Spasí ich Angel? (photo: SITA/AP Photo/Alastair Grant)

EPL: Kto sa najviac hodí na Old Trafford?

Stewo Biroš

V r.2050 porazí futbalová jedenástka zložená výlučne z ľudských robotov tím majstrov sveta. Osobne už pri tom nebudem, tým čo áno to ale viac než prajem. Predpovediam vždy verte, spomeňte si ako sa smiali Julesovi Verneovi.


Spartak sa Európou prebil až do Švajčiarska. (photo: SITA/AP Photo/Keystone, Walter Bieri)

Dík, čau, Európska liga

Richard Hanzlik

Napriek výsledku z prvého zápasu a sile súpera, vycestovalo do Švajčiarska takmer 1000 červeno-čírnych! Výjazd, aký nemá na Slovensku obdobu, so supportom, ktorý sa môže rovnať európskym veľkoklubom. 


Dnes sa okyptení Gunners budú spoliehať na novú posilu. (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Alexis, alebo Besiktas?

Stewo Biroš

Alexis Sanchez, 35-miliónová posila Delostrelcov z Barcelony, zatiaľ hľadá svoje optimum, práve dnes by to na Emirates mal byť jeho deň.


Angel Di Maria. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Real má superhviezdy, ale Di Mariu možno oľutuje

Štefan Cebro

Angel di Maria bol v poslednej sezóne výraznou postavou pri triumfe v Lige majstrov a nepreženieme, keď napíšeme, že po Cristianovi Ronaldovi mal najväčšiu zásluhu na výborných výsledkoch Realu. 


Erik Grendel zo Slovana a Anri Khagush z BATE skrížia dnes kopačky v zápase o skupinovú fázu Ligy majstrov. (photo: SITA/Ján Slovák)

Klubové Slovenskooo: Pred odvetami playoff

Vlado Kurek

V uplynulom dieli sme videli: Belasí prekvapili hneď trikrát. Kvalitným výkonom úvodných 30 minút, kolapsom v záverečných sekundách polčasu aj Vittekovým gólom „z ničoho“. Trnava neprekvapila vôbec. Hrala so srdcom, ale na viac nemala.  Poďme si na základe prvých zápasov zapredikovať odvety.


Eric Cantona nemôže v ideálnom výbere tak trochu neideálnych borcov chýbať.              (photo: SITA/AP/Max Nash)

Šialená exhibícia: Výber sveta vs Výber Československa

Martin Petro

Dlhšie sme uvažovali, ako by sme mohli návrat strateného syna – čiernu ovcu rodiny – do Premier league patrične osláviť. Napokon nám napadla geniálna myšlienka: usporiadať benefičný zápas, v ktorom nastúpi Výber psychopatov sveta proti tomu nášmu domácemu. Verím, že nám pomôžete vybrať adekvátny domáci psychovýber, ktorý neurobí hanbu po žiadnej stránke. Stačí, ak kliknete na priložený link a do formulára napíšete po jednom brankárovi, obrancovi, stredopoliarovi a útočníkovi.


Mario má nakročené do Liverpoolu, dnešný šláger ale ešte nestihne. (photo: SITA/AP Photo/Bob Levey)

EPL: Večer ešte v ringu bez Maria

Stewo Biroš

Nekonvenčne sa chovajúci, jednajúci bez ohľadu na spoločenské zvyklosti, privádzajúci do rozpakov, vzbudzujúci pohoršenie, nezvládnuteľný, nevychovávateľný, zlý, nevydarený. E.T.- Enfant Terrible. Proste Mario.


Ako sa hovorí momentka zo zápasu najvyššej slovenskej súťaže medzi Senicou a Trenčínom. (photo: SITA/Martin Medňanský)

Pondelkové tréneroviny - tenkrát poprvé

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie.


Kohúti oslavujú, budú aj dnes? (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan)

EPL: Dav a huriavk na White Hart Lane

Stewo Biroš

Napoleonický stratég. Rodený motivátor. Večný inovátor. 42 rokov. Argentína. Kouč Spurs. Toto už musíte dať...


 (photo: SD Eibar)

Eibar by sa stratil na Nou Campe, jeho tím však vyzve Real a Barcu

Štefan Cebro

Ich útulný štadiónik by bol menší aj na slovenské pomery. Nie to ešte v obrovskej La Lige. Do novej sezóny v Španielsku naskočí maličký Eibar. Mestečko, ktoré má 27 tisíc obyvateľov a jeho štadión pojme len 5250 fanúšikov. Obyvatelia Eibaru by barcelonský Nou Camp obsadili zo štvrtiny, dokonca ani celosezónna návštevnosť (66 tisíc fanúšikov) z minulej sezóny by na katalánsky kolos nestačila.