Presadí sa Adebayor v zápase Tottenhamu proti Stoke? (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan)

EPL: The Blues vs. The Reds a iné zákusky

Stewo Biroš

Rozrežte ma napoly a vykrvácam vo farbách klubu… Dnes zatnú do mäsa fanúšikom Tottenhamu a Stoke, Newcastle a Arsenalu a aj Chelsea a Liverpoolu. 


Takto Maicon a Agger v chlapskom súboji zuby na Etihade vo februári zatínali. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Na Štefana futbalový Boxing Day

Stewo Biroš

Kalendár listuje 26.december, druhý deň Vianoc, Deň dobrej vôle, Lá Fhéile Stiofáin, za La Manche známy Boxing Day, a k jeho pokoju a radosti nemôže neprispieť i sama najrozšírenejšia hra na zemeguli. Hra, ktorá vznikla údajne práve tu. Vitajte v 18.kole Premier League !


Fernando Torres vs. Wojciech Szczesny. Za svedka im bol v januárovom zápase Vermaelen. (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan)

EPL: Večer volá Londýn

Stewo Biroš

Jeden z tých zápasov, kedy sa i bránky tešia koľko a kedy vyfasujú. Londýnsky palác Emirates Stadium hltá svojich 60-futbalom hladných tisíc Homo Sapiens, chystajte laptopy, lapajte orosené, nastavujte kardiovaskulár. Prichádza Mourinho- ho-hooo...


Ján Novák z Košíc a Roman Častulin z Myjavy predviedli nádhernú etudu v jednom zo zápasov Corgoňligy. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Tréneroviny Extra: TOP 10 corgoňových príbehov.

Richard Hanzlik

Liga nám skončila, hráči už dovolenkujú, futbal hrajú iba na hracích konzolách a fanúšikovia hrajú tiež. Asi aj dobre, povedal by si človek, ktorého futbal nezaujíma a vo svojom rebríčku hodnôt má iné veci ako tento šport. Pre nás ostatných je tu Corgoňliga, aj keď je, aká je. V každom kole sa stalo niečo, čo sme neobjektívne označili ako Story kola. Tie najzaujímavejšie príbehy, ktoré napísal sám futbalový život si prečítajte tu a teraz.


Luis Suaréz plánuje dnes tasiť zbrane proti walesanom z Cardiffu. (photo: SITA/AP Photo/Alastair Grant)

EPL: Unavenú predsviatočnú dušu lieči tráva. Futbalová.

Stewo Biroš

Ten pocit, keď telo nevládze uniesť dušu. Skúšate šotík Whiskey, návštevu psychológa, kmotra neurológa, druhý Ibalgin i bosé tety z Playboya. Lieči však iba tráva. Tá futbalová. Vitajte na ostrovoch, amigos! Dnes Liverpool - Cardiff, Fulham - Man City a Manchester United - West Ham.


Najväčšie hviezdy, najlepší futbal, veľké prachy. Liga majstrov. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Lopta plná peňazí: The UEFA Champions League

Tomáš Egry

Tento krát si spravíme malú odbočku a z klubovej úrovne skočíme na ligovú resp. pohárovú. S ladnosťou tatranského kamzíka sa vyberieme až na samý vrchol, keďže na svete asi nie je prestížnejšia klubová súťaž ako futbalová Liga Majstrov. Jej čaro je ohromné. Je ako vedúca roztlieskavačiek na americkej strednej škole. Všetci sú ňou posadnutí, ale len tí vyvolení majú to šťastie sa do nej dostať.