Puky v NHL bude naháňať možno až pätnásť Slovákov, vrátane Tomáša Tatara v Detroite. (photo: SITA/AP Photo/Charles Krupa)

V NHL možno až 15 Slovákov, prečítajte si ktorých

Štefan Cebro

Preview na novú sezónu NHL je mnoho. Hovoria o súboji o najlepšieho hokejistu sveta, favoritoch, Jágrovi a hlavne olympiáde. Tá najviac zaujíma aj nás, preto sme sa rozhodli, že prinesieme vizitky našich hráčov v zámorí. Všetkých stálic NHL, ale aj tých, ktorí majú na ňu v začánajúcej sezóne šancu.


Štefan Ružička sa vždy najlepšie cítil v tesnej blízkosti súperovho brankára.  (photo: SITA/AP Photo/Misha Japaridze)

Poradňa zmäteného fanúšika: Štefan Ružička

Števo Kolibár

“Dobrý deň, určite ste zachytili správu, že Štefan Ružička bol preradený vedením Ufy do farmárskeho tímu, a teda, či by ste nemohli napísať niečo o prípade Štefan Ružička – pády a vzostupy jedného hokejistu. Ďakujem, s pozdravom, Tomáš." Ďakujeme, radi vyhovieme. 


Fanúšikovia vymierajú. (photo: SITA/Radoslav Maťaš)

Ľudia, gde ste?!

Denis Bohumil Schvarcz

Rapuje Vec: Ľudia gde ste? Gde ste? Gde ste? Futbal a hokej vo vašom meste. A vy tu furt nie ste. Tak k***a gde ste? No dobre, namiesto futbalu a hokeja ako správny rapper meno svoje a kolegu rappera. Ale rozumieme si. 


Zamračené obočie Rostislava Čadu je pochopiteľné. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Slovan nesmie odvolať Čadu

Denis Bohumil Schvarcz

Keď pred čosi vyše polrokom podpisoval HC Slovan nový, päťročný kontrakt s trénerom Rostislavom Čadom, všetko bolo v najlepšom poriadku. Premiérová sezóna belasých v KHL vrcholila ako parádny úspech napriek jasnej prehre v prvom kole playoff s Dinamom Moskva. Pohľad na Slovan bol závideniahodný. Natrieskaný štadión, sympatický tím, s ktorým identifikovali aj fanúšikovia v slovenskej lige Slovan z duše nenávidiaci. Z podpisu dlhej zmluvy so sympatickým trénerom bola veľká sláva.


Slovanu sa v KHL zatiaľ nedarí. (photo: SITA/Ján Slovák)

Kedy svitne belasým?

Peter Vretenička

Dejiny slovenskej hokejovej mytológie hovoria, že Slovan Bratislava bol za trest vyhostený do zahraničnej hokejovej ligy, aby v nej jeho fanúšikovia už nikdy nepocítili radosť zo zisku titulu. Naplní sa toto proroctvo alebo začne svitať na belasé zajtrajšky? Aktuálne je v kabíne belasých zo dňa na deň černejšie.


Tomáš Tatar, slovenské červené krídlo. (photo: SITA/AP Photo/Keith Srakocic)

VyVolení, alebo Farma?

Peter Vretenička

Nová sezóna NHL sa pomaly blíži a predsezónne kempy sú v plnom prúde. Tímy skúšajú desiatky hráčov, ale vyvolených môže byť len 23! Toľko mien sa totiž zmestí na súpisku. Ostatní budú poslaní späť do junioriek, prípadne na farmu.


Počas stredoslovenského derby sa občas lieta nielen hore-dole po ľade. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Neľahká obhajoba Zvolena a zaujímavý káder Bystričanov

Martin Cejo Bosák

Peter Mikula sa veľkou mierou postaral o to, že prvý titul v nebratislavskej hokejovej Extralige získali hráči, realizačný tím a majitelia HKM Zvolen. V duchu príslovečnej slovenskej vďačnosti ho po sezóne vyhodili. Obhája aj bez neho zvolenčania výhru v Tipsport extralige? A akú sezónu majú pred dverami ich lokálni susedia, barani z Banskej Bystrice? 


Košice a Poprad hrali proti sebe štvrťfinále minulého ročníka. Môžu si dať pokojne repete. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

VSŽ vyhrajú Tipsport Extraligu, Poprad semifinále nedá.

Denis Bohumil Schvarcz

V závetrí reprezentácie Slovenska zamaskovanej za Slovan Bratislava v KHL hodia zebry na slovenský extraligový ľad v nedeľu prvé puky v novej sezóne Tipsportligy. Desať tímov od Skalice po Košice bude znova súperiť o mediálnu pozornosť a zbierať posmešky, akí sú slabí, za nič nestoja a vôbec, načo?


Takto pred rokom hral Medveščak zápas proti Olympii Ľubľana v rímskom amfiteátri v Pule. Dnes hrá KHL. (photo: SITA/AP Photo/Darko Bandic)

Medveščak Záhreb, kandidát na playoff KHL

Peter Vretenička

Chorvátsko a hokej. Slovné spojenie, ktoré mnohým ľuďom vyčarí úsmev na tvári. Je to niečo ako spojiť Keňu a golf či Somálsko a sumo. Avšak predsa v najbližších mesiacoch hrozí, že najlepší slovenský klub bude oskalpovaný súperom z Chorvátska, ktorý poskladal konkurencie schopné mužstvo. 


Rastislav Špirko sa presadil aj vo včerajšom zápase proti Slovanu.  (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Tichý štart

Denis Bohumil Schvarcz

Dva zápasy, dve prehry, skóre 2:9. Taký bol prvý víkend hokejistov Slovana Bratislava v ich druhom ročníku KHL. Donbass Doneck rozhodol o svojej výhre v závere otváracieho zápasu sezóny, Spartak Moskva o tretinu skôr, už v prostrednej časti hry. Belasí chceli priviezť domov zo štyroch zápasov šesť bodov, pred druhou polovicou tripu tak majú prvý malý nožík na krku.