Antonio Mance, joker.  (photo: SITA/Martin Mednansky)

Antonio Mance, joker. / (photo: SITA/Martin Mednansky)

Mance so Šulekom by mali nahradiť Oľgu Feldekovú s Milanom Kňažkom. Sedem prehier v rade je už veľký luxus mužstva, ktoré ešte pred nedávnom zosmiešnilo Feyenoord. Na druhej strane emočnej tabuľky je Slovan, ktorý si v lige ide svoje, je neporaziteľný a Šporarovi to tam padá čím ďalej tým spoľahlivejšie.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 6:0, 1099 divákov

Ešte pár takýchto zápasov na Pasienkoch a Slovan bude mať nastrieľaných viac gólov ako priemer divákov na jednom zápase. Nehrajúci tréner Martin Ševela dostal po zápase ponuku trénovať Dominika Hrbatého, pretože liga si pripísala ďalšieho kanára. Daniela Hantuchová sa na Fashion TV otáča okolo svojej osi ako pokazený glóbus Emmy Drobnej.

Michalovce pritom konečne v lige nabrali druhý dych, ale v sobotu ich Slovan zložil ako štvordielne puzzle. Do polhodiny bolo 3:0 a všetko to začal svojou chybou Kira. Tomu to jeho spoluhráči neodpustili celý zápas a v obrane robili chybou za chybou. Až dva góly si chalani fukli vlastné. Podľa Šoltisa bol za tým veľký rešpekt a jeho hráči boli všade neskoro. Traja dokonca meškali aj k nedeľnému obedu u babky.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:0, 2384 divákov

Rivali z nedokončenej diaľnice odohrali zápas, ktorého výsledok je presným opakom hudobnej tvorby Katarzie. Naživo je to totiž ako protestné zhromaždenie majiteľov krovinorezov. Výkon Ružomberka bol v sobotu dobrý, ale výsledkovo krutý. Ale aspoň už vieme, koho Kozákova tlačovka nakopla najviac.

Rohožník by rád už v zime odišiel niekam do Talianska a robí pre to všetko. To on dokončil pekný ťukes Mihalíka so Škvarkom. Ružomberok v druhom polčase zapol, drvil Šošonov, ale tí vydržali a dvomi kúskami ho zložili na kolená.

DAC Dunajská Streda - FC Nitra 1:0, 8474 divákov

Ak ste sa chceli dostať na tribúny bitky o juh, museli by ste vytiahnuť forinty z Rakúsko-Uhorska, aby ste zohnali lístky. Vodné dielo Gabčíkovo hlásilo odstávku a Žitný ostrov žil 90 minút futbalom. Dunajská si uvedomila, že jej obrane sa smejú aj na ranných poradách Ministerstva vnútra a tak konečne potrénovala aj tú defenzívu.

Hroššo vedel, že si v zápase zalieta viac ako inokedy a preto nastúpil pre istotu na lačno. A dlho odolával, domácim vyšla až kombinácia Herca s Vidom. Vypredané hľadisko mohlo plakať v nadstavenom čase po skrumáži pred Jedličkom, ale nedáš, neraduješ.

FC Spartak Trnava - FK Železiarne Podbrezová 2:0, 3622 divákov

Kým jedno mužstvo sa sťažuje na veľa zranení, to druhé k tomu pridáva aj fakt, že od leta už hralo 28 zápasov. Ale Trnave sa cieľ podaril a dostala sa do TOP 6. Špeciálny zápas to musel byť pre Mateja Oravca. Hráč, ktorý bol najprv v zozname TOP 100 Golden Boy bol v lete len krok od podpísania zmluvy so železiarňou v Podbrezovej. Nakoniec zostal a stal sa z neho ľavý obranca.

Spartak začal so zaujímavou taktikou vysokých lôpt, kedy sa hráči snažili vykopnúť loptu vyššie ako je strecha štadióna. Postupne sa hra zmenila na pokusy spoza šestnástky, pretože sa nikomu nechcelo tak ďaleko utekať. Podarilo sa to až Maleckemu, ale svoj samostatný nájazd si aj samostatne zahodil. Potom prišli chvíle Radu. Najprv zahral signál, ktorý pravdepodobne trénoval sám doma a nikomu o tom nepovedal. Pri reparáte radšej loptu napálil do Kuciakovej šibenice. V druhom polčase sa Podbrezová snažila hrýzť a Spartak zahadzoval brejky tak, ako to vie asi len on. Poistku pridal Vakho už v čase, kedy upratovačky začínali na tribúne zbierať vylúskané tekvicové jadierka.

ŠFK Sereď - AS Trenčín 3:1, 612 divákov

Trenčín je vonku z TOP 6 a pod hradom Matúša Čáka len ticho dúfajú, že NHL ohlási lockout a do rodného mesta sa vráti Zdeno Chára s Majom Gáboríkom. Inak ich touto formou dobehnú aj Zlaté Moravce a to je čo povedať.

Sereď neprestáva prekvapovať a dokazuje, že v našej lige nemusíte mať ani štadión a stačí vám len šťastná ruka na výber hráčov. Taký Gatarič prišiel z Prešova a zo súperov si robí od začiatku sezóny srandu. Proti Trenčínu vyrobil dva góly a nebyť Manceho šťastného, vyzeralo by to s AS ešte horšie. Cifranič bude mať čo robiť, s Trenčínom sa v hornej šestke tak nejak už automaticky počíta.

FK Senica - ViOn Zlaté Moravce 3:0, 615 divákov

Súboj o posledné miesto tabuľky a o to, či Juraja Jarábka porazí ešte pred zimnou prestávkou. Pritom prvý polčas bol ViOn oveľa lepší a Senica nevedela, kde je hraničný priechod. Ale v druhom polčase sa karta obrátila a Los Narcos úradovali. Podľa kouča ViOnu je chyba v koncovke, inak sa na hru jeho mužstva dobre pozerá. To má pravdu, tréneri súperov musia súhlasiť. ViOn bude musieť v zime nakupovať, Raťafák plachta s Kukom sú teraz bez zmluvy.