Pondelkové Tréneroviny - Napodobní Jarábka Látal?

12.11.2018 / Richard Hanzlik
Radoslav Látal. (photo: SITA/AP Photo/Darko Bandic)

Radoslav Látal. / (photo: SITA/AP Photo/Darko Bandic)

Jarábek znovu skončil vo ViOne, tentokrát na vlastnú ctižiadosť. Zlaté aj Moravce sú posledné v lige a ich dlhoročné laškovanie s vypadnutím zo súťaže začína vyzerať konečne nádejne. Z prvého radu by to mal vidieť Branislav Mráz. Je len otázka času, kedy sa bude baliť ďalší tréner. Ak skončí Cifranič, tak z výkonov mužstva pôjde priamo na psychiatriu. Super formou sa môže pýšiť Podbrezová, ale Fabuľa na to vždy nájde v rukáve nejaký argument. No a pozerať sa nedá na hru Trnavy. Pripomína to klince hodené do ventilátora a pre oči to má úplne rovnaký účinok. Európska liga nemôže byť stále výhovorkou na to, že lepšie ako Spartak hrá aj Adam Sandler vo svojich komédiách. Takže, stihne to Radek do Vianoc?

FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava 1:2, 2412 divákov

Modručký súboj v zápase mesiaca sa zmenil na pohárový zápas. Slovan je podľa Šporara najlepšie mužstvo na Slovensku a v prvom polčase to tak aj vyzeralo. Útok striedal útok a obrana domácich sa musela cítiť ako Prístavný most v nedeľu večer. Ešteže za ňou stál Hroššo, ale Šporar s Holmanom ho stihli dvakrát prekonať.

Do druhého polčasu nastúpila Nitra ako vymenená a po Fábryho obaľovačke začala stíhacia jazda. Ševelovi sa zo strachu zbehla košeľa keď domáci vyrovnali. Kto tam videl faul, nech sa hlási u poľovníkov. Na červené karty vyhrala Nitra 2:1 a priateľská atmosféra sa z ihriska preniesla aj na tribúny. Hostia pricestovali vo veľkom počte, pretože nemuseli využiť metro, ale pivo im veľmi nechutilo a pravdepodobne sa jeden z nich stane víťazom 20-tisícovej strely.

AS Trenčín - MŠK Žilina 0:2, 415 divákov

Trenčania pokračujú v zlom sne, ktorý prichádza po ťažkej večeri s Richterom a Oliverom Andrásym. Siedmy ligový zápas s prehrou a polovica kádra pri tom vyzerá, akoby sa jej to ani netýkalo. Z polčasovej kabíny vychádzajú vyškerení ako Erika Judýniová z oslavy Skrúcaného sedemdesiatky. Nepomohla zatiaľ ani zmena trénera a chudák Cifranič na pozápasovej tlačovke to všetko musí vysvetľovať.

Žilina sa naopak vezie na vlne úspechov. Síce nedokázala súpera rozstrieľať, ale vynikajúco trestala jeho chyby. Jej výkon v prvom polčase by Lasky hodnotil ako pegfektný. Stačilo si počkať, ktorá formácia Trenčína urobí chybu a Škvarka s Boženikom už vedeli, ako na to. Otázne je, ako hlboko môže Trenčín klesnúť. Úspechom je, že aspoň vo voľbách v meste niekto musel vyhrať a tak to je pre Trenčín prvé víťazstvo od septembra.

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 0:1, 1749 divákov

Dunajská si pred týždňom minula silvestrovské zásoby pyrotechniky, čo disciplinárka SFZ odmenila peňažnou výhrou 1000 € a darčekovým poukazom na návštevu ambulancie Miloša Bubána v hlbokom predklone. Mužstvo vedelo, že musí zabrať aj mimo bratislavských barov a tak poctivo trénovalo taktiku na ďalší večerný výjazd s lepšou obranou. Tomáš Huk navyše po zápas priznal, že hráči dostali od Hyballu dobre naložené, k čomu sa cez média pridal aj Ljubičič.

Kto neprišiel a ani si na zápas neklikol online, môže ľutovať. Kružliak síce zase dokázal, že viac kariet ako on nerozdal za kariéru divákom ani Copperfield, ale okrem kanasty sa hral aj výborný zápas. Ružomberok zovrel svojho súpera, ten ale tlak ustál a rozhodol krásnym lobom od Baya v druhom polčase. Z nohy, nie z hlavy. Domáci dohrávali o jedného hráča menej, ale nechýbalo veľa a Macík mohol v posledných sekundách aspoň vyrovnať.

FK Železiarne Podbrezová - FK Senica 2:4, 854 divákov

Mužstvo zo železiarní ešte nedávno poškuľovalo po TOP 6. Dnes je to pre nich úloha ťažká, ako výpočet rovnice z Interstellaru s kalkulačkou priloženou k Reader´s Digest výber. Naposledy porazili chalani Malženice a pred nimi Trenčín, čo hovorí samé za seba.

Hostia zo Senice konečne dobudovali mužstvo a hospodár sa stihol naučiť ich všetkých rozoznávať, čo začína smrdieť bodmi. A vďaka TOP forme ViOnu sa náskok Senice pekne navyšuje. V Podbrezovej o všetkom rozhodli tromi smrtiacimi gólmi za 6 minút. Brejky hostí boli také rýchle, že obrana Podbrezovej podala sťažnosť na dopravnú políciu.

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 1:0, 2073 divákov

Zo záhrebského výletu leteli Spartakovci priamo na východ krajiny, aby stihli zregenerovať, pozrieť si záznam Vychytávok Láďu Hrušky a pripraviť sa na prehru. Látal ešte nevidel svoje mužstvo hrať lepšie ako na Maksimire. Spartaku ale nevyšla hra naslepo a takzvaná nepredvídateľná taktika pri ktorej vlastne nikto nevie, čo hrať. Vtedy vás ani súper nemôže prečítať. Hmla navyše Spartaku ukrojila jeho typický herný priestor, vzduch. Niektorým hráčom neviditeľnosť pomohla, našli sa ale aj takí, ktorých výkon aj v tej hmle priam žiaril.

Michalovce boli celý zápas lepšie a kombinačnou hrou rozleptávali miestami až dvojčlennú obranu hostí. Zostava sa zase pretočila, hru tvoril Chudý a začína to vyzerať tak, že nábor bývalých Látalových kamošov z potuliek po Poľsku bude zase raz blbosť ako ochutené burizóny.

ViOn Zlaté Moravce - ŠFK Sereď 0:1, 1017 divákov

Mráz mal prvý deň vo funkcii hlavného nosiča šúšťákovej súpravy a už musel riešiť výpadky kľúčových hráčov. Taký Cassado sa radšej obaril horúcou vodou, aby nemusel hrať. A to ešte nevedel, ako zavesí Čogley. Predtým jeho spoluhráči obliehali Penksu, ale neúspešne. Možno stačilo dať Čogleya na hrot, pretože do vlastnej to zavesil s prehľadom. Sereď prišla k trom bodom ani nevie ako a jej účasť v TOP 6 vyzerá sľubne.