Pondelkové Tréneroviny - Zahrali si už všetci a Sereď bola aj tak na čele. Na chvíľu

30.07.2018 / Richard Hanzlik
Zapojila sa už aj Žilina. (photo: SITA/Silvia Turcerová)

Zapojila sa už aj Žilina. / (photo: SITA/Silvia Turcerová)

FC Spartak Trnava - ViOn Zlaté Moravce 1:0, 3815 divákov

Po výlete do Varšavy, kde si Spartak cestou na jednej z benzínových čerpačiek dohodol s Macíkom ďalšiu výhru, pricestoval v rámci predzápasu do Trnavy ViOn. Niekto by si dokonca mohol myslieť, že hostia vyhrajú, pretože Spartaku prepožičajú svoj štadión na jeden domáci zápas. Na trnavskom štadióne v tom čase vystúpi Anastacia Kuzmina. Látal pošetril niektorých hráčov, ale aj divákov. Človek by neveril, koľko fanúšikov má Legia na Slovensku. Stačil jeden zápas a spadol eshop s lístkami. Priekupníci z Partizánskeho zažívajú zlaté časy.

Asi nie je ľahké preladiť sa z Ligy majstrov na ViOn Zlaté Moravce. Aj keď sa teda hovorí, že ViOn túto súťaž pod vedením Peťa Gergely v roku 265 p.n.l. vyhral. Spartak síce mal loptu na kopačkách dlhšie, ale ViOn bol v zápase ako krídla z KFC. Štípal viackrát a len vďaka Rusovovi v bránke sa Jarábek neradoval. Miesenbock sa síce snažil všetkých presvedčiť, že Rakúšania sú dobrí aj v niečom inom, ako skrývaní rodinných príslušníkov v pivniciach, ale zatiaľ je veľkým otáznikom. Bol to však jeho kontakt s Udehom, ktorý sa možno ani nestal, ale penalta sa pískala. Vlasko sa nemýlil a tak sa môže Udeh sťažovať aj u Paťa Hermana. Pretože jediný VAR, ktorý v okolí máme, sú Karlove Vary.

MŠK Žilina - FC Nitra 2:1, 2036 divákov

Obidve mužstvá zažili ligovú premiéru s novými hráčmi v zostavách. Úvod bol preto zoznamovací. Po kine a pukancoch si chalani vybehli na strik na námestie a potom na diskotéku. Kentoš absolvoval tiež svoju premiéru v najvyššej súťaži a pri strane odmakal viac, ako svojho času Jano Kozák ml. v troch zápasoch. Pri pozápasovom rozhovore vyzeral, akoby ho preblaflo umelé zavlažovanie.

Pred rokom síce v prvom zápase Nitra Žilinu doma porazila, ale v poslednom zápase v play-off Pod Dubňom vyfasovala 5 kusov a odišla ticho domov. Ivan Gauád ale svojich chlapcov pripravil na Žilinu dobre. Tá síce strelila o gól viac, ale hlavne rýchly Nigérijčan Taiwo v útoku modrých sa vpredu jašil ako Dan Nekonečný v predajni konfiet. Lenže Holec si pri premiére v domácom drese povedal, že si nenechá pokaziť víkend a keď sa k tomu gólom vo svojom prvom zápase pridal Boženík, Karčimu nechýbali na tribúne ani fanúšikovia, ktorých sa zbavil.

ŠFK Sereď - FK Senica 2:1, 960 divákov

V sobotu sa na Myjave oslavovalo. Sereď otočila zápas proti Senici a nachvíľu sa stala ligovým Gauleaderom. Mužstvo z mesta horaliek neprehralo súťažný zápas od dôb, kedy sa začali predávať trojizbové byty v pyramídach v Gize. Kávopiči zo Senice stále dokážu ubehať len jeden polčas, taktika na nich tým pádom ťažká nebude. Aj keď sa pred koncom prvého polčasu ujali vedenia gólom Azankpa, ktorého brejk nezachytil ani jeden z najrýchlejších hráčov v kategórii do 125 kg Aldo Baéz.

Sereď sa nevzdala. Najprv vyrovnal Baéz, ktorý sa ešte stále nestihol vydýchať z toho šprintu a víťaznému gólu pomohol brankár Taborda. Kým domáci dali do zápasu všetky sily, hostia akoby sa uspokojili a druhý polčas odflákli. Asi vedeli, že investor z Venezuely plánuje do mužstva priniesť ďalšie posily. V týchto chvíľach by mali byť na lodnom tankeri niekde v Atlantickom oceáne.

DAC Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 4:1, 6118 divákov

V Dunajskej zažili v týždni šok. Už to vyzeralo na súboj naftársky gigantov MOL vs. Gazprom, ale Zenit Petrohrad s najväčšou pravdepodobnosťou príde na Žitný ostrov maximálne na predsezónne turné. Dinamo Minsk by muselo mať v kádri Šimčáka, aby dokázalo odvetný zápas pokaziť. Skúsenosti z európskych predkôl nenahradí ani dvojjazyčný jedálny lístok v bufete. Ale zase aspoň Bayo dokázal zahodiť samostatný nájazd a potvrdil tak renomé.

DAC vymenil tri body za osýpky, ktorými sa pokúsi nakaziť hráčov Minsku a dokázať tak zázrak. Bayo sa asi zľakol, že ešte pár zahodených šancí a kúpe sa v Čunove a exportom sa k jeho dvom kusom pridal aj Ed Sheeran. Pri Bayovi stále platí, že tutovku zahodí s kľudom Kimiho Raikkonena a udrieť vie iba hlavou a z krkolomnej situácid. Polčas 3:0, Šoltis už mohol písať reč na tlačovku. Michalovce kapitulovali, po zmene strán prišla štvrtá klobáska na chrbát a celovíkendový výlet na južnú zem zachránil len nákup melónov pri ceste a symbolický gól. A zápas obohatila aj kultúrna vložka od Maceja. Pri jeho odkope do Sulleyho sa však nikto moc nebavil.

ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová 3:0, 1220 divákov

Keď sme si už mysleli, že si Slovan nemôže robiť z fanúšikov väčšiu srandu, to sme nevedeli, ako mu to pôjde na Malte. Proti mužstvu Labello FC ukázal výkon ako z ríše mokrých snov a domov si viezol len lietadlo plné zvedavých novinárov. Ševelovi v hre chýbalo srdce a aby naštval hejterov, v zostave zdvojnásobil počet Slovákov. Aj keď teda, z rukáva vytiahol Kornela. To je ako keď si v cukrárni vypýtate krémeš a prinesú vám cesnakový langoš.

Belasí od začiatku obstreľovali Kuciaka a po úvodných šanciach udrel najlepší hráč posledných zápasov Božikov. Harakter zápasu sa nemenil, Podbrezová vystrkovala len celozrnné rožky a definitívu dal dvomi kusmi Šporar. Tikety už teraz kričia, že Slovan si doma s balzamom na pery poradí bez problémov a bude aj vlk sýty, aj ouca celá.

AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:4, 980 divákov

Že sú nákupy v Poľsku pre Slovákov výhodné, to po Trnave na vlastnej koži zažil aj Trenčín. Gornik Zabrze doma padol a Trenčania si mohli pochvaľovať, že si odložili prvé ligové kolo. Ešte sa nevie, či mali Poliaci črevnú chrípku, ovčie kiahne, zápal stredného ucha, alebo si nájdu inú výhovorku.

A mohol sa Trenčín radovať aj proti Ružomberku, mužstvu s ofenzívou slabšou ako Švajčiarsko. To by ale za 6 minút druhého polčasu nemohol dvakrát vyhrať v kanaste po červenej karte. Potom už to išlo. Druhý, tretí, štvrtý a na odvetu proti Poliakom na Myjave sa nemohli už ani lepšie pripraviť. Zrazu sa oranžové útoky sypali na Šemrinca, ktorý sa po jednom podarenom zápase v EL znovu zobudil v počítačovej hre, kde by pri tej obrane potreboval minimálne štyri umbakarny na zápas.