Na Kysuciach vstupné ako na Dánsko a Vranov dominuje východu

08.09.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Eden je názov štadiónu Slávie v Prahe, ale aj podniku z ktorého sa dá pozerať na futbal v Humennom. (photo: Dominik Sarik)

Eden je názov štadiónu Slávie v Prahe, ale aj podniku z ktorého sa dá pozerať na futbal v Humennom. / (photo: Dominik Sarik)

Štvrté kolo Slovnaft Cupu je takmer celé za nami. Do piateho, medzi 32 najlepších klubov v aktuálnom ročníku pohárovej súťaže, postúpili okrem takmer všetkých fortunaligistov dva tímy z piatej ligy (Horné Orešany a Bacúch) a tri kluby zo štvrtej ligy (Vydrany, Šimonovany-Partizánske a Kalša). Päť Popolušiek teda máme po vzore Medzev aj v sezóne 2018/19. Miestni trávnikári sa o steblá teraz budú starať so zvýšenou opaterou, keďže sa blížia zrejme najdôležitejšie zápasy v klubovej histórii.

Dnes sa pozrime do Kysuckého Nového Mesta a Humenného, kde ste sa v strede týždňa vybrali a odkiaľ ste nám poslali vaše reportáže.

Kysucké Nové Mesto - Zlaté Moravce 0:3, píše Ľuboš Jendryščík

Súčasný formát Slovnaft Cupu má obrovskú výhodu v tom, že umožňuje menším tímom z dedín a malých miest privítať súperov, ktorý by sa tam inak nikdy nedostali. Tak ako aj v prípade Zlatých Moraviec, ktoré zavítali do malebného Kysuckého Nového Mesta. Ak by si však niekto myslel, že Kysuce sú hladovou dolinou, musím ho vyviesť z omylu. Cena lístka na spomínaný zápas sa vyšplhala do astronomických výšin. Stál rovnako, ako na reprezentačný zápas Slovensko - Dánsko.

Tím z najvyššej súťaže obmenil zostavu oproti poslednému ligovému zápasu, napriek tomu však mohli diváci v KNM vidieť viacero zaujímavých mien. Ďubek, Chovan, Urgela, Čögley sú známe firmy....

Zrejmá kvalita na súpiske sa prejavila aj na ihrisku, keď hostia jednoznačne dominovali na lopte aj v súbojoch. Do vyloženejších šancí sa ale napriek tomu nedostávali, a väčšinou to skúšali z diaľky. Pred koncom prvého polčasu tak mohol prísť trest, no to by domáci tím svoj samostatný nájazd musel využiť. Úvod druhého polčasu však návštevníkom z juhu vyšiel na výbornú, a po desiatich minútach viedli už o dva góly. Od druhého (a dosť smolného) gólu sa už aj domáci viac osmelili, a hra sa vyrovnala. Brankár Chovan však pri strelách z diaľky predviedol svoje kvality.

V závere Zlaté Moravce pridali tretí zásah, a o výsledku bolo nadobro rozhodnuté. Napriek tomu je ale viac ako sympatické, že piatoligista z Kysúc sa nezľakol zvučného mena, a zápas odohral so cťou, neodškriepiteľnou snahou, a aj šancami na strelenie aspoň čestného úspechu. Tak hádam zase o rok bude žreb rovnako priaznivý, a dotiahne k nám na sever atraktívneho protivníka.

Humenné - Vranov 1:4, píše Martin Šuľák

Štvrté kolo Slovnaft Cupu znamenalo výkonnostný vrchol pre ambiciózneho nováčika Tipos III. Ligy Východ FK Humenné. Nástupca slávneho Chemlonu absolvoval okružnú derby jazdu po Zemplíne, až naplnil svoj čas v (ako inak) derby stretnutí s Vranovským MFK.

Novučičký a treba povedať, že aj útulný futbalový stánok v Humennom zažil v krátkom čase za sebou už druhý futbalový sviatok. V prvom prípade hostili domáci v 6. kole III. Tipos ligy FK Košice (0:2, 1350 divákov). Tentoraz, v rámci pohárovej súťaže na humenský trávnik zavítal druhý celok III. ligy MFK Vranov nad Topľou. 611 platiacich divákov, potvrdilo, že v Humennom sa fandí futbalu.

V samotnom zápase, sa za perfektného počasia ambiciózny Vranov od úvodu razantne pustil do domácich. Do 10. minúty sa Humenné nedostalo za svoju polovicu, no potom im vyšla brejková situácia a Voroňák mohol prudkou strelou otvoriť skóre. Vranovský gólman ale zasiahol. Ďalšia desaťminútovka s brejkom v podaní oboch aktérov bola v štýle „ copy/paste“, len v 21. minúte zakončoval domáci strelec Kokočák.

To už ale začal MFK uťahovať opraty zápasu. Špílmacher Mihok umne dirigoval hru a nakopávanými loptami na svoje útočné tykadlá (Kulich, Bellás) pravidelne zvyšoval tlak na domácu obranu, ktorej šéfoval kapitán Vasiľ. Prvo-polčasová snaha MFK vyústila v 33. minúte do úvodného gólu (Kovalčík, 0:1).

Aj druhý polčas začali hostia agresívnejšie a hneď v 50. minúte poslal Kulich svojich do dvojgólového vedenia. Črtajúci sa jasný priebeh zápasu, mal snahu zvrátiť svojím streleckým zápisom legionár Radovanovič (63. minúta, 1:2). Podarilo sa to ale len na šesť minúť, potom definitívne zlomil snahu FK Humenné Vranovčan Kuták (69. minúta 1:3). To sme už na tribúnach vedeli, že hostia si ustrážia cenné víťazstvo. Potvrdilo sa, keď sa vo forme hrajúci Mihok odmenil gólom (73. minúta 1:4) a poslal svojich o level ďalej v aktuálnej sezóne Slovnaft Cupu.

Ambiciózny celok MKF Vranov nad Topľou tak zaslúžene preskočil FK Humenné, a symbolicky môže v Slovenskom pohári nadviazať na pozitívnu vlnu, keďže Chemlon Humenné práve vo Vranove svojho času oslavoval víťazstvo v pohárovej súťaži v roku 1996.

Nechajme sa teda prekvapiť.

P.S. Fotografie zo zápasu, z tábora hostí, poslal aj Dominik Sarik. Okrem titulnej aj jednu s marketingovým posolstvom Vranovských fanúšikov.