Fanúšikovia sa strojili

Papierové predpoklady: EURO 88

Mišo Hudák

Pred dvadsiatimi piatimi rokmi vyšla knižka o Majstrovstvách Európy vo fodbale, ktoré sa v júni 1988 konali v západonemeckých mestách Düsseldorf, Frankfurt, Gelsenkirchen, Hamburg, Hannover, Kolín, Mníchov a Stuttgart. 


 (photo: )

Na ceste do finále Coca-Cola Cupu padali aj strelecké rekordy

Lukáš Kendra

Coca-Cola Cup sa blíži do finále. Posledný týždeň bojovali tímy zo všetkých kútov Slovenska, aby sa dostali medzi osmičku, ktorá pôjde do záverečnej fázy. Od 28. do 30. mája  budú teda dievčatá a chlapci bojovať o titul majstra Slovenska. Ak budú úspešní, zmerajú si sily o hlavnú výhru v Slovensko-Českom Superfinále.


Gareth Bale skóruje víťazný gól.  (photo: SITA/AP Photo/Paulo Duarte)

Real - Atlético, Madridská afterpárty

Stewo Biroš

Dokonané je, princa Garetha z Walesu na Estadio da Luz v hlavnom meste Portugalska korunoval sám futbal za kráľa Európy. Real Madrid zlomil odpor úžasných "Atlétov" vo finále bez prehnanej futbalovej krásy, zato v predĺžení snov. Sláva víťazom, česť porazeným.


Boli lepší, preto vyhrali. Teda, aj preto. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Päť dôvodov, prečo Real vyhral Ligu majstrov

Samo Marec

Pred rokom sme boli v Lisabone a pred pol rokom vo Viedni na Atléticu. Je to skoro ako keby sme boli v Lisabone na Atléticu, navyše vo finále Ligy majstrov, ale stále je to rozdiel. Zhruba rovnaký ako medzi Atléticom samotným a Realom. Tie rozdiely to nakoniec rozhodli.


 (photo: )

Selfie s Miňom Stochom

Vlado Goffa

Telefonát z komerčnej televízie. Pozvánka spolukomentovať futbalový prenos Slovenskocúrkovo – Čierna Hora.  Paráda, záujem poteší. Zabijem sa, keď som dobrý? 


O túto krásavicu sa dnes bude hrať v Lisabone.  (photo: SITA/AP Photo/Emilio Morenatti)

LM: Pomôže Atléticu konská placenta?

Stewo Biroš

Na tráve štadióna Estadio da Luz v hlavnom meste Portugalska čaká futbaloverných záverečná prestrelka loptových mágov v lige najvyššej futbalovej aristokracie na planéte. Derby i finále v jednom sľubuje všetko a má isté jedno - titul Ligy majstrov poputuje do Madridu.


Arsene Winner. (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan)

Štastný Arséne a jeho chlapci

Andrej Fuksa

8 years, 11 months, 25 days, 18 hours, 56 minutes, 39 seconds, some things are worth waiting. S touto vetou na perách oslavovali fanúšikovia Arsenalu historický titul. Pre nich sa totiž prepisujú dejiny. 


 (photo: )

Pondelkové tréneroviny: Čarovná ceruzka

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola.


Diego Godín z Uruguaja bol hrdinom finále La Ligy. (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Ako Atlético titul vyhralo

Samo Marec

Dvadsaťštyri bodov delilo v minulej sezóne Barcelonu od Atlética, v tej skutočnosti mohlo byť finále na Nou Campe formalitou.