Marketingové úsmevy, marketingová lopta. (photo: SITA/AP Photo/Victor R. Caivano)

Lopty pre MS sú čím ďalej, tým škaredšie

Denis Bohumil Schvarcz

Športový marketing, ako vyšitý. Dva dni pred žrebovaním základných skupín MS 2014 v Brazílii predstavili oficiálnu loptu, s ktorou sa budú hrať všetky zápasy turnaja na budúci rok. Nablýskaný event, fotoreportéri, kamery, futbalové osobnosti, príspevok vo väčšine športových spravodajských súhrnov dňa. 


Aj hráči FK Dukla Banská Bystrica sa už tešia, že jesenná časť Corgoňligy sa skončila. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Pondelkové tréneroviny: 1/2 koniec.

Richard Hanzlik

Tak a máme za sebou 19 zápasov, teda prvú polovicu ligy. Na obidvoch koncoch tabuľky nie je nič prekvapivé. Jesenným majstrom sa stal Slovan, jesenným druholigistom zase Dunajská Streda. Na jar sa o titul pokúsi zabojovať Trenčín, Ružomberok a Senica.


Manchester United, ďalší futbalový a finančný megaklub. (photo: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Lopta plná peňazí: Manchester United

Tomáš Egry

Po prvom pokuse na Arsenale FC, pokračujem v sérii článkov o financiách vo futbale. Dostal som od vás niekoľko zaujímavých tipov na ďalšie články a všetky som dopísal na svoj zoznam hneď za:„Kúpiť chlieb, syr, šunku a plienky veľkosti 4“. K niektorým je trochu náročnejšie zohnať všetky podklady, keďže hlavne španielske „šuflíky“ sú veľmi prísne strážené.


Belgická stokilovka, Lukaku. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Belgická stokilovka zničí Stoke

Stewo Biroš

A znova raz sobota, onen skvostný moment, kedy fanúšikov futbalu nezaujíma práca, nezaplatené dane, prasknutý radiátor, ani polonahá manželka v spálni. Liga líg píše svoje 13.kolo.


Il Fenomeno Vero vystriedal v FC Sydney nášho Karola Kisela. (photo: SITA/AP Photo/Rob Griffith)

Hviezdny futbal s klokanmi

Ľubo Tuchscher

Zaujímavý futbal sa hrá aj na opačnom konci sveta. Dokazuje to Austrália, ktorá sa kvalifikovala na tretie majstrovstva sveta za sebou. Tím so zrejme najviac nalietanými míľami na reprezentačné zápasy je v aktuálnom FIFA rankingu na 57 mieste, čo je vyššie ako Kozákova skupinka. 


Gary Speed.    (photo: SITA/AP Photo/Oleg Popov)

Krátka spomienka na Garyho Speeda

Stewo Biroš

Dnes sú to dva roky, čo zomrel. Po tragickej smrti futbalového gentlemana a manažéra Walesu Garyho Speeda sa nemálo prekvapené stránky všetkých, nielen športových médií, hemžia analýzami, rozhovormi, spomienkami, no hlavne nezodpovedanými otázkami.


Môžete ho hejtovať, koľko chcete. Aj tak bude Mourinho čarodejníkom. (photo: SITA/AP Photo/Keystone, Peter Klaunzer)

Dvakrát päť spôsobov, ako robiť futbal, II.

Martin Petro

Tento článok je druhým z dvoch o desiatich spôsoboch, akými sa to najčastejšie robí dnes; ako sa naháňa úspech, po ktorom každý zdravý muž túži; ako sa naháňa práve vo fotbale. Tak, ako vo včerajšom antré, aj dnes vám niektoré spôsoby budú istotne sympatickejšie, niektoré menej. 


Kwando Asamoah a Juve boys sa prekopali na čelo tabuľky. (photo: SITA/AP Photo Francesco Speranza)

Jedno malé catenaccio: A sme tam, kde sme boli!

Ivan Kováč

Skutočne. Zdá sa, že Serie A sa po letnej a jesennej divokej jazde postupne začína vracať do starých zabehnutých koľají. Nová otázka znie, kto a kedy teraz zosadí Juve. To sme sa ale pýtali aj posledné dva roky a ako sa ukázalo, nepodarilo sa to nikomu.


Robiť futbal ako Borussia.  (photo: SITA/AP Photo/Frank Augstein)

Dvakrát päť spôsobov, ako robiť futbal

Martin Petro

Tento článok je prvým z dvoch o desiatich spôsoboch, akými sa to najčastejšie robí dnes; ako sa naháňa úspech, po ktorom každý zdravý muž túži; ako sa naháňa práve vo fotbale. Niektoré spôsoby vám budú istotne sympatickejšie, niektoré menej.


Ronaldo vystrieľal okrem iného aj postup Portugalska na MS 2014 do Brazílie. (photo: SITA/AP Photo/Frank Augstein)

Zlatá lopta? Ak existuje spravodlivosť, tak Ronaldo

Štefan Cebro

Nagelované vlasy, namakaný frajírek, nesympatický simulant, ale v neposlednom rade fantastický futbalista. Len málo hráčov dokáže mať takú prevahu ako Cristiano Ronaldo. Portugalský krídelník sa vypracoval do takých výšin, že najslávnejší futbalový klub histórie je na ňom závislý ako slovenskí športovci na slovnom spojení „tak určite“.