretí deň ide v grupe B oveľa

Vlado Kurek

Posledné dva zápasy v skupine majú jedno spoločné. Hrá sa v nich o budúcnosť. V jednom o turnajovú, v druhom o tú dlhodobejšiu. Kto má v nich aké šance?


Krásne súboje priniesol ďalší ročník CocaCola školského pohára. (photo: CocaCola)

Coca-Cola Cup: Tréningový kemp v Ríme prekĺzol Slovákom pomedzi prsty

Lukáš Kendra

Aj keď sa dnes takmer všetka pozornosť sústreďuje na futbalový karneval v Brazílii, predsa len ostáva v platnosti stará pravda , že všetky cesty vedú do Ríma. Inak tomu nebolo ani v historicky prvom ČESKO-SLOVENSKOM SUPERFINÁLE Coca-Cola Cupu.


Los fanúšikos. (photo: SITA/AP Photo/Andre Penner)

Mundial Stewa B.: Odstrelia Chorváti mexické sombréro?

Stewo Biroš

„Neviem, čo ma žerie viac. Manžel, futbal, alebo obaja naraz. A už nech ten bordel konečne skončí a nech vyhrá ten Honolulu“. Kolegyňkin frk spoza stola a mišohudákovo že Yeee! 


Pirlo, Andrea Pirlo. (photo: SITA/AP Photo/Hassan Ammar)

Taktické manévre: Céčko a Déčko

T.M. Pabil

Seriál pre priaznivcov futbalovej taktiky pokračuje dnes rozborom diania v skupinách C a D. Je prinajmenšom rovnako zaujímavý, ako kravaty pána Lešického v televízii!


Červenú si na MS v Brazílii zaslúžia aj rozhodcovia. (photo: SITA/AP Photo/Shuji Kajiyama)

Naši rozhodcovia na MS do Brazílie!

Laco Králik

Góly-Body-Hlody prinášajú neobjektívne, fiktívne, neoverené a miestami až nemiestne nepravdivé novinárske kačice. Ak nie je v texte uvedené inak, zdrojom všetkých informácií je agentúra JPP.


Ako Fellainiho afro vyrovnávajúci gól strelilo. (photo: SITA/AP Photo/Sergei Grits)

Veľká šanca pre Belgicko

Samo Marec

Klimatické rozdiely môžu byť v Brazílii mätúce. Spolukomentátori môžu pätnásť minút rozvíjať myšlienku o tom, ako toto prílišné teplo mužstvu nesvedčí, lebo nemôže naplno aplikovať svoj ofenzívny pressing a všetko to znie pekne a múdro až do momentu, kedy ich komentátor neopraví. Oznámi im, že v Porto Alegre je nie veľmi teplých 17 stupňov. Toto sa naozaj stalo.


Dva zápasy, osem gólov. Holanďania zatiaľ valcujú. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Taktické manévre: Čo povedali skupiny A a B?

T.M. Pabil

Väčšina tímov odohrala svoje prvé dva na zápasy, je čas na taktické zaujímavosti a prekvapenia, ktorých je dosť. Začíname výberom zo skupín A a B.


Peter Odemwingie, Jalal Hosseini, ani Amirhossein Sadeghi nie sú mená, ktoré si ešte o mesiac budete pamätať, zostane po nich aspoň táto fotografia zo zabudnuteľného duelu Nigérie s Iránom. (photo: SITA/AP Photo/Michael Sohn)

V skupine F zatiaľ bez uvoľnenia sa a radosti

Mišo Hudák

Zápolenie (slovo zápas nepoužijem zámerne) Nigérie s Iránom neprinieslo na šampionát len dosiaľ najnepozerateľnejší a najslabší fodbal, ale aj niekoľko otázok a argumentov.


Generálka nemekcého tímu na dnešné večerné predstavenie. Úlohu labute alternujú Thomas Muller a Julian Draxler. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Nemecko, hotový tím šampiónov

Andrej Fuksa

Majstrovstvá plynú rýchlo ako piatkový večer a skupina G má pred sebou druhú sériu zápasov. Nemecko by malo potvrdiť úlohu favorita proti Ghane a rozbehnutí Američania sa budú snažiť umlčať nezrealizované chúťky Cristiana Ronalda. 


Miro Klose. (photo: SITA/AP Photo/Michael Probst)

Najlepší strelec histórie MS? Klose enough

Števo Kolibár

Kto je najlepší, kto môže byť najlepší, kto bol najlepší na jednom šampionáte a kto z najlepších má najväčšiu efektivitu? Prehľad top kanonierov histórie MS vysiela propagačnú strelu, nieže jej uhnete.