Zľava Martin Petro, Bohumil, Števo Kolibár, Daniel Feranec, Andrej Fuksa, Richard Hanzlík. Braňo bol v tom čase ešte len na príjazde v južnej časti Serede.  (photo: Daniel Feranec, Martin Cejo Bosák)

Tréneroviny Extra: Len Barcelona nad naše sily

Richard Hanzlik

Do našej imaginárnej redakcie Takurčite sme dostali ozajskú pozvánku na futbalový turnaj v Seredi, organizovaný fanklubom Realu Madrid - Halamadrid.sk. Ako vyplýva z ich názvu, turnaj sa hral v hale. Okrem nás a novinárskych kolegov z Onlajny.eu sa v Seredi stretli aj fankluby AC Miláno, Realu Madrid a FC Barcelona.


Francúzi sú v Brazílii zatiaľ veselá chasa.  (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Pestrofarebné derby bude mať šťavu

Martin Petro

Viacerí hráči, ktorých dnes večer uvidíme v akcií sú svojím somatotypom vhodní do oboch jedenástok. I keď výber Galského kohúta oproti minulým turnajom jemne vybledol, vždy bol známy pre svoju pestrofarebnosť. 


Lakhdar Belloumi práve skóroval víťazný gól proti Nemecku na MS 1982. Alžírčanom ale aj tak nebol nič platný. (photo: SITA/AP Photo)

Čas na alžírsku vendettu?

Samo Marec

Španielsko 1982 bolo tým momentom, kedy sa africké mužstvá definitívne prihlásili o svoje miesto na futbalovom slnku. Kamerun v skupine neprehral (ale ani nevyhral a tak šiel domov) a Taliani na jeho úkor postúpili len vďaka lepšiemu skóre. Toto šťastie ich potom nadchlo natoľko, že vyhrali celé majstrovstvá, lebo sú Taliani.


James, čítaj Chames, Rodriguez.  (photo: SITA/AP Photo/Natacha Pisarenko)

Dovidenia Luis Suarez, vitaj James Rodriguez

Štefan Cebro

Titulok najlepšie vystihuje situáciu po sobotňajšom zápase Kolumbie s Uruguajom. V stretnutí, v ktorom mal posunúť do ďalších bojov štvrtý tím z posledných MS „El Pistolero“, dominoval mladší hráč súpera. James Rodriguez v základnej skupine nehrýzol a ukázal naplno svoj obrovský potenciál. 


Názov článku s obrázkom nesúvisí. Pokiaľ vieme. (photo: SITA/AP Photo/Wong Maye-E)

Všetko môže byť inak

Vlado Kurek, Richard Hanzlik a Denis Bohumil Schvarcz

Južná Amerika má vo štvrťfinále už dvoch zástupcov, po dnešku by sa mohla s rovnakou dupľou pridať Amerika Stredná. V ceste im však budú stáť dva zo šiestich európskych tímov, ktoré zostali v hre.  Favoritmi sú síce Holandsko a Kostarika, aj dnes ale môže byť všetko inak.


Andreas Samaris vzýva bohov Olympských.  (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Mundial Stewa B: Kto zastaví ubožiakisov?

Stewo Biroš

Mužstvo, ktoré nedá 3 penalty z piatich, nemá nárok ísť ďalej ani v žiackom turnaji. Isté ale zároveň je, že mužstvo, ktoré hrá ako Brazília, nemá nárok byť majstrom sveta.


Prejde Brazília cez Čile? (photo: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Kedy, keď nie teraz?

Vlado Kurek, Richard Hanzlik a Denis Bohumil Schvarcz

Malý šampionát Južnej Ameriky sa dnes odohráva v Brazílii. Prvé štyri osemfinálové tímy si ustieľajú domáce postele práve na tomto kontinente, nám veľmi vzdialenom v každom zmysle slova. Postúpia favoriti z Brazílie a Uruguaja? Je vôbec Uruguaj favoritom? Čo si o dnešnom dvojzápase myslia kmotríkovia skupín, z ktorých Brazília, Čile, Kolumbia a Uruguaj postúpili?


Neymar medituje pred osemfinále. (photo: SITA/AP Photo/Andre Penner)

Mundial Stewa B.: Zhorknú čokoládky za milión?

Stewo Biroš

Niektoré tímy na Mundiale 2014 už uhynuli na vlastné očakávania, tým, ktorým to stále hrozí, je momentálne ešte zopár. A je úplne jasné, o kom je reč na prvom mieste.


Túto fotku ste videli aj vo vtipnejšej variante. Pre náš power ranking postačí aj originál. (photo: SITA/AP Photo/Ricardo Mazalan)

MS 2014 Power ranking: Brániť Suáreza je ako vysvetľovať neveru so stiahnutými nohavicami

Martin Petro

Šampionát nenudí a k obrazovkám diváka skôr láka. Vidíme takmer tri góly na zápas; rozhodcovské verdikty, ktoré neprestávajú udivovať; hráčov, ktorí sa idú na ihrisku zožrať; vidíme minipríbehy o zadosťučinení aj kardinálne neprávosti; darí sa tento rok viacerým outsiderom, takže stále môžeme fandiť niekomu mimo mainstream; a stále sú na výber mužstvá, ktoré sa dajú nenávidieť. 


Keď Thomas Mueller zaľahol zranený, kto bol pri ňom ako prvý?  (photo: SITA/AP Photo/Themba Hadebe)

Mundial Stewa B.: Miro Klose, veľký a čestný hráč

Stewo Biroš

Keď v sobotňajšom zápase s Ghanou vybehol nemecký futbalový reprezentant Miroslav Klose v 69. minúte na ihrisko, stačili mu dve minúty, aby sa zorientoval v situácii na trávniku a v 71. minúte už predvádzal klasicky nedorobené salto, ktorým oslávil svoj 15. gól na majstrovstvách sveta.