Tomáš Kopecký (v červenom) bojuje, inak sa mu ale zatiaľ vôbec nedarí. (photo: SITA/AP Photo/Alan Diaz)

Kopecký je ako Florida, úplne mimo formy

Štefan Cebro

Pätnásť gólov, dvadsaťsedem bodov a dlho miesto najproduktívnejšieho Slováka v NHL. To bola výluková sezóna Tomáša Kopeckého. Zdalo sa, že pracovitý útočník sa definitívne zaradil medzi dobrých hráčov a lídrov Floridy.


Don Cherry vhadzuje bully medzi Zdena Cháru a Francoisa Beauchemina z Toronta. Ani pri tom určite nedržal....jazyk za zubami. (photo: SITA/AP Photo/Charlie Krupa)

Hokejová Kanada má svojho Martina Jakubca a naši pred Soči.

Denis Bohumil Schvarcz a Štefan Cebro

Don Cherry je skrachovaný tréner, priemerný hokejista a hlavne exot a trápny šašo, ktorý dostáva v kanadskej televízii CBS už roky priestor, ktorý si nezaslúži. So Štefanom sme sa zamysleli nad ním a nad aktuálnou formou slovenských hokejistov pred blížiacou sa olympiádou. 


Radim Ostrčil postrčil Laca Nagya do Lacovej bránky. Marek chytal za Žilinu v Košiciach. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Slovenská hokejová extraliga musí zomrieť

Denis Bohumil Schvarcz

Tá správa zaujala len preto, že je katastrofická. Slovenská hokejová Tipsport extraliga môže zaniknúť. Prezident HC Košice naznačil pre Hospodárske noviny, že klub poškuľuje po nadnárodnej súťaži. Piešťany majú zajačie úmysly dávnejšie, len nedávno sa po rokoch snaženia prepracovali do najvyššieho levelu a už ohŕňajú nosy. Ak odídu, zvyšok sa rozpadne. Bodaj by. 


Milan Bartovič sa ukazuje ako správny líder Slovana. (photo: SITA/Ján Slovák)

Čada začína v Slovane znova fungovať

Štefan Cebro

Bolo to po prvých troch zápasoch pochovávania. Tak ako sme nechceli bratislavský klub zhodiť, tak ho nechceme teraz prechváliť. Vyhral štyri domáce stretnutia za sebou s ďaleko bohatšími klubmi a dokopy zvíťazil v piatich zo šiestich a vrátil sa v tabuľke na dohľad play off.


Marko Daňo v zápase minulej sezóny proti Levu Praha. Dnes je v KHL na programe ďalšie derby proti českému rivalovi.  (photo: SITA/Diana Černáková)

Ako sledovať derby Slovan - Lev

Ľubo Tuchscher / PR

Fanúšikovská priazeň bratislavským hokejistom opäť rastie a to aj vďaka aktuálnej sérii, ktorú HC Slovan drží. 


V piatok sme v Piraeu padli výkonom ako sa hovorí tvárou napred. (photo: SITA/AP Photo/Thanassis Stavrakis)

Bez Hamšíka len dedinský tím?

Vlado Kurek

Piatkový zápas v Grécku bol veľmi dôležitý. Napriek tomu, že v spevácko-futbalovom štúdiu sme si asi desaťkrát vypočuli, „Zdalo by sa, že o nič nejde, ale...“ Také zdanie sa môže mariť iba futbalovému analfabetovi. O čo všetko išlo?


Marcel Hossa má dnes narodeniny. Blahoželáme článkom. (photo: SITA/Gabriel Lipták)

Marcel Hossa nemal z Rigy nikdy odísť

Štefan Cebro

Medzi slovenskými fanúšikmi by ste ťažko hľadali meno hráča, z ktorého si robia v poslednom čase viac posmeškov. Marcel Hossa. Útočník, ktorého často neprávom pranierujú slovenskí diváci, diskutéri a takmer všetci, čo si myslia, že hokeju rozumejú.


Jonathan Quick sa hanbí po trapase, ktorý práve vyrobil. (photo: SITA/AP Photo/Gus Ruelas)

Hlod týždňa v NHL

Števo Kolibár

Druhý. október, streda ráno. Závislá mlaď s narýchlo pretretými očami a plným mechúrom stepuje pred monitorom a do vyhľadávača ťuká slávnu skratku „nhl“. Klasik si však dopraje čas a pohodu. K praženici a rannej kávičke si navolí teletextovú stranu 261 a okrem jedla zvláda prehĺtať aj výsledky. Našli ste sa?


Jágr novej generácie sa volá Tomáš Hertl. (photo: SITA/AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Porovnávať Hertla s Jágrom je úplne na mieste

Štefan Cebro

Jágrmánia ustúpila a nahradila ju jeho oveľa mladšia kópia. Meno Tomáš Hertl ste už určite zachytili. Jeho fantastické štvorgólové predstavenie v treťom kariérnom zápase obletelo svet.