Najlepší výkon od Singapúru. Výhra Dominiky Cibulkovej nad Konta(ovu) minútu po minúte

05.07.2018 / Tomáš Tomeček

"Čaute, vyhrala som," zdraví fanúšikov vo Wimbledone Dominika Cibulková. / (photo: SITA/AP Photo/Tim Ireland)

Zápas Dominiky Cibulkovej a Johanny Konta(ovej) sa odohráva na centrálnom dvorci All England Clubu. Domáca Britka bude nepochybne hnaná silnou diváckou kulisou. Zodpovednosť však zvykne zväzovať rakety, tak uvidíme. Dominika chcela byť nasadenou hráčkou, dnešnú výhru potrebuje na potvrdenie svojho sebavedomého vyhlásenia pred turnajom. Hrá sa o postup medzi posledných 32 hráčok tretieho grandslamu sezóny.

Prvý set

1:0, Dominika

Slovenka zvláda prvý gem aj zásluhou nevynútených chýb súperky.

1:1, Johanna

Konta(ová) využíva špecifiká trávy a promptne vyrovnáva na stav, vďaka dobrej hre na sieti.

2:1, Dominika

Bývalá majsterka sveta (Singapúr, 2016) sa púšťa do väčšieho rizika aj pri svojom druhom servise. Podanie si drží, lebo núti Johannu k chybám z forhendu. Zdá sa že vie, že úspešná môže byť len útočným tenisom.

2:2, Johanna

Víťazný bekhend do rohu, a po ňom dve nevynútené chyby. Za stavu 30:30 eso a finálny forhend na čiaru znamená gem pre Britku.

3:2, Dominika

Zaujalo eso Dominiky, servis zatiaľ funguje tak dobre, že si to všímajú aj televízni komentátori. Vynikajúco. Posiela našu hráčku do vedenia. Ženy si udržali päť podaní za sebou, koľko je rekord?

4:2, Dominika

Je to tu! Na servise pritlačila aj Britka, no výsledkom bola dvojchyba. V medzihre aj na returne je lepšia Slovenka. Prvý brejkbal síce nevyužitý, no aspoň sme videli typickú výmenu na tráve so šťastným prasiatkom pre domácu borkyňu. Druhý brejkbal Domi premieňa vďaka excelentnému returnu. Druhý servis Kontovej si pýtal takýto úder. Pome!

5:2, Dominika

Dominika je rozbehnutá ako lokomotíva. Súperku donútila už k šiestim nevynúteným chybám a zhruba minútku po brejku prichádza jeho potvrdenie. Kvalita servisu sa približuje k atribútom, ktoré mala Marion Bartoliová. Možno jej pred zápasom poradila ako na to, sú veľké kamarátky.

5:3, Johanna

Johanna pod veľkým tlakom kopí chyby, tentokrát jej nepomohol ani nepredvídateľný odskok . Nakoniec vďaka dvom dobrým servisom berie ôsmy gem a znižuje.

6:3, Dominika

Cibulková predvádza na servise fantastický výkon, pokazený jednou dvojchybou. Setbal premieňa vďaka chybe súperky z returnu. Skvelé, jedna nula na sety po polhodinke.

Na prvom podaní stratila Cibulková len päť loptičiek, pridala štyri esá, využila jeden brejkbal z dvoch a zaslúžene získala set po dobrom výkone.

Druhý set

0:1, Johanna

Vyrovnaný priebeh na podaní Britky. Dominikine bekhendy robia súperke problémy. Opäť musela riskovať aj druhý servis, tento raz bola úspešná a získava úvodný gem.

1:1, Dominika

U Dominiky vidíme taktiku servis-volej, čo je dosť prekvapujúce, ale získala z toho dve loptičky. Klobúk Šiltovka dole. Ďalšie dva získava vďaka Konta(ovej) vynúteným chybám plynúcich z enormnej hernej agresivity.

Darovaný fiftín Dominike od jastraba, dvojchyba a eso od Britky, víťazný forhend, vymetené Téčko, škrtnutie loptičky o sieť od Dominiky a úder do siete ktorý znamená brejk. Domi na tráve pôsobí veľmi sebaisto. Zatiaľ to vyzerá na asi najlepší výkon na tomto povrchu v kariére. Pomee!

3:1, Dominika

Kontová sa bráni, nič iné ani robiť nemôže. Problémy jej robí servis aj sebavedomie. Dominika hrá, tak dobre, že kým dopíšem vetu, bude 3:1. Aj bolo.

3:2, Johanna

To isté platí (bohužiaľ) aj pri podaní Johanny. Čistá hra, vďaka tvrdému servisu.

Poslednú podtatranskú zástupkyňu vo dvojhre dnes tenis evidentne baví aj keď Kontová začína hrýzť a dostáva sa k brejkbalu vďaka útočnej hre na maximálne riziko. Odpoveďou bol kvalitný „kraťas,“ ktorý štýlovo zmazal jedinú možnosť britskej nádeje. Víťazný long-line znamená zisk ďalšieho gemu.

4:3, Johanna

Johanna sa dostala k svojej agresívnej hre a drží servis. Dominika lietala zo strany na stranu, no nebolo jej to veľmi platné. Koncovka setu bude ešte napínavá.

5:3, Dominika

Druhá dvojchyba od Dominiky v zápase. Vynikajúce číslo na pomery subtílnej tenistky. Kompenzuje to priamymi bodmi zo servisu. A na záver pridáva nádherný bekhend po čiare, keď ubehala takmer nemožné. Britka len krúti hlavou a vie, že je zle.

5:4, Johanna

Britka tlak zvláda s veľkými problémami. Našu tenistku pustila k mečbalom, odvrátila ich však štýlovo. Dominika sa však nenechala zahanbiť a víťazným forhendom po čiare si vypýtala ďalšiu možnosť ukončiť duel. Nervozita pracuje na oboch stranách. Ani Johannin gembal nebude premenený na prvý pokus. Cibulkovej forhendy sú dnes lahôdkové. Dve esá na záver predlžujú zápas minimálne o jeden gem.

6:4, Dominika

Slovenka hrá na servise to, čo celý zápas. Jednu parádu. Na centrálnom kurte získava zápas proti nasadenej hráčke po čistej hre, najväčšie prekvapenie dňa v ženskej časti pavúka je na svete. 6:3, 6:4 za 80 minút pre Dominiku Cibulkovú. Poméééééééééé!

Výhra v druhom kole nad silnou súperkou je zaslúžená. Pomer víťazných úderov a nevynútených chýb sa zastavil na 18:9, na prvom podaní stratila Cibulková len sedem loptičiek. Desať es takisto nepodáva každý deň. V ďalšom kole ju čaká turnajová pätnástka, Belgičanka Mertensová.

Diváci Slovenku vyprevádzali gentlemanským potleskom, videli najlepší výkon Dominiky Cibulkovej od výhry na turnaji majsteriek v Singapúre.