Božia ruka II. (photo: SITA/AP Photo/Themba Hadebe)

Prečo sú majstrovstvá sveta omnoho lepšie ako majstrovstvá Európy

Samo Marec

Majstrovstvá Európy sú totiž v skutočnosti nesmierne jednotvárne, magické momenty, akoby z iného sveta, také aby ste na Európe hľadali nie lupou ale rovno Googlom. Tu sú tri, ktoré sa na majstrovstvách Európy nikdy udiať nemohli primárne preto, že každý z nich obsahuje africké  a juhoamerické mužstvo. A každý iné.


Woodoo newoodoo, zoradiť tímy podľa sily treba. (photo: SITA/AP Photo/Martin Mejia)

Olé! Prvý Power ranking majstrovstiev sveta

Martin Petro

Náš samozvaný redakčný stan sme si rozložili na pláži Kôpka z Banána, priamo pod rozpaženým Kristom Spasiteľom, ktorý je v miestnych teplotách prepotený až po piedestál. Máme dokonalý výhľad na formu jednotlivých účastníkov.


Chlapci v Brazílii futbalom žijú. Aj náš Flávio, hoci ten nie je na zábere. (photo: SITA/AP Photo/Shuji Kajiyama)

Nezmar Neymar nám vyfilmuje šiesty titul, tvrdí Brazílčan z Ria

Števo Kolibár

Päť otázok zo Slovenska, päť odpovedí z Brazílie. Prinášame interview, kde qwerty a qwertz sú niekedy jedno a to isté. Flávio je môj brazílsky kamarát, ktorého som spoznal na stáži v Bruseli. 


Slovensko nie je Čierna Hora. Len čierny kôň skupiny beznádeje na MS v Brazílii. (photo: SITA/Ján Slovák)

Graf: Slovensko v Brazílii, Dark horses of no hope

Remi Kloos

Ako vidí remikloos.sk spolu s babb.telegraph.co.uk nádeje slovenskej futbalovej repre na MS vo futbale v Brazílii? Slovensko je čiernym koňom futbalovej beznádeje. Dark horse of no hope.


Už ju kopnime. Brazucu. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrade)

Ave futbal, alebo FIFA World Cup 2014

Stewo Biroš

Ticho pred majestátnym športovým festivalom modrej planéty prerastá i v najskrytejších interiéroch duše v šelest a synovia a dcéry verní guľatej droge už žehlia v puky parády šat, chystajúc sa na megapárty najväčšej z hier.


Pomerne častá reč tela Zlatanových spoluhráčov. (photo: SITA/AP Photo/Francisco Seco)

Chýbajúci v Brazílii: Zranení vs. Nepostúpení

Samo Marec a Vlado Kurek

Nielen tréneri tridsiatich dvoch vyvolených mančaftov museli urobiť svoje selecao. Použitím našich futbalových znalostí sme poverili dvoch expertov, aby zostavili mužstvá, ktorých hráči sa do Brazílie pozrú akurát tak v rámci organizovaného výletu, bez kopačiek.


Brazília v Mexicu 1986, pred zápasom s Poľskom (4:0). (photo: SITA/AP Photo)

Naše prvé Mundialy

Denis Bohumil Schvarcz, Samo Marec, Vlado Kurek, Mišo Hudák a Andrej Fuksa

 Napadlo nám spísať svoje spomienky na prvé majstrovstvá, na ktoré si dokážeme súvislejšie rozpamätať. Na zápasy, hráčov a emócie, ktoré sme pri záverečnom turnaji cítili po prvýkrát. Asi všetci sme ich cítili skôr, ako dievčenské stisky rúk, či pery. 


Brasil 2014 je tu. Teda takmer. (photo: SITA/AP Photo/Eraldo Peres)

17 vecí, ktoré potrebujete vedieť pred MS vo futbale

Martin Petro

Čaká nás mesiac dlhý, 32 mužstiev široký a 50 stupňov horúci mundial. Usporiada ho krajina, pre ktorú je futbal dôležitejší než kaučuk. V Brazílii je kopanie do lopty umením a toto leto o tom budú chcieť presvedčiť celý zvyšok sveta prostredníctvom turnaja, na ktorý údajne nikdy nezabudneme. Ak si chcete blížiaci sa šampionát užiť ako nikdy, niektoré fakty o ňom jednoducho musíte vedieť.


Hej, koľko si za to zobral, že tak pískaš? Ako keby sa pýtal Cristiano Ronaldo. (photo: SITA/AP Photo/Paulo Duarte)

Futbaloví rozhodcovia na detektor lži

Laco Králik

Góly-Body-Hlody prinášajú neobjektívne, fiktívne, neoverené a miestami až nemiestne nepravdivé novinárske kačice. Ak nie je v texte uvedené inak, zdrojom všetkých informácií je agentúra JPP.


 (photo: Coca-cola)

Coca-Cola Cup: Poznáme majstrov Slovenska a štyroch postupujúcich do SUPERFINÁLE

Lukáš Kendra

Ôsmy ročník futbalového turnaja Coca-Cola Cup pozná na Slovensku svojich víťazov. Šestnásť najlepších tímov bojovalo v Senci o miestenku do ČESKO-SLOVENSKÉHO SUPERFINÁLE, kde budú merať sily s najlepšími českými tímami o trojdenný zájazd do Ríma.