Ľadovo ostrý rebríček - Preskočila Iskra

02.11.2018 / Tomáš Tomeček
Už sa tešia viac. (photo: SITA/Martin Havran             )

Už sa tešia viac. / (photo: SITA/Martin Havran )

Lintner liga mala na programe ďalšie zápasy. Detva prehrala všetko čo sa dalo, Zvolen aj to, čo sa nedalo a Mikuláš sa prebral z agónie. A videli sme aj tri góly za minútu.

Zároveň by sme chceli vyjadriť úprimnú sústrasť rodine priateľom a fanúšikom zosnulého hokejistu Dávida Gáborčíka.

Aj v tejto sezóne nazývame kluby najkrajšími názvami v histórii, ak nejakú majú.

12. MEDVEDE DETVA

Mizéria Medveďov pokračovala. Všetko pravdepodobne odštartoval zbabraný záver stretnutia s Miškolcom. Prísť o vedenie získané minútu pred koncom tretej tretiny po 24 sekundách by zanechalo stopy aj na silnejších kolektívoch, ako je ten Podpoliansky. Momentum využili aj Nové Zámky a "hororový týždeň" zakončili Kamzíci - vyhrali doma na nulu.

11. MAC BUDAPEŠŤ

Maďarský zástupca sa nevie odpútať od dna tabuľky. Ťažko povedať, či je horšia prehra o 6 gólov s nevyspytateľnou Nitrou alebo prehra po predĺžení s totálne oslabenou Žilinou. MACovia majú opäť najmenej strelených gólov v lige - 44, najmenej výhier za tri body - 4, aj najhoršiu formu na súperových klziskách - 8 zápasov a tri body. Spĺňajú papierové predpoklady o jednom z najslabších účastníkoch zájazdu.

10. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Možno to poznáte... veziete sa na víťaznej vlne, blížite sa do cieľovej trojbodovej stanice, a z ničoho nič lokomotíva zhorí. Hráčom okolo Rasťa Špirka sa takýto scenár podaril 2x za sebou, preto také nízke hodnotenie. Problémy Rytierov začali už v súboji s Miškolcom a Novými Zámkami, ale naplno sa prejavili aj v zápase s Popradom. Využitie presilovej hry v úvode tretej tretiny malo úplne opačný efekt ako by všetci očakávali. Obrancovia zabudli na Paukovčeka a Zvolen inkasoval pri vlastnej presilovke. Brankár Skapski si následne vybral poriadne slabú chvíľku a dal to "na Brusta." Korunu najhoršiemu týždňu pre Zvolen v ročníku zasadila Iskra v ďalšom zápase.

9. NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY

Slabú chvíľu si vybralo aj mužstvo z južnej zeme. Dvadsiatka im ukradla prvý bod v sezóne. Zámky mohli stratiť všetky tri, ale situáciu zachránil dve minúty pred koncom Štrauch v presilovej hre. Potom asi v rámci odčinenia slabšieho výkonu totálne zlyhali s Miškolcom a nedali ani gól.

8. VSŽ KOŠICE

Oceliari sa tiež prepadli v rebríčku. Môže za to slabá efektivita v dvoch kľúčových zápasoch proti mužstvám, ktorým by mali konkurovať v boji o čelo tabuľky. Laco Nagy na všetko stačiť nemôže, a nebyť jeho, východniari by nedali gól viac ako 120 minút. Takurčitee je veľký Ladislav stále rozdielový hráč mužstva.

7. DVTK MISKOLC

Miškolc má podobné problémy, ako jeho sused. Čo sa týka tabuľky. V tomto týždni sa ale hecli s Novými Zámkami a Detvou. V Mikuláši začali Uramovcov chytať za chvosty príliš neskoro, ale body v extralige väčšinou nie sú vifónka - nedajú sa spraviť za dve minúty. Napriek tomu sú DVTK opäť na vrchole sinusoidy, čo sa zbierania bodov týka. Len im to musí vydržať dlhšie ako naposledy. A ten Pance celkom dobre premieňa šance, už búcha na dvere spoločnosti top 10 strelcov ligy.

6. PLASTIKA NITRA

Corgoni si zastrieľali v Budapešti a domácim nadelili najväčší debakel sezóny, 8:2. Formu si Corgoni preniesli aj do zápasu proti Liptákom. Tri góly v jednej minúte je nový rekord ligy. Vyššie ich dať zatiaľ nemôžeme, prehra s Vojakmi odzrkadľuje skutočný stav mužstva Antonína Stavjaňu. S mužstvami prvého sledu sa im stále nedarí bodovať a siedme miesto v tabuľke nie je súhra náhod.

5. POPRAD-TATRY

Poprad je stále mužstvo na ktoré sa dobre pozerá. Zápas proti Zvolenu, bol možno najlepším v ročníku. Kamzíci dokázali využiť z minima maximum. Gól po samostatnom nájazde Paukovčeka aj šťastný zásah Zagrapana boli len logickým vyústením situácie. V ročníku ešte neinkasovali viac ako 4 góly v zápase až do derby s Košicami. Hrajú tímovo, v top 50 individuálnych štatistík nájdeme len Svitanu za 5+9 a Mlynaroviča za 6+5. Typickým príkladom je výhra 4:0 keď sa presadilo kvarteto Belluš, Bondra, Zagrapan. Erving.

4. SLOVENA ŽILINA

Vlci trpia veľkou maródkou no napriek tomu zvládli zápas s Budapešťou. Trenčínu pochytal Mikoláš až 45 striel a ďalších 5 samostatných nájazdov, zaslúženú bodku za stretnutím dal Huna. Zlepšená defenzívna aj brankárska činnosť je pre mužstvo z horného Považia kľúčová. Ak si nadobudnutú sebadôveru prenesú aj do ďalších zápasov, maďarské celky to budú mať v spodných poschodiach tabuľky ešte ťažšie, ako doteraz.

3. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Liptáci sa konečne rozohrali k dobrým výkonom a bodom. Výhry nad Budapešťou a Miškolcom sa počítajú. K bodom pomohli tri formácie, môžeme aj tu hovoriť o kolektívnom výkone. Prehra s Nitrou poukázala na pretrvávajúce nedostatky v ofenzívnej hre Sokolov. Partia Mareka Urama má na slušné umiestnenie aj v skutočnej tabuľke, uvidíme ako využijú pozitívne momentum.

2. DUKLA TRENČÍN

Vojaci mali pomerne náročný žreb. V krátkom čase hrali proti Plastike, Žiline a Košiciam. Absolutórium si zaslúžia opäť prvé dve formácie. Zabezpečili sedem bodov z deviatich. Pochvalu si zaslúži aj obranná hra, dva inkasované góly v troch zápasoch je skvelé číslo. Pri ofenzívnej kvalite mužstva ale stále nie je produktivita ohromujúca a to prekvapuje.

1. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Barani konečne bodovali naplno v štyroch zápasoch po sebe. Najväčšiu zásluhu nesú Higgs, Asselin a Marshall. Zaznamenali po dva góly. Barani skrátili stratu na čelo tabuľky na päť bodov. V piatok ich čaká Detva a následne Miškolec, víťaznú sériu môžu ešte potiahnuť. Ak na konci sezóny získajú titul, možno práve nedávny zápas proti Zvolenu, ktorý otočili zo stavu 0:2 ešte v 38. minúte, zhodnotia ako zlomový. Možno práve v ňom preskočila tá povestná dôležitá Iskra.